Bişektomi, yüz germe ve boyun germe ameliyatları, yağ fazlalığı, yaşlanma etkisi ile belirgin hale gelen kırışıklık ve cilt sarkmalarını iyileştirerek daha genç ve gergin yüz hatlarına kavuşmayı sağlayan cerrahi operasyonlardır.

Bişektomi (Yanak Eritme) Nedir?

Bişektomi veya yanak eritme ameliyatı, yüz hatlarını inceltmek ve yüze şekil vermek için, yanak içinde bulunan yağ yastıkçıklarının çıkarılmasını içeren cerrahi bir operasyondur. Bu ameliyat ile incelen yanaklar sayesinde elmacık kemiklerinin daha belirgin hale gelmesi sağlanır. Bu sayede çene hattı şekillendirmesi yapılabilir. Bişektomi ameliyatı lokal anestezi ile 15 dakikada yapılabilen bir ameliyattır.

Bişektomi (Yanak Eritme) Ameliyatı Yaş Sınırı Kaçtır?

Bişektomi (Yanak Eritme) yaş sınırı 25’tir. 25 yaşını dolduran kadın ve erkek her hasta bu ameliyatı yaptırarak daha ince yanaklara sahip olabilir. Dolgun yanaklardan kurtulmak için bu yaş sınırının beklenme sebebi ise yanaktaki yağ yastıkçıklarının belli bir süre küçülmeye devam etmesidir. Yani 25 yaşına kadar yanak içi yağların doğal erime süreci beklenmeli ve bu yastıkçıkların son hali üzerinden bir değerlendirme yapılmalıdır. Bu nedenle daha küçük yaşlarda bişektomi ameliyatı yapılması uygun değildir.

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüz germe ameliyatı, çeşitli nedenlerle bozulan yüz derisinin elastikiyetini ve gerginliğini yeniden kazandırmak için yapılan cerrahi bir operasyondur. Yüz derisi, yaşlanma, stres, uygunsuz yaşam tarzı, sağlıksız beslenme, genetik yapı, alkol ve sigara kullanımı gibi birçok nedenle bozulur. Bu bozulma, leke oluşumu, krışıklıkların artması ve sarkmalar şeklinde gerçekleşir.

Kaşlar ve göz kapaklarının düşmesi, göz altı deformasyonları da görülebilir. Yüz germe ameliyatı, bu bozulmaları iyileştirerek yüzün daha genç ve canlı görünmesini sağlar. Bu ameliyatla birlikte göz kapağı estetiği ile çene büyütme estetiği de kombine edilebilir.

Yüz germe işlemleri, yüze yağ enjeksiyonu ve ameliyatsız estetik  yöntemlerden iple yüz germe, botoks ve dolgu ile de yapılabilir. Bu yöntemlerin hangisinin size uygun olduğunu tecrübeli bir estetik cerrah söyleyebilir. İstanbul Şişli‘de hizmet veren Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz tarafından yapılacak muayene sonrası sizin için en sağlık yöntemi öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için Estetik Cerrahi Kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

Yüz germe ameliyatı genellikle 40 yaş ve üzerinde yapılır. Çoğu hasta için yaşlanma belirtilerinin kendisini iyice hissettirdiği 50’li ve 60’lı yaşlar daha uygun olabilir. Ciltte meydana gelen bozulmalar yukarıda belirttiğimiz üzere birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörlerden etkilenme de kişiye göre değişeceğinden yüz germe ameliyatı yaşı, estetik cerrahın muayenesine ve hastanın taleplerine göre değişebilir. Bir travmaya bağlı ortaya çıkan ihtiyaç durumuna göre daha genç yaşlarda dahi yüz germe ameliyatı yapılabilir. Belli bir yaşın üzerinde iseniz ve yüzünüzde yaşa bağlı kırışıklık ve sarkmalar varsa bir estetik cerrahi uzmanı ile görüşmeniz faydalı olabilir.

Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

Boyun germe ameliyatı, yaş, kilo alma ve verme gibi etkenlerle boyun bölgesinde oluşan sarkmaları iyileştirmek için yapılan cerrahi bir operasyondur. Alt çene yapısı küçük olanlarda çene altında ve boyunda bulunan cilt erken dönemde sarkmaya başlayabilir. Fazlalık deri yapısından dolayı çene kenarlarında belirginleşme ve boyunda dikey bant oluşumu gerçekleşir. Bu durum çoğu hastanın rahatsızlık duymasına neden olur. Cerrahi teknikler, uzun süreli ve tatmin edici sonuçlar elde etmede çok etkilidir. Boyundaki sarkmalar ile birlikte göz çevresi, yanak ve alında meydana gelen kırışıklıklar söz konusu ise bu ameliyat yüz germe ile kombine şekilde yapılabilir.

Boyun Germe Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

Boyun germe ameliyatı 45 ila 50 yaşlarında yapılır. Hastaların metabolizmalarına göre daha erken veya daha ileri yaşlarda da boyun germe ameliyatları yapılabilir. Bu ameliyat için 18 yaş sınırı bulunur. Hastaların yaşlarından bağımsız olarak da ihtiyaç, hasta talepleri ve estetik cerrahın uygun gördüğü yaş ve durumlarda boyun germe ameliyatı yapılabilir.

Boyun germe ameliyatı düşünüyorsanız Op. Dr. Şerif Yavuz Estetik Kliniği ile iletişim kurabilirsiniz.