Sırt Germe Ameliyatı Nedir? İstanbul

Sırt Germe ameliyatı; Günümüz şartları dikkate alındığında insanların yaşamış oldukları sıkıntıları bir kader olarak görmediklerini söyleyebiliriz. Geçmiş yıllarda burun ve kulak görüntüsünden dolayı rahatsızlık yaşayanlar şartların elverişsiz olmasından dolayı herhangi bir eylemde bulunamıyorlardı.

Ancak, estetik operasyonları her geçen gün daha da popüler olmaktadır. Yalnızca kulak ve burun estetiği olmamakla beraber karın, kol ve son olarak sırt germe operasyonları da son zamanlarda popüler olmuştur.

Bu noktada, siz de sağlık sorunlarınızdan şikayet ediyorsanız sırt germe ameliyatı sayesinde bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Sıklıkla kilo alıp veren bir insansanız bir süre sonra vücudunuzda ciddi sarkmalar meydana gelecektir. Bunun yanı sıra, yaş ve hormonların etkisiyle de bu tip sorunlar yaşanmaktadır. Deri ve deri altı dokularda önemli oranda hacim artışı meydana gelir. Ayrıca, kaslarda gevşemeler yaşanır.

Deri elastikiyetinde azalmalara rastlanır. Özellikle kilo vermeyle beraber dokuların miktarında önemli ölçüde azalmalar meydana gelir. Ancak, yine de deri, deri altı yağ dokusu ve bölgesel kaslar olması gerektiği kadar toparlanamaz. Derinin genişlemiş olmasıyla beraber derinin elastik lifleri birbirinden ayrılır.

Sonuç olarak, estetik açıdan olumsuz görüntülere sebep olan derin çatlaklar ve sarkmalar meydana gelir. Bu çatlak ve sarkmaların farklı sonuçları da olacaktır. Deride diyet ve egzersize rağmen düzelmeyen, yağ birikimi ile beraber deri sarkıklığı ve kaslarda gevşemeye bağlı şekil bozuklukları meydana gelir.

Sırt germe ameliyatı; bilhassa deride hoş görünmeyen derin çatlaklar ve sarkmalar için yapılmaktadır. Sırt derisinin ve kasların gevşemesi için faydalı bir yöntem olacaktır. İç çamaşır, mayo ve elbiselerden taşan cilt ve cilt altı dokusuna önlem alınmasında da işe yarayan bir ameliyat olmaktadır.

Sırt germe ameliyatı hem erkekler hem de kadınlar için uygun bir operasyondur. Birçok avantajı bulunmaktadır. Ameliyatın ardından üst vücut cildi ve aynı zamanda dokusu; çok daha sağlıklı, genç ve sıkı gözükmektedir.

Ameliyatın ardından yara izleri oluşsa da her birinin iç çamaşırının altında kaldığını da ifade etmeliyiz. Ameliyatta kendinden eriyen dikişler kullanılır. Bunun yanı sıra, yara izleri cildin kalitesine göre farklılık gösterir.

Birçok estetik operasyonda olduğu gibi sırt germe ameliyatı sonrası oluşan izlerin dokuz ila 12 ay arasında iyileşme sürecinin olduğunu ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, ameliyattan bir yıl sonra herhangi bir yara izi olmayacaktır.

Sırt germe ameliyatı, İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Sırt germe ameliyatını İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

Sırt Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Deride aşırı sarkma olduğu takdirde sırt germe ameliyatı uygulanır. Genel anestezi altında uygulanan bir ameliyattır. İki saat sürmektedir. Riskli bir operasyon olmasa da hastanın bir gece boyunca hastanede kalması gerekir. Ameliyatın ardından ortaya çıkan yara yerleri; yaklaşık dört hafta boyunca sporcu korsesi ile desteklenir.

Sırt estetiği; sırt bölgesinde estetik amaçlı olarak uygulanan işlemlerin tamamını kapsamaktadır. Her şeyden önce, sırt bölgesinde ve omuz alanlarında liposuction işlemi yapılır. Bu sayede, beden olarak küçülme sağlanır.

Bunun yanı sıra, yukarıda da bahsettiğimiz üzere aşırı kilo alıp verme durumu söz konusuysa sırt ve koltuk altı derilerinde sarkma meydana gelir. Bu bölgeler için vakit kaybetmeden sırt germe işlemleri uygulanır.

Sırt estetiği ameliyatlarında liposuction ve deride aşırı sarkmanın olduğu hallerde germe yöntemi olmak üzere iki farklı yöntem izlenmektedir. Sırttaki fazla yağı aldırma ihtiyacının da bu kapsamda ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Sırt bölgesindeki fazlalık; bu bölgedeki hoş olmayan görüntü ile beraber kendisini belli etmektedir.

Bilhassa kadınların giymiş olduğu sırtı açık elbiselerde sırtta dolgunluk ve koltuk altına doğru taşma durumu ortaya çıkacaktır. Birçok kadın için bu görüntünün kabus olduğunu ifade etmeliyiz. Sonuç olarak, bu sebepten dolayı sırt estetiği ameliyatı gerekli olur. Sırt bölgesinde yoğun yağ birikimi ve deride sarkma olan adayların bu operasyon için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Sırt estetik ameliyatı; liposuction yönteminin kullanıldığı bir operasyondur. Koltuk altı, kürek kemikleri üzeri, meme yanları ve meme altına doğru uzanan sütyen hattı bölgelerinde bulunan yağların alınmasını kapsamaktadır.

Liposuction ile sırt bölgesinin bedenini küçültmek hedeflenir. Ancak, daha önce de söylediğimiz gibi bazı durumlarda yalnızca yağ alımı yeterli olmayacaktır. Sıklıkla kilo alıp veren, derisinde ciddi sarkmaların meydana geldiği kişilerde sütyen hattı bölgesinden kürek kemiklerine kadar uzanan hat boyunca fazla derinin alınmasını kapsayan sırt germe operasyonu da uygulanmaktadır.

Sırt bölgesinden yağ alma işlemlerinde lazer, vaser ve power liposuction gibi kolaylaştırıcı teknolojilerin uygulandığını söylemeliyiz. Sırt bölgesinin derisinin kalın olması ve bağ dokusunun kuvvetli oluşu; operasyonu zorlaştıran etmenler arasındadır. Bölgedeki yağ dokusunu ayrıştırmak, parçalamak ve çekmek için ciddi emek sarf etmek gerekir.

Bu yüzden, sırt germe ameliyatının bu işi yıllardan bu yana yapan ve tecrübesi son derece yüksek olan bir doktor tarafından yapılması şarttır. Ayrıca, operasyon hastane ortamında yapılır. Hastanede lazer, ultrason ve mekanik vibratör cihazlarının varlığı gereklidir. Bu tür cihazlar olmadan operasyonun zorluklarla yapılacağını ifade etmeliyiz.

Deride Aşırı Sarkma Olduğu Takdirde Sırt Germe Ameliyatı Uygulanır. Genel Anestezi Altında Uygulanan Bir Ameliyattır. İki Saat Sürmektedir. Riskli Bir Operasyon Olmasa Da Hastanın Bir Gece Boyunca Hastanede Kalması Gerekir. Ameliyatın Ardından Ortaya Çıkan Yara Yerleri; Yaklaşık Dört Hafta Boyunca Sporcu Korsesi Ile Desteklenir.”

Op. Dr. Şerif Yavuz

Sırt Germe Ameliyatının Ardından Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sırttan yağ aldırma ve sırt germe ameliyatının ardından hastanın sağlığına dikkat etmesi gerekir. Bir başka deyişle, kendisini koruması şarttır. Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi sırt germenin ardından da korse kullanılmalıdır. Ayrıca, ilk üç boyunca duş alınması asla tavsiye edilmez.

Üçüncü günün ardından uzun süre kalmamak şartıyla duş alınabilir. Sırt germe ameliyatının ardından birtakım şişliklere ve morluklara sırt bölgesinde rastlanacaktır. Ancak, ciddiye alınması gereken bir mevzu değildir. Çünkü, sırttaki morarma ve şişlik en geç on gün içerisinde geçecektir.

Sırt germe operasyonunun ardından hastanın normal hayatına ne zaman döneceği de merak edilmektedir. Bu noktada, operasyonun ikinci günüyle beraber normal hayata dönülmesi konusunda herhangi bir sorun olmayacaktır.

Ancak, tahmin edileceği üzere hastanın kendisini belirli aktivitelerden koruması gerekir. Bilhassa ilk dört haftalık süre boyunca aktif spor yapılması tavsiye edilmez. Bunun yanı sıra, sırtı zedeleyecek türden ağırlıkların kaldırılmasına asla izin verilmemelidir.

Sırt Germe Ameliyatına Nasıl Karar Verilir?

Sırt germe ameliyatı; sağlık problemlerinden dolayı sıklıkla kilo alan kişilere uygulanır. Hoş olmayan çatlak ve sarkmalardan kurtulmak adına faydalı bir operasyondur.

Ancak, bu ameliyatı yaptırmak isteyenlerin her şeyden önce gerçekçi beklentiler içerisinde olması gerekir. Sırt bölgesinde estetik açıdan hangi bölgelerden rahatsız olduğunu bilen ve hekime aktaran bir hastanın çok daha verimli sonuçlar elde edeceğini söyleyebiliriz.

Sırt germe ameliyatına hazırlık evresinde hastanın herhangi bir ilaca veya maddeye karşı alerjisinin olup olmadığını bildirmesi gerekir. Sürekli olarak bir ilaç kullanan, aynı zamanda alkol ve sigara bağımlılığı olan bir hastanın bu durumları doktoruna söylemesi şarttır.

Ayrıca, daha önceden geçirilen cerrahi operasyonlar hakkında da doktora bilgi verilmelidir. Diğer estetik operasyonlarında olduğu gibi sırt germe ameliyatından önce de hastaya birtakım tetkikler yapılır. Plastik cerrahi doktoru; yapılan tetkiklerin ardından hastanın ameliyat olup olmayacağına karar verir.

Sırt germe ameliyatı yaptırmak isteyen hastanın her şeyden önce sigarayı bırakması gerekir. Aksi takdirde, operasyon sonrası oluşan yaralar geç kapanacaktır. Ameliyat sonrasında ise egzersizler ve diyet önerileri dikkate alınmalıdır.

Sırt Germe Fiyatları 2023 İstanbul

Sırt germe ameliyatı fiyatları, İstanbul’da uygulamanın yapıldığı kliniğin lokasyonu, kullanılan malzeme, estetik ve plastik cerrahın tecrübesi ve döviz kuru gibi bir çok faktörden etkilenmektedir. Sırt germe ameliyatını İstanbul’da uygun fiyatlarla yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.