Burun Ucu Estetiği Nedir? İstanbul

Burun Ucu Estetiği; Burun; hiç şüphesiz yüzün en dikkat çeken kısmıdır. Hatta, burnumuzun ucunun çok fazla dikkat çektiğini ve dış görünüşümüz açısından son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Burun ucu görünümünden rahatsız olanların sayısı çok fazladır.

Ancak, teknolojinin ve sağlık imkanlarının gelişmesi sayesinde dış görünüş ile alakalı olarak yaşanan hoşnutsuzluklar kader olarak görülmemelidir. Bu noktada, bilhassa son yıllarda burun ucu estetiği operasyonlarının öne çıktığını söyleyebiliriz.

Burun ucu estetiği operasyonuna tıpta tip plasti adı verilir. Ancak, bu ameliyatın burun estetiği ameliyatı ile karıştırılmaması gerekir. Yalnızca burun uç kısmından memnun olmayan hastalara uygulanmaktadır.

Son yıllarda popülaritesi herkes tarafından keşfedilen burun ucu estetiği hakkında daha çok bilgi almak adına yazımızı okumaya devam etmelisiniz!

Burun estetiği; burnun anatomik yapısında sorun olduğu hallerde uygulanan bir operasyondur. Ancak, aynı şeyi burun ucu estetiği için söylemek mümkün değildir. Yalnızca burnun ucundaki şekil bozukluklarının düzeltildiği bir operasyon olduğunu ifade etmeliyiz.

Bahsettiğimiz şekil bozuklukları arasında asimetri, burun ucu düşüklüğü veya burun ucu genişliği gibi sorunlar yer alır. Bir başka deyişle, hastanın ihtiyacına yönelik olarak yapılan bir operasyon olduğunu söylemeliyiz.

Ancak, her ne olursa olsun, burnun kemik, kıkırdak, deri ve mukoza gibi bölgelerine herhangi bir müdahale yapılmamaktadır. Burun ucu açısının değiştirilmesi ve belirgin hale getirilmesi adına tercih edilen bir yöntem olduğunu ifade etmeliyiz.

Çok başarılı sonuçlar alınan bu operasyonun popülerliği her geçen gün artmaktadır. Burun ucu estetiği, İstanbul’da en iyi burun estetik doktorlarından Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz tarafından estetik cerrahi kliniğimizde başarı ile yapılmaktadır. Burun ucu estetiği yaptırmak isteyen hastalarımız, İstanbul’da bulunan estetik cerrahi kliniğimiz ile iletişime geçerek randevu oluşturabilirler.

burun ucu ameliyatı istanbul

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı hem açık hem de kapalı teknikle uygulanır. Bu noktada, burun ucu estetiğinin de yalnızca kapalı teknik ile uygulandığını ifade edebiliriz. Ancak, bu yöntemde, burun ucuna yapılan kesiler içeriden atılmaktadır.

Bu yüzden, herhangi bir dikiş izinin kalmayacağını söylemeliyiz. İz kalsa dahi dışarıdan görülmeyecek türden bir iz olacaktır. Daha önce de belirttiğimiz üzere burun ucu estetiğinde burnun kemik ve kıkırdak yapısına hiçbir şekilde dokunulmayacaktır. Ancak, yalnızca burun ucu için düzeltme işlemlerinin yapılacağını ifade etmeliyiz.

Burun ucu estetiği; hastanın rahat etmesi adına lokal anestezi altında uygulanır. Bu yüzden, operasyonun ardından herhangi bir koruyucu bant veya atel takılmasına gerek olmayacaktır. Fakat, yine de gerekli görüldüğü hallerde silikon bantlar veya ateller kullanılır.

Ameliyatın uygulanması sırasında burun ucundaki sorun dikkate alınır. Sorunun tespit edilmesiyle beraber kıkırdak ve yumuşak doku üzerinden işlem yapılır. Operasyon ile beraber burun ucunda meydana gelen şekil bozuklukları giderildikten sonra ameliyata son verilir.

Burun ucu estetiği; genellikle 30 ile 60 dakika arasında tamamlanan bir ameliyattır. Operasyon sırasında burnun içerisine atılan dikişler kendiliğinden eriyebilen özelliğe sahiptir. Bir başka deyişle, dikişlerin alınmasına gerek olmayacaktır.

Burun Ucu Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun ucu estetiği ile burnun uç kısmındaki tüm şekil bozuklukları ve orantısızlıklara son verilir. Burun ucunda zannedilenin aksine çok fazla sorun yaşanmaktadır.

Ters V deformesi, burun deliklerinin normalden fazla görünmesi, düşük burun ucu sorunu, burnun gereğinden fazla asimetrik olması, burun ucunun yüz ile orantısız bir şekilde uzun olması gibi can sıkıcı estetik sorunlar bu ameliyat ile ortadan kalkmaktadır.

Burun ucu estetiği ile beraber burun ucunda istenilen her türlü değişiklik yapılabilir. Ayrıca, burunda bulunan asimetri ortadan kaldırılabilir. İsteyenler burun deliklerini küçültebilirler. Sonuç olarak, ameliyatın ardından çok daha estetik bir burun yapısı ortaya çıkar.

Burun Ucu Estetiği, İstanbul

Bunun yanı sıra, burun ucunun daha işlevsel hale gelmesi amaçlanır. Burun ucunun daraltılması, indirilmesi, kaldırılması, küçültülmesi, büyütülmesi, genişletilmesi ve burun ucu ile üst dudak arasındaki açının değiştirilmesi olmak üzere birçok sorunun ortadan kaldırıldığını ifade edebiliriz.

Burun ucu estetiği operasyonunu geçirmek isteyen hastaların her şeyden önce fiziki muayeneden geçmesi gerekir. Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi bu operasyonda da hastanın ne istediğini bilmesi şarttır.

Ayrıca, beklentilerini doktoruna eksiksiz olarak anlatması istenmektedir. Bir sonraki aşamada, burun ucundaki yapısal şekil bozuklukları tespit edilir. Ayrıca, hastanın farklı açılardan fotoğrafları çekilir.

Söz konusu fotoğraflar ile hastanın yüzüne en uygun burun ucu modeline karar verilir. Doktor tarafından belirlenen model vakit kaybetmeden hastaya gösterilir. Hastanın bu model hakkındaki düşüncesine göre operasyon kısmına geçilir. Ameliyattan evvel dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır.

  • Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi burun ucu estetiğinden önce de kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekir. Ayrıca, aynı özelliğe sahip bitkisel çayların da kullanılması en geç bir hafta önceden bırakılmalıdır.
  • Hastanın sürekli olarak kullandığı bir ilaç olduğu takdirde bunu doktoruyla paylaşması şarttır.
  • Sigara kullanımı da operasyon adına önem taşıyan detaylardan yalnızca birisidir. Sigara kullanan hasta en az bir hafta önceden sigara kullanımını bırakmalıdır. Çünkü, sigara yüzünden hastanın iyileşme süreci gecikecektir.
  • Burun ucu estetiği; genellikle genel anestezi altında uygulanır. Bu noktada, hastanın ameliyattan en az altı saat önce bir şeyler yiyip içmeyi bırakması gerekir. Bunun yanı sıra, lokal anestezi ile yapılacak olan operasyonlarda da hastanın hafif bir kahvaltı yaparak ameliyata gelmesi istenmektedir.

"Burun Ucu Estetiği; Genellikle 30 ila 60 dakika arasında tamamlanan bir ameliyattır. Operasyon sırasında burnun içerisine atılan dikişler kendiliğinden eriyebilen özelliğe sahiptir. Bir başka deyişle, dikişlerin alınmasına gerek olmayacaktır."

Burun Ucu Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun ucu estetiği sonrası, hastalar genellikle aynı gün içerisinde taburcu edilir. Bir başka deyişle, diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi hastanın bir gün boyunca hastanede müşahede altında tutulmasına gerek yoktur. Yalnızca kıkırdak ve yumuşak dokuya müdahale edilmesinden dolayı operasyonun ardından şişlik veya morluk görülmesine rastlanmaz.

Buna ek olarak, burun estetiği ile kıyaslandığında iyileşme süresinin son derece kısa olduğunu söylemeliyiz. Ancak, yine de ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca başın yukarıda tutulması gerekir. Soğuk kompres uygulanması da iyileşme sürecini azaltan durumlardan yalnızca birisi olacaktır.

Burun ucu estetiğinin ardından buruna takılan silikon ateller ve koruyucu bantlar operasyonun ardından bir hafta sonrasında alınacaktır. Hastanın kendisini koruması ve gerekli bakım işlemlerini uygulaması gerekir.

Bilhassa burnun içini temizlemek adına burun spreyi kullanılmalıdır. Bakım ve temizlik hususlarına dikkat edildiği takdirde ameliyattan bir hafta sonra insanların normal hayatına devam etmesi mümkündür.

Burun ucu estetiği sürecinde her şeyin sorunsuz olduğunu söylemek mümkün değil! Burun ucunda hissizlik meydana gelebilir. Hatta, bu durum 1-2 ay boyunca sürebilir. Ancak, çok ciddiye alınmaması gereken bir sorundur.

Eninde sonunda geçecek bir problemdir. Bunun yanı sıra, ameliyatın ardından üç ay geçmesiyle beraber iyileşme sürecinin hızlı olacağını ifade etmeliyiz. Fakat, yine de tam anlamıyla iyileşmek isteyenlerin altı ay ila bir yıl arasında sabretmesi gerekir.

Hastaların operasyonun ardından ne kadar sürede normal hayatlarına dönecekleri ise merak edilir. Ameliyattan üç gün sonra lens kullanmaya başlamak mümkündür. Ancak, hafif çerçeveli gözlükleri kullanmak için ise bir ay beklenmelidir.

Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi bu ameliyatın ardından da ağırlık kaldırmak ve spor yapmak için acele edilmemelidir. İki haftanın geçmesiyle beraber spor yapmaya başlanabilir. İki ay sonrasında ise eski spor hayatınıza dönebilirsiniz.

Sonuç olarak, burun ucu estetiği; yukarıda anlattığımız gibi sorunsuz geçen bir süreçtir.

Burun Ucu Estetiği Fiyatları 2024 İstanbul

Burun ucu estetiği fiyatları 2024 İstanbul’da estetik cerrahi kliniğinin lokasyonuna ve estetik cerrahi uzmanının tecrübesine göre değişiklik gösterebilir.

 Burun ucu estetiği ameliyatını uygun fiyatlarla İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, estetik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurarak ön muayene için randevu oluşturabilirler.