Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı  kimi zaman kişilerin istediği belirli bir şekle göre yapılırken, kimi zamansa kişiye en uygun olan şekilde yapılır. Eğer kişiler alanında uzman bir hekime ameliyat olur ise estetik yapıldığı belli olmayacaktır.

Doğal bir burun görünümü yakalamak sanıldığı kadar zor değildir. Burun estetiği sonrası şeklin oturması ortalama 12 ay gibi bir süre alacaktır. Fakat herkesin iyileşme süreci tam olarak aynı değildir. Bu nedenle kişilerin iyileşme süreci daha az ya da daha uzun olabilir. En önemlisi bu süreç içerisinde buruna herhangi bir darba gelmemesidir.

Ameliyatın yapılması ve iyileşme sürecinin takibinin iyi bir plastik cerrahın kontrolünde olması çok önemlidir. Plastik cerrah seçimi, burun estetiği ameliyatının başarısını, burun şeklinin oturması ve iyileşme sürecini birinci derecede etkilemektedir. Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı, İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatını uygun fiyatlarla İstanbul’da güvenilir bir plastik cerrahi kliniğinde yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatının Ardından İyileşme Süreci

Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı birçok kişinin gözünü korkutan ve zorlu görünen bir süreçtir. Ancak uzman bir doktor tarafından yapıldığı zaman bu süreç daha kolay bir şekilde geçecektir. Ameliyat sonrasında kişilerde çok ağrı yaşanmaz ve kişilerin bu süreci hastanede atlatması gerekmez.

Ameliyattan kısa bir süre sonra hastaneden çıkış yapılabilmektedir. Estetik ameliyatı kişilerin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemez ve az bir zamanda iyileşme görülebilir. Ameliyat sonrasında takılan bandajlar görünümü bozar. Bu nedenle kişiler tatil zamanlarında ameliyat olmayı tercih edebilirler.

Ancak burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı sonrasındaki görünüm kişileri etkilemez ise 2 gün sonra işe geri dönüş sağlanabilir. Daha ince bir bandaj ile işbaşı yapmak isteyenler ise bir hafta beklemelidir. İki hafta sonunda ise bandaj çıkacak ve burun tamamen açık olacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Burun Görünümü

Burun estetiği ameliyatı sonrası burun görünümü herkeste aynı değildir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kişiler artık ameliyat sonrasındaki görüntülerinin simülasyonlarına bakabilirler. Kişinin fotoğrafı bilgisayar ortamına aktarılır ve burnunda yapılacak değişiklikler program üzerinde uygulanır.

Bu sayede kişiler estetik sonrası burun görünümlerini önceden görebilirler. Fakat bu görünüm birebir aynı değildir, görünümde yaşanacak değişimler hakkında kişiye verilen bilgilendirme görüntüsüdür.

Estetik ameliyat öncesinde kişinin beklentileri öğrenilir ve bu beklentilere uygun olarak bir burun yapısı tercih edilir. İşlem öncesinde hasta muayene edilir ve burnuna en uygun yöntem belirlenir. Burun şekline göre yapılacak estetik dokunuşlara karar verilerek işlem yapılır.