Kol Germe Ameliyatı, çok fazla ve hızlı bir şekilde kilo alıp verme ya da yaşlanma nedeniyle kollarda oluşan sarkmaları toparlayan ameliyattır. Kadınlar tarafından daha fazla tercih edildiği düşünülse de erkekler de kol germe ameliyatını sıklıkla tercih etmektedir.

Kollardaki sarkmalar kişileri fiziksel ve psikolojik etkileyerek sosyal yaşamlarında özgür davranmalarını engellemektedir. İstedikleri dar ya da kısa kollu kıyafetleri giyememek veya kısa kollu kıyafetler giydiklerinde diğer kişilerin kollarına bakışları rahatsız edici durumlardır. Günümüzde ise çok kolay ve kısa sürede kol germe ameliyatı ile bu sorundan kurtulabiliyoruz.

İlerleyen yaşla beraber derinin elastikiyetini kaybetmesi vücutta birtakım görüntüleri de değiştiriyor. Bunlardan birisi de kol derisinin arka ve iç kısımdan dirseğe kadar sarkmasıdır. Yaşlanma belirtisi haricinde çok hızlı ve çok fazla kilo alıp veren kişilerde de kol sarkmaları görülebiliyor.

Her iki durumda da kişiye rahatsızlık veren, tercihlerini sınırlandıran ve sosyal yaşantısını olumsuz etkileyen sorunlar yaşatıyor. Yaşanan bu sorunlar ise germe ameliyatı ile son buluyor.

Kol Germe Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Kol germe estetiği, koldaki derinin sarkma durumuna ve yağ dokusundaki kalınlığa göre cerrah tarafından belirleniyor. Kol germe olmak isteyen kişi genç ise ve kilo alıp verme nedeniyle kol sarkması yaşıyorsa öncelikle liposuction uygulanır ve daha sonra koldaki sarkan deri ameliyatla alınır.

Ameliyatta liposuction ihtiyacı görüldüyse kol germe estetiği tek bir kol için ortalama 90 dakika sürmektedir. Kol germe genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Hasta durumuna da bağlı olarak en az bir gün hastanede kalmaktadır. Ağrı kesici ve antibiyotik tedavisi ile süreci daha az ağrısız geçirmesi sağlanmaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

“Kol germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?” sorusu ameliyat olmayı planlayan birçok kişinin endişesidir. Kollardaki sarkmalar tek yönlü değildir. Hem enine hem de boyuna sarkma yaşanır. Kol germe ameliyatında da enine ve boyuna fazla deriler toparlanmakta ve dikişiler atılmaktadır.

Sarkan derilerde enine fazlalık varsa izin görünmesi neredeyse imkansız. Boyuna sarkan deriler alınırken bir miktar iz kalıyor; ancak bu iz önden ya da arkadan bakıldığında kolda görünmez. Kolun iç kısmında kalacaktır ve deriniz iyileştikçe izin görünürlüğü de azala azala yok olacaktır.

Kol germe ameliyatındaki iz konusunda en önemli faktör ameliyatı gerçekleştiren cerrahın bilgi ve tecrübesidir. Kol germe olanlar izlerle ilgili büyük sorunlar yaşamadıklarını belirtiyorlar ancak cerrah seçimi bu noktada çok önemlidir.

Kol Germe Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci operasyon kadar önemlidir. Burada en önemli görev de hastanın kendisine düşüyor. Operasyon sonrasında verilen kol korsesi düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Korse takma süresi cerrahın yönlendirmesi ile belirleniyor ancak ortalama 10 gün sürüyor diyebiliriz. Dikişler de aynı şekilde bir hafta sonra ya da 10 gün sonra iyileşme gösteriyor. Hasta ilk birkaç gün evde dinlenip sonrasında sosyal yaşantısına rahatlıkla devam edebilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Kol germe ameliyatı az riskli ameliyatlardan biridir diyebiliriz. Taşıdığı risk genel anestezi altında gerçekleştiriliyor olmasıdır. Bu nedenle ameliyat konusunda kararsız olan ve endişe yaşayan kişiler kliniğimizi arayıp daha detaylı bilgi ve randevu alabilir.

Rahatsızlık duyduğunuz başka sorunlar var ise bunlar da kol germe ile beraber değerlendirilebiliyor. Örneğin karın germe, bacak germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme estetiği ve liposuction kombine ameliyatlar şeklinde planlanabiliyor. Bu şekilde çok daha sağlıklı ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır. Kol germe ve diğer cerrahi işlemler Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz tarafından İstanbulda bulunan kliniğimizde yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi almak ve İstanbul’da kol germe ameliyatı fiyatlarını (2023)  öğrenmek içi kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.