Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı Nedir? İstanbul

Meme Dikleştirme; Kadınlar için dış görünüşlerinin ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok! Bu noktada, birçok kadının meme dikleştirme operasyonu geçirmek istediği biliniyor. Ancak, bu operasyonu geçirmek isteyenlerin bazı özelliklere sahip olması gerekir. Her isteyenin faydalanabileceği türden bir operasyon değildir.

Estetik uygulamaların sayısının her geçen gün artmasından dolayı kadınlar için istedikleri görünüme ulaşmak her geçen gün daha kolay hale geliyor. Birtakım sebeplerden dolayı eski görünümünü kaybeden memenin meme dikleştirme sayesinde formuna kavuşması mümkün olur.

Kadın memesinin en önemli bileşenlerinden birisi yağdır. Hamilelik süreci başta olmak üzere emzirme, devamlı olarak kilo alıp verme gibi hususlardan dolayı göğüslerde ciddi sarkmalar yaşanır. Sarkmalardan şikayet eden ve daha kadınsı bir görünüme sahip olmak isteyenler için en uygun çözümlerden birisi meme dikleştirme olmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi sayesinde meme dikleştirme operasyonundan çok daha başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu sebepten dolayı da meme dikleştirme operasyonu geçirmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Meme (göğüs) dikleştirme ameliyatı, İstanbul’da bulunan kliniğimizde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Hastalarımızdan meme (göğüs) dikleştirme ameliyatını İstanbul’da yaptırmak isteyenler estetik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurarak randevu oluşturabilirler.

Neden Meme Dikleştirme Ameliyatına Gerek Duyulur?

Meme dikleştirme ameliyatı; herhangi bir sağlık sorunundan dolayı yaptırılması gereken bir operasyon değildir. Bu noktada, bir tercih olduğunu ifade etmeliyiz. Dışarıdan bakıldığında meme uçları; memenin katlandığı çizgisinin üzerinde kalıyorsa herhangi bir sorunun olduğunu söyleyemeyiz.

Ancak, meme; katlantı çizgisinin seviyesine kadar inmişse sorunlar başlamış demektir. Bir başka deyişle, sarkmanın meydana geldiğini ifade etmeliyiz. Sonuç olarak, meme; katlantı çizgisinin altında kalıyorsa ve meme uçları aşağıya doğru bakıyorsa meme dikleştirme ameliyatına başvuru yapılabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı için bu işi en iyi şekilde yapacak bir uzman doktor ile çalışılmalıdır. Kişinin ameliyata ihtiyacının olup olmayacağı doktor tarafından belirlenecektir.

Ancak, estetik operasyonların tamamında olduğu gibi meme dikleştirme operasyonunda da cerrahın deneyimi çok önemlidir. Meme dikleştirme ameliyatını kafaya koyduysanız bu işi en iyi şekilde yapabilecek, tecrübesi yüksek bir cerrah ile çalışmalısınız. Ameliyat masrafını ise ikinci aşamada düşünmelisiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı; burun ve kulak estetiği ile kıyaslandığında daha az popülerdir. Bu yüzden, hakkındaki bilgiler daha kısıtlıdır. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır. Hangi tekniğin kullanılacağına göre operasyonun süresinin değişeceğini ifade etmeliyiz.

Ancak, iki ila dört saat arasında değişen bir ameliyat olduğu bilinir. Ameliyat sırasında hafif sarkması bulunan kişilere meme altına silikon protez konmaktadır.

Meme bezi yeterli olan ancak meme sarkması gözle görülür seviyede olan kişilere ise meme küçültme ameliyatına benzer işlemler uygulanır. Ancak, bu tip insanlar için meme bezi küçültmesi yapılması söz konusu değildir.

Meme bezinin oldukça yetersiz olduğu hallerde meme altına silikon protez konur. Ardından, meme küçültme tekniğine benzer bir şekilde derideki bolluk toplanır. Meme bezi çıkartmasının yapılması ise imkanlar dahilinde değildir.

Daha önce de söylediğimiz gibi meme dikleştirme ameliyatının herkese uygulanması mümkün değildir. Bu noktada, ilk olarak hasta ayakta muayene edilir. Muayene sırasında meme başı yeri ve meme bezi miktarı ölçülür.

Ayrıca, hastanın beklentilerinin ne olduğuna bakılır. Hafif bir sarkma olduğu takdirde meme bezi miktarı kabul edilebilir seviyede ise meme bezi altına yerleştirilen silikon meme protezinden faydalanılır. Bu işlem ile birçok kadının hayali olan dolgun ve dik memeler ortaya çıkarılır.

Birçok kadında ciddi seviyede meme sarkmasına rastlanır. Bu gibi haller söz konusu ve aynı zamanda meme bezi miktarı yeterli ise meme küçültme tekniklerine benzer işlemler uygulanarak çeşitli toparlama işlemleri yapılır.

Ancak, bazı hallerde sarkmanın fazla olmasına ek olarak meme bezinin de yetersiz olduğu göze çarpar. Bu gibi durumlarda ise ilk olarak memeye silikon protez konulur. Buna ek olarak, meme toparlaması ile görünümü düzeltilir.

Meme dikleştirme ameliyatı; yukarıdaki detaylar dikkate alındığında son derece zor ve emek isteyen bir süreçtir. Bilhassa teknik bilgi seviyesi gerektiren bir operasyondur.

Meme altına hangi boyutlarda bir protezin konulacağına ve meme derisinde hangi oranda toparlama yapılacağına ameliyat sırasında karar verilir. Bu yüzden, daha önce de söylediğimiz üzere bilgi birikimi ve deneyimi yüksek olan bir cerrahtan hizmet almayı seçmelisiniz.

“Meme Bezinin Oldukça Yetersiz Olduğu Hallerde Meme Altına Silikon Protez Konur. Ardından, Meme Küçültme Tekniğine Benzer Bir Şekilde Derideki Bolluk Toplanır. Meme Bezi Çıkartmasının Yapılması Ise Imkanlar Dahilinde Değildir.”

Op. Dr. Şerif Yavuz

Meme Dikleştirme Ameliyatının Ardından Neler Yaşanır?

Meme dikleştirme ameliyatı; son derece ciddi bir operasyondur. Bu yüzden, yalnızca ameliyat ile süreç tamamlanmaz. Hastanın sağlığının korunması adına yapılması gereken birçok eylem daha vardır. Bu noktada, ameliyattan hemen sonra buz kompres tedavisine başlanır.

Ayrıca, koruma amaçlı olarak sporcu sütyeni giyilir. Dikişlerin üzerinde yer alan bantlar dışında herhangi bir pansumana gerek duyulmaz. Ameliyatın ardından 24 ila 48 saat geçmesiyle beraber ameliyatta konulan drenler çıkarılır. Drenlerin çıkarılmasıyla beraber bir veya iki gün sonra duş alınabilir. Dikişler ise operasyonun ardından 15 gün geçtikten sonra çıkarılır.

Meme dikleştirme ameliyatının ardından sporcu sütyeninin en az dört hafta boyunca giyilmesi gerekir. Sporcu sütyeni sayesinde hastanın operasyondan sonra ağrı çekmesinin önüne geçilir.

Bir başka deyişle, hastanın kendisini daha rahat ve güvende hissetmesi sağlanır. Operasyonun hemen ertesinde ödemli olarak dikkat çeken memeler; bir süre sonra olması gereken şekline bürünür. Ancak, memenin en son halini alması ise sekiz ila on hafta arasında farklılık gösterecektir.

Hamilelik sürecinin ardından meme dikleştirme operasyonuna başvuranlar da olabilir. Bu noktada, operasyonu geçirse dahi bebeğini emzirmeye devam edip edemeyeceğini bilmek isteyen anneler vardır. Süt verme işlevinin devam etmesi ise birçok kritere göre farklılık göstermektedir.

Meme dikleştirme için seçilen teknik ve memenin sarkıklık oranı; emzirme fonksiyonunun devam edip etmemesini belirleyecek bir husus olacaktır. Fakat, yine de yeni anne olmuş kadınlar, meme dikleştirme operasyonu geçirseler dahi bebeklerini emzirmeye devam edebilirler. Bu konuda, herhangi bir risk olmayacaktır.

Meme dikleştirme ameliyatının ardından hastanın sorunlarının devam etme ihtimali vardır. Bilhassa operasyonun ardından tekrardan hamile kalanlar veya kilo alıp verenler memelerinde sarkmaya sebep olabilirler.

Bu noktada, meme dikleştirme ameliyatı geçirmeyi düşünenlerin tekrardan hamile kalmak istemeyen kadınlar olması gerekir. Bunun yanı sıra, bazal vücut ağırlığında ciddi dalgalanmalar olmayan kadınların da operasyon için en uygun adaylar olduğunu söylemeliyiz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Riskli Midir?

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında diğer estetik ameliyatlarında olduğu gibi birtakım risklerin veya komplikasyonların meydana gelebileceğini söylemek gerekir. Her şeyden önce, kanama, kan kaybı veya doku içerisinde kan birikmesi gibi sorunlara rastlanabilir.

Bunun yanı sıra, yara izinin iyileşmesi gecikebilir ya da hastanın vücudunda belirgin bir yara izi kalabilir. Ancak, bu durumun çok istisna olduğunu ifade etmeliyiz. Şeker hastalığı olanlar veya yıllardan bu yana sigara kullananlar için böyle bir riskin olduğu bilinir. Bu sorundan muzdarip olanlar için farklı tedavi yöntemleri uygulanır.

Enfeksiyon başta olmak üzere yara açılması, iltihaplanma, dikiş atması gibi risklerin de olduğundan bahsetmek gerekir. Ancak, bu tip sıkıntılar çok ciddi değildir. Bilhassa açılan dikişlerin tekrardan dikilmesi söz konusudur.

Sonuç olarak, meme dikleştirme ameliyatı; zannedilenin aksine herhangi bir riski olmayan ve genellikle başarılı sonuçlar alınan bir operasyondur.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Her hastanın vücudu tıpkı bir parmak izi gibi birbirinden farklıdır. Bu farklı bedenlerin meme (göğüs) dikleştirme ameliyatı gibi estetik operasyonlara farklı tepkiler vermesi doğaldır. Vücudunuzun meme dikleştirme ameliyatına verdiği tepki, yaşam tarzı ve kalıtsal özellikler gibi faktörlerin hepsi bu zaman çizelgesini etkileyebilir. Meme dikleştirme ameliyatının etkisi yaklaşık 15 yıldır, ancak bazı durumlarda bu süre 20 yıla kadar çıkabilir.

Bu nedenle, meme dikleştirme ameliyatının sonuçlarının kalıcılığı duruma göre değişir. Ancak ilerleyen yıllarda meme dikleştirme için küçük dokunuşlara ihtiyaç duysanız bile sonuçlar sizi tatmin etmeye devam edecektir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2023 İstanbul

Meme (göğüs) dikleştirme fiyatları-2023 İstanbul’da estetik cerrahi kliniğinin lokasyonuna ve estetik cerrahi uzmanının tecrübesine göre değişiklik gösterebilir. Meme (göğüs) dikleştirme ameliyatını uygun fiyatlarla İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız estetik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurarak ön muayene için randevu oluşturabilirler.