Karın Germe Nedir?

Karın Germe; Teknolojinin gelişmesi sayesinde sağlık alanındaki imkanların her geçen gün arttığını söyleyebiliriz. Yalnızca burun ve kulak estetiği olmamakla beraber neredeyse vücudun her bölgesi için estetik operasyonlar uygulanmaktadır. 

Son günlerde popüler olan estetik operasyonların başında karın germe ameliyatı gelmektedir.

Karın germe ameliyatı sayesinde her şeyden önce sarkma derdine son verebilirsiniz. Doğumun ardından veya kilo alıp vermeye bağlı olarak ortaya çıkan sarkma sorununu çözmek adına karın germe estetiğinden faydalanmak gerekir.

Karın germe ameliyatı; tıpta abdominoplasti olarak bilinmektedir. Orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla derinin alınmasını içeren bir operasyon olduğunu söyleyebiliriz. Bu ameliyat sırasında karın duvarı kaslarının sıklığı ve gerginliği sağlanmaktadır.

Bu sayede, birçok kişinin hayali olan dümdüz bir karın görünümünün yaratıldığını ifade etmeliyiz. Günümüzde birçok kişi karın germe ameliyatı için başvuruyor olsa da bu operasyonun herkes için uygun olmadığını söylemeliyiz.

Bilhassa hamilelik ve sıklıkla kilo alıp verme sonucunda meydana gelen karın derisi ve kaslarındaki deformasyon; bu ameliyatı gerekli kılmaktadır. Bir başka deyişle, bu sorundan muzdarip olanlar için son derece uygun bir ameliyat olduğunu ifade etmeliyiz.

İnsanlar hem fiziksel hem de psikolojik sebeplerden dolayı hızlı bir şekilde kilo alıp verebilirler. Ancak, metabolizmada meydana gelen sorunların yansıması farklı şekilde olur. Karın bölgesindeki deri gevşeyebilir. Bollaşan deri bir süre sonra sarkacaktır.

Bu durumun fiziksel açıdan hoş bir görüntü yaratmadığını ifade etmeliyiz. Bilhassa kısa süre önce doğum yapan anneler için sarkma problemi ciddi bir etki yaratmaktadır. Hamileliğin ardından hali hazırda gergin olan annelerin fiziksel sorunlarından dolayı depresyona girmeleri mümkündür.

Bu noktada, karın germe ameliyatının bu sorunu yaşayan anne adayları için bir çözüm olduğundan bahsetmeliyiz. Daha fit ve sıkı bir karın görünümüne sahip olmak isteyen anneler için kurtarıcı olarak ortaya çıkan bir operasyondur.

Karın germe estetiği; insanların hayal ettikleri vücuda sahip olmaları noktasında işe yarar. Karın derisini sıkılaştırmak, deforme olan kasları onarmak adına karın germe ameliyatına başvurabilirsiniz.

Bu ameliyatın yan etkilerinden korkmaya gerek yoktur. Çünkü, son derece normal şartlar altında uygulanan ve herhangi bir negatif etkisi bulunmayan ameliyat olarak dikkat çekmektedir. Karın germe ameliyatı, İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Karın germe ameliyatını İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı yaptırmayı tercih ediyorsanız iyi bir hastanede iyi bir doktor eşliğinde yapılması uygun olacaktır. Ameliyat sırasında genel anestezi tercih edilir.

Ayrıca, mini karın germe için sedasyon uygulanır. Bu noktada, sizin için hangi operasyonun ve tekniğin uygun olacağı cerrah tarafından yapılan muayene sonucunda belirlenecektir.

Karın germe ameliyatının süresi ise sarkan alanın büyüklüğüne göre değişir. Bu yüzden, operasyonun süresinin dört ila altı saat arasında değişeceğini ifade etmeliyiz.

Karın germe ameliyatı sırasında iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin genel olarak 8-10cm altında kalan kısmından kesi hattı yapılır. Bu noktada, operasyonun ciddiyetine göre göbek deliği tekrardan şekillenir. Operasyon sırasında sarkan deri kesilerek vücuttan atılır.

Ayrıca, fazla bölgesel yağlar dışarı çekilir. Buna ek olarak, göbek çevresine göbek deliği transferinin yapılması için ikinci bir kesi daha yapılır. İşlem sonucunda karın derisi yukarıdan aşağıya doğru gerilir.

Son olarak, bölge dikilerek ameliyat tamamlanır. Ameliyatın bitmesinin ardından hastaya korsesi giydirilerek ameliyatın yaratmış olduğu etkiler en aza indirgenmeye ve hasta korunmaya çalışılır.

Karın Germe Ameliyatı Olanların Yorumları

Karın germe ameliyatı olanların yorumları, karın estetiği yaptırmayı düşünen bir çok hastamızın merak ettiği bir konudur. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki karın germe ameliyatı olanların yorumları %90’lara varan oranla olumlu olmaktadır. 

Her estetik operasyonda olduğu gibi karın germe ameliyatından memnuniyet de operasyonu yapan plastik cerrahın tecrübesine bağlı olmaktadır. Bu tecrübeden bağımsız olarak yapılan karın germe ameliyatı yorumlarına itibar edilmemesi uygun olacaktır.

 Tüm yeterliliklere sahip bir klinikte tecrübeli bir estetik ve plastik cerrah tarafından yapılan karın germe ameliyatı yorumları memnuniyet ifade edecektir. Bir çok hasta, karın germe ameliyatı yaptırdığına değdiğini belirtmektedir.

 İstanbul’da bulunan estetik ve plastik cerrahi kliniğimizde karın germe ameliyatı olanların yorumlarını öğrenmek için kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz. 

Karın Germe için kimler Uygundur?

Karın germe ameliyatı; yukarıda belirttiğimiz üzere birçok insan için kurtarıcı olarak görülen bir operasyon olsa da herkesin bu operasyon için uygun olmadığını ifade etmeliyiz.

Her şeyden önce, bu ameliyat ile gevşeyen cilt görünümü hedef alınmaktadır. Karın bölgesindeki ayrılan ve yırtılan kaslar için en uygun seçenek olduğunu söylemeliyiz. Son olarak, sarkan derinin eski haline getirilmesi adına da faydalı olmaktadır.

Karın germe ameliyatı; genellikle yüzde yüz olumlu sonuçlar vermektedir. Operasyonun ardından sarkan karın derisi düzeltilerek vücuttan atılmaktadır. Bunun yanı sıra, karın derisi gerilerek birçok kişinin hayal ettiği gibi daha düz bir karna sahip olunur. Ayrıca, göbek deliği daha iyi bir şekilde konumlandırılır. Bu süreçte ayrılan rektus abdominis kasları sıkılaştırılır.

Karın germe ameliyatı; bilhassa kısa sürede çok fazla kilo veren kişiler için uygun bir operasyondur. Karın derisinde sarkma ve gevşeme meydana geldiyse bu duruma kısa süre içerisinde çözüm bulunmalıdır. Günümüzde kötü ve sağlıksız yaşam şartlarından dolayı normal kiloya sahip olan insanlarda dahi karında bir miktar fazlalığa rastlanmaktadır.

Buna ek olarak, sarkma ve gevşeklik durumu da yaşanabilir. Karın bölgesinde yaşanan bu sorunların genetik faktörler başta olmak üzere çoğul gebelikler, kilo değişiklikleri ve yaşam boyunca geçirilen cerrahi operasyonlar ile yakından alakası bulunur.

Deri ve derialtı yağ dokusunun çıkarılması başta olmak üzere kasların sıkılaştırılması da karın germe ameliyatının içeriği arasında yer alır. Sonuç olarak, karın bölgesinin sarkık hali estetik bir şekilde düzeltilir.

Sıkı ve düz bir karın görüntüsüne sahip olmak isteyenler için karın germe ameliyatının en uygun seçenek olacağını ifade etmeliyiz. Aşırı yağın ve fazla derinin alınmasını kapsayan bu operasyon sırasında gevşemiş ve ayrışmış olan kasları onarmak gerekli olabilir. Bu işlem de yine daha düz ve gergin bir karın görünümünün elde edilmesinde işe yarayacaktır.

“Karın Germe Ameliyatı; Sorunsuz Geçen Ve Büyük Verim Alınan Bir Operasyondur.”

Op. Dr. Şerif Yavuz

Abdominoplasti Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadar?

Karın germe ameliyatı sonrası hastanın hayatı biraz olsun değişecektir. Karnın çevresinde baskılı bir sargı olması zorlayan bir husus olacaktır.

Ancak, sargı sayesinde karın germe ameliyatı sonrası oluşması muhtemel ödem, şişlik ve kanamanın azaltılması ve önlenmesi hedeflenmektedir. Buna ek olarak, cildin altına yerleştirilmiş dren tüpleri de zorlayıcı bir husus olarak dikkat çekecektir. Bu tüplerin 24-48 saat içerisinde alınacağını söyleyebiliriz.

Karın germe ameliyatı geçiren hastaların operasyondan sonra dizlerinin arkasında 1-2 yastık olacak şekilde yatması önerilir.

Sonuç olarak, karın germe ameliyatı sonrası alınan önlemlerle bu süreç sorunsuz geçmekte ve ameliyattan büyük verim alınmaktadır.

Ameliyatın Riskleri Var mı?

Karın germe ameliyatı özellikle kadınlar tarafından tercih edildiği için zaman zaman akıllarda operasyonun riskleri hakkında soru işaretleri oluşmaktadır. Bilhassa karın germe ameliyatının ardından tekrardan hamile kalmanın mümkün olup olmayacağı merak edilir.

Bu ameliyat ile hamile kalma arasında herhangi bir ilişki bulunmaz. Ancak, kısa süre içerisinde çocuk sahibi olmak isteyenlerin bu ameliyatı ertelemesi gerekir.

Ayrıca, sigara kullanan kadınların sigarayı bırakması da operasyon adına olumlu bir gelişme olacaktır. Sigaranın vücuttaki damarları daraltması ve kan akımını azaltması dolayısıyla operasyonun ardından iyileşme sürecini olumsuz etkilediği bilinmektedir.

Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi karın germe ameliyatında da aspirin gibi ağrı kesicilerin kanamayı arttırmasından dolayı operasyondan önce kesilmesi gerekir. Bunun yanı sıra, operasyon geçirecek olanların her şeyden önce fiziksel muayeneye başvurması şarttır.

Karın germe ameliyatı ile merak edilen bir diğer husus ise bu operasyonun ardından kilo vermenin mümkün olup olmadığıdır. Ancak, kilo verme gibi bir durum söz konusu olamaz. Yalnızca vücut hatlarını düzeltmek amacıyla yapılan bir operasyon olduğunu söylemeliyiz.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Karın germe ameliyatı 2023 fiyatları, İstanbul’da uygulamanın yapıldığı kliniğin lokasyonu, uygulama yapılan bölgenin durumu, kullanılan yöntem, başka tedavilerle yapılan kombine, estetik ve plastik cerrahın tecrübesi ve döviz kuru gibi bir çok faktörden etkilenmektedir. 

Estetik ve plastik cerrahi uzmanımız Op. Dr. Şerif Yavuz’un muayenesi sonrası fiyat belirlemesi yapılabilmektedir.

 Karın germe ameliyatını İstanbul’da uygun fiyatlarla yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.