Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti; Vajina; çok sayıda doğum yapan veya doğum sırasında çok fazla zorlanan kadınların sorun yaşadığı bir bölgedir. Bir başka deyişle, her doğumun ardından vajina genişleme eğilimine girmektedir.

Bu sorun yüzünden kadınların cinsel hayatı da olumsuz etkilenir. Bir başka deyişle, çiftlerin cinsel hayatları sıkıntıya girer ve evliliklerinde birtakım sorunlar meydana gelir.

Vajinoplasti ameliyatı – genital bölge estetiği; son zamanlarda daha çok kişinin merak ettiği ve hakkında bir şeyler öğrenmek istediği bir operasyon olarak dikkat çekmektedir. Adından da tahmin edileceği üzere vajina daraltma işlemidir. Doğum ertesinde vajinasını eski haline getirmek isteyenlerin imdadına yetişir.

Cinsel hayatta yaşanan olumsuzlukları gidermek, cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan sesleri ortadan kaldırmak, idrar torbası ve bağırsak sarkmalarının önüne geçmek, doğum izlerini ortadan kaldırmak, cinsel ilişki sırasında ağrı yaşanmasını engellemek, doğum sonrası kadınlarda fiziksel sorunlara bağlı olarak ortaya çıkan özgüven sıkıntısını ortadan kaldırmak gibi amaçlarla vajinoplasti yapıldığını ifade etmeliyiz.

Vajinoplasti ameliyatı – genital bölge estetiği, İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Vajinoplasti ameliyatı – genital bölge estetiğini İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Genital bölge estetiği için yapılacak operasyonlar hakkında birçok kişinin aklında sorular yer alır. Her şeyden önce, bu operasyonun ağrılı ve riskli olup olmadığı merak edilir. Ancak, diğer estetik ameliyatlarında olduğu gibi vajina daraltma ameliyatı da genel anestezi altında yapılır.

Bu sayede, operasyon sırasında herhangi bir acının, ağrının ve krampın ortaya çıkması mümkün olmaz. Fakat, yine de her bıçak altına yatma işleminde olduğu gibi operasyon ertesinde kısa süreli ve hafif şiddetli de olsa bir ağrı yaşanabilir. Ağrı yaşandığı takdirde hastanın doktor tarafından tavsiye edilen ağrı kesiciyi kullanması gerekir. Bu sayede, ağrı sorunu da ortadan kalkacaktır.

Vajina dokusundaki genişlemeyi ortadan kaldıran bu ameliyat öncesinde bilinmesi gereken birtakım hususlar vardır. Her şeyden önce, genişlemenin herkeste aynı şekilde olmadığını ifade etmeliyiz. Bu yüzden, vajina daraltma ameliyatı; her bir hasta için özel olarak planlanır.

Vajinoplasti ameliyatı sırasında vajina iç dokusundan bir kısmın kesi ile çıkarılması hedeflenir. Bir sonraki aşamada ise dokuya kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılarak dikiş atılır. Genel anestezi altında bulunan hastanın uyandırılmasıyla beraber operasyon sonlanacaktır.

Vajinoplasti ameliyatı – genital bölge estetiği; yukarıdaki cümlelerde anlattığımız şekilde yapılan bir ameliyat olduğu için birçok avantajı bulunur. Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi kontrol muayenesine gitmek veya dikiş aldırmak gerekli değildir. Dikişler en geç 15 gün içerisinde kendiliğinden eriyecektir.

Vajina daraltma ameliyatının ardından iyileşme süresi de hastadan hastaya değişiklik gösterir. Fakat, basit bir ameliyat olmasından dolayı iyileşme süreci son derece kısadır. Hastanın müşahede altında tutulmasına gerek yoktur.

Kendilerini iyi hissettikleri takdirde aynı gün içerisinde evlerine geri gönderilirler. Ancak, eve giden hasta birkaç gün dinlenerek kendisine gelmelidir. Bunun yanı sıra, hastanın bilhassa iş hayatından uzak kalmasını gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Yoğun bir çalışma hayatına sahip olan kadınlar neredeyse hiç ara vermeden işlerine devam edebilirler. Hatta, Cumartesi veya Pazar günü bu ameliyatı yapıp hafta içi çalışma hayatına sorunsuz olarak devam eden kadınların sayısı oldukça fazladır.

Vajina daraltma ameliyatı – genital bölge estetiği, neredeyse birçok kadının faydalanmak istediği bir ameliyat olduğu için fiyatları da merak edilir. Ancak, zannedilenin aksine fiyatların iyi seviyede olduğunu söylemek gerekir. Fakat, net bir rakam vermek mümkün değildir.

Estetik operasyonların fiyatını belirleyen birden çok husus bulunur. Her şeyden önce, operasyonu yapan doktorun tecrübesi, kliniğin yeri gibi hususlar fiyatlarda belirleyici olur. Bunun yanı sıra, genital bölge estetiği için tercih edilen teknik de son derece önemlidir. Bu yüzden, kadınların karşısında farklı vajinoplasti fiyatları çıkabilir.

“Vajina ameliyatı yapılmadan evvel hastanın muayene olması gerekir. Muayene sayesinde vajinada hangi oranda daraltma yapılacağı ortaya çıkacaktır. Bunun yanı sıra, operasyonun hangi teknik ile gerçekleştirileceği de belirlenir.

Muayene ve sonrasındaki aşamaların tamamlanmasının ardından hastaya vajinoplasti fiyatları hakkında bilgilendirme yapılır. Sonuç olarak, çok yüksek rakamlara ihtiyaç duymadan da bu operasyonu geçirmek mümkündür.”

Op. Dr. Şerif Yavuz

Vajinoplasti için Kimler Uygundur?

Herhangi bir sağlık sorunu olmayan tüm kadınlar genital bölge estetiğinden faydalanabilirler. Fakat, vajinoplasti; hamilelik ve emzirme döneminde yapılması mümkün olmayan bir ameliyattır. Buna ek olarak, 18 yaşından küçüklerin de bu ameliyatı geçirmesi sıkıntı yaratabilir. Bu hususların dışında herhangi bir sorunu olmayan tüm kadınlar vajinoplastiden faydalanabilirler.

Vajina daraltma ameliyatı; bilhassa daha önceden zorlu bir şekilde doğum yapmış kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, genetik sebeplerden dolayı vajinasında genişleme sorunu olanların da istedikleri takdirde vajina daraltma ameliyatına başvurması mümkündür.

Birçok kişinin sorunu olan çoklu gebeliklerde de vajina daraltma ameliyatına başvurulabilir. Çok sayıda vajinal doğum yapmış olanlar, doğum sırasında yırtıklar ile karşılaşanlar, travmatik unsurlardan muzdarip olanlar da vajina daraltma ameliyatına başvurabilirler.

Birçok kadın vajinasıyla ilgili sorunlar yaşar. Cinsel ilişki sırasında vajinasından ses gelen veya cinsel haz alamayan kadınların bu sorunu çözmek adına vajina daraltma ameliyatına başvurduklarını söyleyebiliriz. Bilhassa belirli bir yaşın üzerindeki kadınlar doğum yaptıkları takdirde vajina ile ilgili birçok soruna rastlar.

Günümüzde cinsel haz alamama sorunuyla beraber cinsel isteksizlik de yaşanmaktadır. Ancak, sorunu başka yerde aramak yerine vajinoplasti ameliyatına başvuran kadınların cinsel isteksizlik gibi sorunlarına çözüm bulduklarını söyleyebiliriz. Vajina daraldığı takdirde yukarıda bahsettiğimiz tüm sorunlar ortadan kalkacaktır.

Vajinoplasti Ameliyatı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Genital bölge estetiği; diğer estetik operasyonlara kıyasla çok uzun sürmeyen bir operasyondur. Hastanın durumuna göre değişse de operasyonun yarım saat ile 1.5 saat arasında değişen bir süresinin olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak, vajinoplasti ile beraber farklı bir bölgeye de müdahale yapılacak ise operasyon süresi uzayabilir. Muayene ve ameliyat planlamasının yapılmasının ardından doktorun ameliyat süresi ile ilgili net bilgi vereceğini ifade edebiliriz.

Genital bölge estetiğine önyargılı yaklaşanların sayısı bir hayli fazladır. Ancak, bu operasyonun ardından kadınların hamile kalma ihtimalinde herhangi bir azalma olmayacaktır. Bir başka deyişle, ilerleyen yıllarda hamile kalmak isteyen kadınların da bu ameliyatı yaptırmasında herhangi bir risk yoktur.

 Fakat, operasyonun ardından vajinal doğum yapmak biraz riskli hale gelebilir. Bu noktada, doğum yapmak isteyenler sezaryen yönteminden faydalanabilirler.

Genital bölge estetiği; ihtiyaç olduğu takdirde tekrarlanacaktır. Bilhassa operasyonun ardından vajinada tekrardan bir genişleme meydana geldiği takdirde ikinci bir ameliyattan bahsedilebilir. Ancak, yine de iyi bir doktordan hizmet alındığı takdirde ikinci bir operasyona gerek kalmayacağını ifade edebiliriz.

Genital bölge estetiği ile ilgili olarak merak edilen bir husus ise bu operasyonun orgazma olan etkisidir. Vajina genişlediği takdirde hem kadınların hem de erkeklerin cinsel ilişkiden haz alması riske girmektedir. Ancak, vajina daraltma ameliyatının ardından bu sorun yüzde yüz çözülür.

Sonuç olarak, vajina daraltma ameliyatı ile kadınlar tüm cinsel sorunlarından kurtulabilirler.

Vajinoplasti Fiyatları 2024

Vajinoplasti ameliyatı – genital bölge estetiği fiyatları, İstanbul’da uygulamanın yapıldığı kliniğin lokasyonu, kullanılan malzeme, estetik ve plastik cerrahın tecrübesi ve döviz kuru gibi bir çok faktörden etkilenmektedir.

 Vajinoplasti ameliyatı – genital bölge estetiğini İstanbul’da uygun fiyatlarla yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.