Meme Dikleştirme; Birçok kadın için göğüslerinin sahip olduğu estetik görüntü önem taşır. Memelerinde farklı sebeplerden dolayı doku ve esneklik kaybı yaşayanlar için meme dikleştirme operasyonu gerekli olmaktadır.

Meme estetiği; her geçen gün daha da popüler olsa da bilhassa meme dikleştirmenin birçok kadının hayallerini süsleyen bir ameliyat olduğunu dile getirmeliyiz.

Mevcut meme yapısından ve estetik görüntüsünden memnun olmayan kadınlar için meme dikleştirme ameliyatı gerekli olmaktadır. Daha önce de söylediğimiz gibi meme bölgesinin görüntüsü kadınlar için oldukça önemlidir.

Yaşlanmaya ve kilo almaya bağlı olarak meydana gelen değişimlerin önemli bir kısmı memelerde olmaktadır. Bu tür değişimlerin kadınlar için son derece can sıkıcı olduğunu ifade etmeliyiz.

Kadın memesinde meydana gelen değişimler; meme katlantı çizgisi adı verilen ve içerisinde meme hacmini bulunduran bölgeye bakılarak değerlendirilmektedir. Meme uçlarının meme katlantı çizgisinin üzerinde olması; kişinin normal bir meme görüntüsüne sahip olduğunu gösteren bir detaydır.

Fakat, meme uçları; meme katlantı çizgisinin altına inmişse ortada anormal bir durum olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, meme sarkması meydana gelmiş demektir. Bilhassa meme uçlarının tam olarak aşağı bakması; meme sarkmasının en ileri seviyede olduğunu gösteren detaylardan birisi olacaktır.

Her insanın vücuduyla ilgili olarak beğenmediği noktalar vardır. Ancak, kadınların memelerinin görüntüsünden hoşlanmıyor oluşları; çok daha can sıkıcı bir husustur.

Meme görünümünün istenildiği gibi olmaması yüzünden meme ameliyatına başvurulmaktadır. Meme ameliyatının bir numaralı sebebi olan meme sarkmasının ve deformasyonun meydana gelmesinin ise farklı sebepleri yer alır.

  • Hızlı kilo alımı ve yine hızlı bir şekilde kilo kaybedilmesi; vücudun her bölgesinin yapısını bozduğu gibi memelerin de sarkmasına sebebiyet verecektir.
  • Yaşlanma; her insanda doğal bir değişim meydana gelmesine sebebiyet verir. Geçen zamanın vücut üzerinde bırakmış olduğu tahribat; meme bölgesinde de sarkmalar şeklinde kendisini göstermektedir. Memelerdeki ciddi hacim kayıplarını telafi etmek adına meme dikleştirme operasyonuna ihtiyaç duyulur.
  • Bir diğer faktör ise yerçekimi olmaktadır. Hem zamana hem de yerçekimine bağlı olarak meydana gelen deformasyonlar etkisini memeler üzerinde de göstermektedir.
  • Birçok kadının yaşamış olduğu gebelik, doğum ve emzirme sürecinin ardından memelerde sarkmalar meydana gelmesi muhtemeldir. Hamilelik döneminin ardından yaşanan fiziksel değişimlerden dolayı meme dikleştirme ameliyatına sıklıkla başvurulmaktadır. Aynı şekilde, emzirmeden dolayı memelerde süt üretiminin artması da meme hacminin artmasına sebep olmaktadır.

Sonuç olarak, yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı meme dikleştirme ameliyatı gerekli olmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatının Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meme estetiği konusunda teknolojinin de etkisiyle her geçen gün yenilikler yaşanmaktadır. Memedeki her bölgenin ölçü standartları belirlenerek buna uygun en ideal ve güzel görüntü sağlayan meme görünümü tespit edilmelidir.

Bir başka deyişle, meme dikleştirme ameliyatında kişiye en doğru ölçülerde ve tekniklerde uygulama gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır.

Diğer estetik ameliyatlarda olduğu meme estetiği öncesinde de hastaya doktoru tarafından birtakım muayene işlemleri uygulanmaktadır. Bu sayede, memelerde meydana gelen sarkmanın boyutu ve büyüklüğü değerlendirilecektir.

Ayrıca, meme bezi miktarına da bakılır. Sonuç olarak, hastanın da beklentileri dikkate alınarak en uygun meme estetiğine karar verilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında uygulanacak olan teknikler memedeki sarkıklık miktarına göre belirlenir. Bu ameliyatlar; genellikle genel anestezi altında uygulanır.

Hastanın memesinde aşırı sarkma durumu yoksa yalnızca protez kullanılarak dikleştirme hedeflenmektedir. Son olarak, meme dikleştirmek; sadece cerrahi bir operasyon ile yapılmaktadır.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

Meme dikleştirme fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.