Meme Estetiği; geçmiş yıllara kıyasla daha popülerdir. Çünkü, tıbbın ilerlemesi sayesinde kadınların önüne birçok estetik operasyonu seçeneği sunulmaktadır.

Geçmiş yıllarda göğüsleri ile ilgili sıkıntı yaşayan kadınların bu durum için çözüm bulamaması söz konusu iken günümüzde meme estetiğinin hem yaygın hale gelmesi hem de maliyetiyle herkesin bütçesine hitap etmesi ciddi bir avantaj olarak dikkat çekmektedir.

Meme estetiği söz konusu olduğunda herkesin aklına ilk olarak meme büyütme operasyonu gelir. Memesini büyütmek isteyen kadınların sayısı fazladır. Ancak, meme büyütmenin tam aksine memesini küçültmek veya dikleştirmek isteyenler de yok değildir.

Birçok kadın, meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarından hangisine ihtiyacının olduğunu belirleme noktasında sıkıntı yaşar. Her operasyonun kendisine özgü özellikleri bulunur.

Adından da anlaşılacağı üzere fazla olan meme dokusunun çıkarılmasıdır. Bu sayede, meme boyutu, en kısa sürede küçültülmektedir. Fazla deri, yağ ve dokudan kurtulmak birçok kadının göğüslerine dair amaçlarından yalnızca birisidir.

Büyük memelerinden dolayı dış görünüşünde sıkıntı yaşayanların aklına ilk olarak meme küçültme operasyonu gelir. Meme küçültme sayesinde kadınların amaçladıkları görünüme ulaştıkları aşikardır.

Bunun yanı sıra, küçültme operasyonu; aynı zamanda memenin önemli ölçüde dikleştirilmesi anlamına da gelir. Operasyon sırasında çıkartılan doku; hasta istediği takdirde meme kanseri taraması için araştırma yapılması adına patoloji laboratuarlarına gönderilebilir.

Meme Dikleştirme Nedir?

Meme dikleştirme operasyonu birçok kadının hayalidir. Memesinin çok daha genç bir görünüme sahip olmasını hedefleyen kadınlar tarafından yaptırılmaktadır. Fazla cildin çıkarılması ve göğüs konturunun yeniden şekillendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla çevredeki dokunun sıkıştırılması işlemleri olarak özetlenebilir.

Bir başka deyişle, memeyi güçlendiren ve sıkılaştıran bir operasyondur. Hastanın memelerinde hem büyüklük hem de sarkma varsa, fazla deri ile birlikte bir miktar da doku çıkarılması gerekebilir.

Memeler istenilen boyuttaysa ve sadece sarkma varsa , operasyonda yalnızca fazlalık deri çıkarılır. Ayrıca bazı hastalarda meme dokusu hem az hem de memelerde sarkma mevcuttur. Bu gibi durumlarda hem meme dikleştirme ameliyatı yapılır hem de aynı operasyonda memelere protez yerleştirilir.

Meme dikleştirme ve küçültme operasyonlarının farkları olduğu kadar ortak noktaları da vardır. Her ikisi de kısa sürede sonuç verir. Operasyon ertesinde kadınların memnuniyet oranı en üst seviyededir. Emzirmeye engel olmayan meme dikleştirme operasyonu; aynı zamanda kadınların daha iyi bir duruş kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Meme dikleştirmede sadece lolipop şeklinde iz kalırken meme küçültme ameliyatlarında ters T şeklinde iz kalır.

Meme Dikleştirme veya Küçültme Operasyonlarından Hangisi Daha Etkili Olur?

Kadınların meme dikleştirmeye mi yoksa meme küçültmeye mi ihtiyacı olduğunu belirlemesi zor olabilir. Bu noktada, her kadının sorununu tespit etmesi gerekir. Bir başka deyişle, memelerin pozisyonu veya büyüklüğü ile ilgili memnuniyet derecesi tespit edilmelidir.

Memelerinin büyük olmasından şikâyet edenler başta olmak üzere duruş sorunu olanlar, memelerini taşımakta zorlananlar, omuz veya sırt ağrılarından şikayet edenler, memelerinin sütyen askısını aşağı doğru çekmesinden yakınanlar, sütyen giydiği için sırtında iz kalanlar, meme büyüklüğünden dolayı fiziksel aktivitelerini gerçekleştirmekte sıkıntı yaşayanlar, memeleri yüzünden kendisine uygun kıyafet bulamayanlar için en doğru tercih meme küçültme operasyonu olacaktır.

Memelerinde cilt gevşekliği sorunu yaşayanlar, memelerinin altında veya arasında kızarıklık ya da tahriş hissi meydana gelenler, memelerinin şeklinden ve konumundan memnun olmayanlar için ise meme dikleştirme operasyonu doğru bir tercih olacaktır. Ancak, kadınların en doğru karar için uzman doktorlarından görüş alması gerekir.

Birçok kadın; hem meme büyüklüğü hem de pozisyonlama konusunda sıkıntılar yaşayabilir. Bu yüzden, aynı anda meme küçültme ve dikleştirme operasyonunun yapılması da ihtimaller arasında bulunur.

Sonuç olarak, kadınların en iyi görünümü sağlamak adına bu işi iyi bilen bir cerraha başvurması gerekecektir. Bu sayede, operasyonun ardından mutlu olma şansına erişirler.

Meme Estetiği Fiyatları 2024

Meme estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.