El Estetiği – Ele Yağ Enjeksiyonu Nedir? İstanbul

El Estetiği – Ele Yağ Enjeksiyonu; Yüz ve vücut estetiği her geçen gün daha da popüler olmaktadır. Ancak, estetik operasyonları içerisinde belki de önemi fark edilmeyen ellerin varlığından bahsedebiliriz. En nemli anatomik alan olarak bilinen eller için gerekli görüldüğü takdirde estetik operasyonlarına başvurulabilir.

Medikal estetik başta olmak üzere lazer ve dolgu uygulamalarında meydana gelen gelişmeler ile estetik sektöründe ciddi bir aşama kaydedilmiştir. Ancak, bu uygulamalar daha çok yüz ve vücut için geçerli olmaktaydı.

Günümüzde ise eller için de kullanıldıklarını söyleyebiliriz. Ellerin gençleştirilmesi başta olmak üzere ellerde leke tedavisinin yapılması ve ellere dolgu uygulanması; önemli estetik operasyonları olarak dikkat çekmektedir.

Estetik sektöründeki gelişmeler ve hastaların beklentileri dikkate alınarak eller için farklı yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Yüz ve boyun başta olmak üzere vücudun her bölgesinde cilt yenileme prosedürleri her ne ise eller için de aynı prosedürlerin kullanıldığını ifade etmeliyiz. Bahsettiğimiz uygulamalar arasında bilhassa son yıllarda en çok dikkat çekeni ele yağ enjeksiyonu olmaktadır.

El estetiği, ele yağ enjeksiyonu, İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. El estetiği, ele yağ enjeksiyonunu İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

El Estetiğinde Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yüz başta olmak üzere vücudun farklı bölümleri için yağ enjeksiyonu işlemi uygulanır. Bu noktada, ele yağ enjeksiyonu için ilk olarak donör alandan yağ alınır. Ardından, ellerin her birisi için 12 ila 15 ml olacak şekilde yağ enjeksiyonu yapılır.

Uygulama öncesinde ellerin steril edilerek hazırlanması gerekir. Bir sonraki aşamada ise diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi lokal anestezi uygulanır. Daha doğrusu, hangi ele ve elin hangi bölgesine işlem yapılacağına bakılarak o bölgeye lokal anestezi yapılmasına başlanır.

Lokal anestezi yapılan noktanın belirlenmesiyle beraber bu noktadan 10 ml yağ deri altına enjekte edilir. Ardından, parmak uçlarına doğru masaj yapılarak yağın el sırtında homojen olarak dağılması hedeflenir.

Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi el üzerine kompres veya kapalı pansuman yapılmasına ele yağ enjeksiyonunda rastlanmaz. Bu noktada, ele yağ enjeksiyonunun herhangi bir riskinin olmadığını ifade etmeliyiz. Çünkü, hasta, operasyondan bir iki saat sonra normal hayatına devam edebilir.

Ancak, her ne olursa olsun, ödem ihtimali vardır. Çok sık rastlanmayan ödem; üç ila yedi gün arasında sürer. Bunun yanı sıra, uygulama alanında birtakım morluklara da rastlanabilir. En az beş, en çok iki hafta içerisinde bahsettiğimiz morluklar geçecektir.

Ele yağ enjeksiyonu ertesinde yağ kistleri de gelişebilir. Fakat, lokal anestezi altında kistlerden kurtulmak mümkündür. Sonuç olarak, bu operasyon hem başarılı hem de çabuk ve hızlı bir şekilde biten operasyondur.

Alınan verim oranının yüzde yüze yaklaşmasından dolayı beklentileri karşılamaktadır. Ancak, yine de istediği sonuçları elde edemeyenlerin varlığından söz edebiliriz. Bu noktada, tekrar uygulamalara başvurulabilir. Bu uygulamaların ise en az üç, en çok altı ay sonra yapılması tavsiye edilmektedir.

Ele Yağ Enjeksiyonu ile İlgili Olarak Bilinmesi Gerekenler

Eller; insanların yaşını en çok ele veren bölge olarak dikkat çeker. Bilhassa yaş ile beraber el sırtındaki cilt altı dokusunun azaldığını ifade edebiliriz. Ayrıca, cildin incelmesi, damarların belirgin hale gelmesi ve ciltte lekelenmelerin başlaması söz konusu olmaktadır. Sonuç olarak, önceki yaşlarındaki sağlıklı ve estetik görünümüne kavuşmak isteyenler için estetik uzmanları birtakım el gençleştirme operasyonları vaat etmektedir.

Ele yağ enjeksiyonu; ellerinde yaşlanma belirtisi olan tüm hastalara uygulanabilir. Cilt altı dokusunun kaybı, ciltte incelme ve yıpranma, ciltte lekelenme gibi sorunlardan şikayet ediyorsanız siz de gönül rahatlığıyla bu operasyondan faydalanabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonları; el gençleştirme işlemlerinin başında gelir. Birçok kişi tarafından ilk olarak bu operasyona başvurulur. Vücuttan alınan yağ dokusu; birtakım işlemlerden geçirildikten sonra yoğunlaştırılarak el sırtına verilir.

Verilen yağ dokusu sayesinde yumuşak doku kaybı onarılır. Ayrıca, yoğunlaştırılmamış yağ dokusunda yer alan kök hücreler sayesinde dokular kendisini kısa sürede yenileyecektir.

Yağ enjeksiyonları her geçen gün daha çok klinik tarafından yapılır. Bu noktada, ameliyathane ortamında ve lokal anestezi veya sedasyon altında yapıldığını söylemeliyiz.

En çok bir saat süren bir operasyondur. Herhangi bir ağrı yaratmadığını söylemek gerekir. Aynı gün içerisinde evine gönderilen hastaların hastanede müşahede altında tutulmasına gerek yoktur.

Yalnızca birkaç gün şişlik ve morluk göze çarpar. İsteyen hastalar ertesi gün banyo yapabilirler. Hastanın operasyondan sonra bol nemlendirici ve güneş koruyucu kullanması tavsiye edilir. Bazı durumlarda yağ enjeksiyonu yeterli miktarda dolgunluk sağlamayabilir. Bu gibi hallerde, ekstra uygulamalara ihtiyaç duyulabilir.

Ele yağ enjeksiyonu ile ilgili olarak merak edilen bir diğer husus ise uygulamanın sonuçlarının kalıcı olup olmadığıdır. Bu noktada, işlem sırasında ele verilen yağın bir kısmının kaybedildiğini söyleyebiliriz.

Ancak, herhangi bir sorun olmadığı takdirde hedeflenen dolgunluk tek seferde elde edilir.
“Yağ Enjeksiyonu Sırasında Verilen Kök Hücreler; El Cildinde Kalıcı Bir Yenilenmeye Sebebiyet Verir.”

Op. Dr. Şerif Yavuz

Ele Yağ Enjeksiyonunun Başarısı Neye Bağlıdır?

Yağ enjeksiyonu yapmanın birden çok tekniği vardır. Yağlar; yalnızca bu işlem için kullanılan özel liposuction enjektörleri ile alınır. Başka bir enjektöre aktarılarak yeni yerine enjekte edilir. Kesi ve dikiş yapılmasına gerek olmayacaktır. Yalnızca lokal anestezi yeterli olur.

Ele yağ enjeksiyonu; genellikle başarılı olsa da bu yöntemin başarılı olması kullanılan aletlere ve tekniğine bağlıdır. Bilhassa son yıllara kadar verilen yağların erimesi son derece normaldi. Fakat, teknolojik şartların gelişmesiyle beraber bu durumun ortadan kalktığını söyleyebiliriz.

Bir başka deyişle, verilen yağların tutması ihtimali artmıştır. Özel olarak hazırlanan iğnelerin varlığı bu işlemin kalitesini arttırmıştır. Alınan hücrelerin hava ile temas etmemesi başta olmak üzere yağların verildiği enjektörlerin boyutları ve uygulanan basınç gibi farklı detaylar da bulunur.

Ele yağ enjeksiyonunun ardından komplikasyon olma ihtimali son derece azdır. Komplikasyon olsa dahi o bölgede küçük apselerin görüldüğüne değinmeliyiz. Bu gibi hallerde, tedavi için pansuman ve antibiyotik yeterli olacaktır.

Yağların erimesi en ciddi sorun olarak ortaya çıkar. Verilen yağların homojen olarak erimesinden dolayı bölgede asimetrinin görülmesi son derece normaldir. Yağların erimesi herhangi bir sağlık problemine sebep olmaz. Yine de istenildiği takdirde işlem tekrar edilebilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi yağ enjeksiyonunun başarısı yağ alımında uygulanacak teknik ve aletler ile yakından alakalıdır. Her ne kadar çok sayıda teknik olsa da yağ hücrelerine en az zarar veren işlemin uygulanması gerekir.

Ele yağ enjeksiyonu fiyatları da merak edilen bir diğer husus olarak dikkat çekmektedir. Ancak, fiyatların işlemin yapıldığı klinik veya hastaneye göre değiştiğini söyleyebiliriz. Yağ enjeksiyonu tekniği de yağ dolgusunu etkileyen faktörlerden yalnızca birisidir.

Ancak, ele yağ enjeksiyonu operasyonunun fiyatları; yüze yapılan yağ enjeksiyonu ile kıyaslandığında daha düşüktür. Genel anestezi altında yüze yapılan uygulamalarda fiyatın daha yüksek olması söz konusudur. Ancak, ele yağ enjeksiyonunda böyle bir duruma rastlanmaz.

Sonuç olarak, her geçen gün daha da popüler olan yağ enjeksiyonu ile ilgili aklınızda herhangi bir şüphe olmamalı! Bilhassa kalıcılık seviyesinin teknolojik imkanlar sayesinde arttığını söyleyebiliriz. Bu yüzden, vermiş olduğunuz paranın karşılığını sonuna kadar alacaksınız.

El Estetiği – Ele Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2023 İstanbul

El estetiği, ele yağ enjeksiyonu fiyatları, İstanbul’da uygulamanın yapıldığı kliniğin lokasyonu, kullanılan malzeme, estetik ve plastik cerrahın tecrübesi ve döviz kuru gibi bir çok faktörden etkilenmektedir. El estetiği, ele yağ enjeksiyonunu İstanbul’da uygun fiyatlarla yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.