Brotoks Nedir?

Botoks uygulaması yalnızca kadınlar tarafından yaptırılmayan aynı zamanda erkekler için de yaptırılması mümkün bir uygulamadır. Brobotoks; erkekler için botoks uygulaması olarak bilinir. Aynı zamanda, farklı isimleri de bulunur.

Brotoks olarak farklı yerlerde geçtiğine de şahit olabilirsiniz. Brotoks; bilhassa son yıllarda çok daha popüler olmaktadır. Geçmiş yıllarda erkeklerin bakımlarına çok fazla dikkat etmediği bilinirken günümüzde erkekler de bakım ve estetik sürecinden nasibini almaktadır.

Erkekler ve kadınlara uygulanan botoks uygulamaları birbirinden farklı özellikler taşımaktadır. Her şeyden önce, erkeklerin kas yapısı ve kuvveti kadınlara kıyasla çok daha farklıdır. Bu yüzden, botoks uygulamasının erkekler için özel olarak planlanması gerekir.

Erkekler için de yüz estetiği her geçen gün daha önemli hale gelmektedir. Yüzdeki kırışıklıklar yüzünden yaşlı göründüğünü düşünenlerin sayısı artmaktadır. 

Ayrıca, bu kırışıklıkların yaşlı gözükmeye ek olarak kişinin çok daha bitkin, yorgun, endişeli gözükmesine sebebiyet verdiğini de ifade etmeliyiz. Bu noktada, birçok erkek, yüzündeki yaşlılık etkisini azaltmak adına estetik cerrahiye başvurmaktadır.

Her şeyden önce, kadınlarda olduğu gibi göz çevresinde ve kaz ayağı bölgesinde botoks uygulaması erkekler için pek yaygın değildir. Bunun sebebi, bu bölgelerde kadınlarda olduğu gibi kırışıklıkların meydana gelmemesidir. Erkeklerde ise kişiye göre değişmekle beraber daha çok alın bölgesi, göz altı torbalanması ve gülme kasları için brotoks uygulamasına başvurulur.

Brotoks; daha önce de söylediğimiz üzere yüzdeki erkeksi ifadenin korunmasını amaçlar. Her erkeğin karakteristik yüz yapısına ve yüz ifadelerine göre özel olarak tasarlanmaktadır. Ancak, botoks uygulaması sırasında bazı hususların dikkate alınması gerekir.

Brotoks; gerçekten de farklı özellikler taşır. Kadınlarda olduğu gibi gergin ve pürüzsüz bir uygulamanın yapılmadığını ifade etmeliyiz. Ayrıca, yaşa ve yüzün yapısına uygun olacak şekilde son derece minimal seviyede enjeksiyon uygulanır.

Bu noktada, mimiklerde donma oluşmasını önlemenin yanı sıra yüzde şaşkın ve komple gergin bir ifade yaratılmaması son derece önemlidir. Bir başka deyişle, erkeklerin yüz yapısındaki keskin hatlar ve yüz ifadesinin korunması önem taşır.

Çünkü, aksi takdirde davranılırsa erkeklerin yüzünde kadınsı bir ifade oluşur. Bu yüzden, brobotoks uygulamasının erkeklere özel botoks uygulamasında uzman olan kişilere yaptırılması gerekir.

Brotoks yani erkeklere özel botoks uygulaması, İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Brotoks yani erkeklere özel botoks uygulamasını İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

Erkekler İçin Yapılan Botoks Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Botoks enjeksiyonu sayesinde genç görünümünüzü korumanız mümkündür. Tüm dünyada yaygın olarak yaptırılan brobotoks; enjekte edildiği bölgedeki kasların hareketini geçici olarak azaltır. Bu sayede, cildin kırışmasına sebebiyet veren aşırı mimik kullanımını önlemiş olur.

Ayrıca, hafif kırışıklıkların olduğu bölgedeki kasları gevşeterek bu kasların düzelmesini sağlar. Erkekler için botoks uygulamasında çok az oranda kırışık olan noktalara enjekte yapılır. Enjekte edilen ilaç sayesinde kasların sinyal vermesine engel olan sinirlerin bahsettiğimiz yüz kaslarına ulaşması durumu ortadan kaldırılır.

Brotoks uygulaması ile ortalama dört ay boyunca kasların hareketleri kısıtlanır. Enjekte edilen ilaç; kas hücrelerinin kasılmasının önüne geçerek aseltilkolin salınımını önler. İlaç sayesinde kasların sertleşmesine imkan tanımayan anormal kas kontraksiyonunda ciddi bir azalma meydana gelir.

Bir başka deyişle, botoks sayesinde ilk olarak ortaya çıkan ince çizgiler ve kırışıklıklar ortadan kaldırılır. Bunun yanı sıra, yüze oturan mevcut çizgilerin de yatışması sağlanır.

Brotoks Avantajları

Brotoks uygulaması birçok avantaja sahiptir. Birçok kişi için öğle arası estetiği olarak bilinir. Bunun sebebi ise yalnızca 15 dakika içerisinde uygulanmasıdır. Ayrıca, diğer estetik operasyonların tam aksine enjeksiyonun ardından rutin hayata kesintisiz olarak devam edilir.

Herhangi bir dinlenme veya hastanede müşahede altında kalma durumu söz konusu bile değildir. Brotoks; her estetik operasyonunda geçerli olduğu gibi alanında uzman estetik cerrah veya dermatolog tarafından yapılmalıdır.

Bu noktada, yalnızca enjeksiyon tekniğini bilmenin operasyonun devamını getirmek için yeterli olmadığını ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, botoks uygulamasının doğal bir görünüm ile sonuçlanmasını isteyenlerin hangi kasa hangi miktarda yapılması gerektiğini bilen ve aynı zamanda hangi noktalara uygulanması gerektiğinin farkında olan bir uzman ile çalışması gerekir.

“Brotoks; Bilhassa son yıllarda çok daha popüler olmaktadır. Geçmiş yıllarda erkeklerin bakımlarına çok fazla dikkat etmediği bilinirken günümüzde erkekler de bakım ve estetik sürecinden nasibini almaktadır.”

Brotoks Önemi

Brotoks; zannedildiği üzere sıklıkla yapılması gereken bir uygulama değildir. Altı ayda bir olmak üzere yılda iki kere uygulanması önem taşır. Brobotoks’ta kullanılan enjeksiyonlar saf hale getirilmiş bir proteindir. Ancak, uygulamanın ne kadar güvenilir olduğu ise merak edilir.

Bu noktada, düşük doz ve minimal uygulamalarla gerçekleştirildiği takdirde güvenlik açısından herhangi bir sorun yaşanmayacağını söylemeliyiz.

Brotoks; gerçekten de son yıllarda popüler olmaktadır. Ancak, erkeklerin genç görünmek adına bu uygulamayı yaptırdığını söylemek mümkün değildir. Daha iyi, daha çekici, daha fit ve daha dinlenmiş gözükmek adına brobotoks uygulamasına başvurulduğunu ifade etmeliyiz.

Brotoks, minimal invaziv bir yöntem olarak bilinir. Ancak, alanında uzman cerrahlar tarafından yapılması şarttır. Bu sayede, hiçbir şekilde botoks belirtisi olmadan doğal, sağlıklı, fit ve enerjik bir görünüme sahip olmak mümkün hale gelir.

Brotoks uygulamasından faydalananların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunun sebebi ise iş hayatında dış görünüşün önemli hale gelmesidir. İş hayatının uzaması, prezentabl ve enerjik görünme ihtiyacından dolayı erkekler kendileri içi özel olarak tasarlanan botoks uygulamasına başvurmaktadır.

Sonuç olarak, daha dinamik, enerjik ve pozitif bir görünüme sahip olmak isteyenler için brobotoks uygulamasının ciddi bir avantaj olduğunu söylemeliyiz.

Brotoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hayatında ilk defa brotoks uygulaması yaptıracak olanların cevabını merak ettiği bazı sorular vardır. Her şeyden önce, enjeksiyon sırasında herhangi bir ağrı hissedilmediğini söylemeliyiz. Ayrıca, diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi yara izi meydana gelmesi söz konusu bile değildir.

Kızarıklık, morluk ve şişlik gibi belirtilerin ise uygulamadan sonra ortaya çıkmadığını yalnızca kişinin genetik durumu buna müsait olduğu takdirde görüldüğünü söylemeliyiz.

Brotoks uygulamasının ardından erkeklerin hayatlarına sorunsuz olarak devam etmesi mümkündür. Ancak, kardiyo yapmak veya ağırlık kaldırmak isteyenlerin birkaç gün boyunca beklemesi tavsiye edilir. Hamam ve sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır.

Klordan da bir iki gün boyunca uzak durulması tavsiye edilir. Güneşten korunmak ve cildi nemlendirmek; yapılması gereken diğer eylemler arasında bulunur.

Brotoks gerçekten de çok avantajlı bir uygulamadır. Her şeyden önce, kırışık oluşumunun önüne geçilir. Bunun yanı sıra, var olan kırışıklıklar da tedavi edilir. Bu sayede, en az beş, en çok on yaş olmak üzere genç gözükmek mümkündür.

Alın bölgesindeki yatay, kaşların arasındaki dikey, göz kenarlarındaki kaz ayakları, dudak kenarlarında bulunan gülümseme çizgileri, dudak üstündeki dikey çizgileri tedavi etmek adına erkekler için botoks uygulamasından faydalanılmalıdır.

Erkekler için botoks uygulanması sırasında önemli olan başka hususlar da vardır. Kullanılan botoks malzemesinin türü önem taşır. Ayrıca, uygulama sıklığı da önemlidir. Bu kriterlere dikkat edilerek yılda bir veya iki defa botoks yaptırmak doğru bir karar olacaktır.

Yukarıda da söylediğimiz üzere yılda iki kez yaptırmanız birçok uzman tarafından tavsiye edilir. Bu noktada, ihtiyaçlar kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için süresini hastanın belirlemesi doğru olacaktır. Bilhassa kırışıklıklar geri döndüğü zaman enjeksiyonun tekrarlanması şarttır.

Bir erkek olarak brotoks ile kırışıklık sorununa çözüm bulabilirsiniz!

Brotoks Fiyatları 2024

Brotoks yani erkeklere özel botoks uygulamasının fiyatları, İstanbul’da uygulamanın yapıldığı kliniğin lokasyonu, uygulama yapılan bölge, kullanılan içerik, seans sayısı, başka tedavilerle yapılan kombine, estetik ve plastik cerrahın tecrübesi ve döviz kuru gibi bir çok faktörden etkilenmektedir. 

Brotoks yani erkeklere özel botoks uygulamasını İstanbul’da uygun fiyatlarla yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.