Burun Estetiği; burundaki şekil bozukluklarının ve nefes alma problemlerinin ortadan kaldırılması için uygulanan bir operasyondur. Geçmiş yıllara kıyasla insanların burunlarındaki problemlerini kader olarak görmediğini söylemek gerekir.

Tıbbın ve teknolojik imkanların gelişmesi neticesinde burun estetiği de her geçen gün daha çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Bu noktada, birçok kişinin aklında burun estetiği fiyatları ne kadar sorusu yer alır.

Burun Estetiği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Burun yapısının yüzü tamamlayacak hale gelmesinin amaçlandığı burun estetiği operasyonları sonucunda kişinin yüzüne anlam katılması ilk hedef olmaktadır. Buna ek olarak, burun estetiği operasyonları sonucunda kişinin çok daha özgüvenli olacağını söylemeliyiz.

Ancak, tahmin edilebileceği üzere estetik ameliyatların maliyeti son derece fazladır. Burun estetiği ameliyatlarının zorluk derecesi ve burun yapısında yapılacak olan işlemlere göre operasyonun maliyetinin değiştiğini ifade etmeliyiz.

Her insanın yüz ve burun yapısı farklı olduğu için burun estetiği ameliyatlarının maliyeti hakkında net bir fikir vermek mümkün değildir. Bir başka deyişle, standart bir fiyatın olmadığını söylemeliyiz. Ancak, hastaların her şeyden önce iyi ve deneyimli bir cerrah ile çalışması gerekir.

Ameliyat öncesinde hastayla birebir görüşmeler yapılmalı ve burun yapısı değerlendirilmelidir. Buna ek olarak, maliyet konusunda hastaların bilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Her şeyden önce, estetik kaygılarla yapılan bir ameliyatın bedelini sigorta karşılamaz.

Fakat, burundaki solunum zorluklarından ve sinüs patolojilerinden dolayı burun estetiği ameliyatına ihtiyaç duyuluyorsa operasyonun belirli bir kısmının sigorta tarafından karşılanacağını ifade etmeliyiz.

Ancak, yine de hastanın özel sağlık sigortası da olsa sigortaya güvenmemesi gerekir. Çünkü, estetik operasyonları, kişinin kendi isteğine bağlı olarak yapıldığı için sigortadan olumlu cevap almak imkansıza yakındır.

Burun estetiği maliyetlerini belirleyen etmenlerin başında cerrahın başarısı ve tecrübesi gelmektedir. Çünkü, bir burun estetiği operasyonunun başarılı olması her şeyden önemlidir. İlk operasyon başarısız olduğu takdirde ikinci bir operasyona gereksinim olabilir.

Bu yüzden, tek bir operasyon sonucunda halledilecek olan operasyonunun maliyeti de artmış olacaktır. Burun estetiği yaptırmayı düşünenlerin bu işi uzun yıllardan bu yana yapan tecrübeli ve bilgili bir doktoru seçmesi şarttır. Bu özelliklere sahip doktorların isteyeceği ücret fazla olacaktır. Ancak, verilen paranın karşılığı sonuna kadar alınacaktır.

Kullanılan teknik burun estetiği fiyatlarını etkiler mi ?

Burun estetiği operasyonunda kullanılan teknik de fiyatların belirlenmesinde etkili olmaktadır. Bir başka deyişle, hastanın burnunda yapılan işlemlerin de fiyatları etkilemesi söz konusudur. Ameliyat sırasında burun kemiklerinde kırmaya başvurulmadan yalnızca törpülenme yapılıyorsa istenilen ücret farklı olur.

Buna ek olarak, burnun yeniden şekillendirilmesi de özen ve dikkat isteyen bir husustur. Çünkü, bu operasyon sırasında hem burundaki şişlik ve morlukların azaltılması hem de estetik açıdan daha iyi bir görünüm elde edilmesi amaçlanır. Burun estetiği operasyonlarının başarılı olmasını belirleyen etmenlerden birisi de hastanın normal hayatına hızlı dönüp dönmemesi olacaktır.

Bu noktada, doktorun tecrübeli olması; operasyonun başarılı olmasını direkt olarak etkileyen bir kriter olmaktadır. Ancak, tecrübeli bir doktor ile çalışmak; operasyonun maliyetlerini de bir o kadar etkileyecektir.

Burun estetiği; kişiye özel olarak yapılan bir operasyondur. Bir başka deyişle, her hasta için farklı bir planlama yapılır. Hastanın sorununa uygun bir planlama yapılmasıyla beraber istenilen fiyatlar da farklı olacaktır.

Hastaların ameliyattan öncesi ve sonrasındaki her aşamada doktorlarıyla iyi iletişimde olması gerekir. Uzun dönemde burunda sorun yaşanmaması ve herhangi bir komplikasyonun oluşmaması; fiyatlardan daha önemli bir mevzu olarak dikkat çekmektedir.