Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme, cerrahi veya cerrahi olmayan çeşitli yöntemlerle göğüslerin daha dolgun, hacimli ve dik görünmesini sağlama işlemleridir. Özellikle göğüsleri küçük olan veya mevcut hacmini yetersiz gören kadınların meme büyütme arzusunda olması çok normaldir. Kadınların bu arzuları meme büyütme ameliyatı ile çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ancak daha büyük göğüslere sahip olma hayali kuran bazı kadınlar meme büyütme ameliyatı olmaktan çekindikleri için bu arzularını gerçekleştirmekte zorlanırlar.

Peki ameliyat olmak istemeyen veya ameliyat sonrası izlerin görünmesinden rahatsız olanlar için meme büyütme işlemi yaptırmak mümkün mü? Bu tarz kaygıları olan hastalarımızın da meme büyütme yaptırması mümkündür. Ameliyatsız meme büyütme yöntemleri ile artık istediğiniz hacimde göğüslere sahip olmanız çok kolay.

Ameliyatsız Meme Büyütme Nedir? İstanbul

Ameliyatsız meme büyütme, cerrahi bir işlem yapılmadan göğüslerin istenen büyüklük ve hacimde konumlandırılmasını sağlayan uygulamalardır. Cerrahi işlem korkusu olan, meme büyütme için protez kullanmak istemeyen veya göğüs büyütme ameliyatının izlerinden endişe duyan hastalarımız ameliyatsız meme büyütme yaptırabilirler. Ameliyatsız göğüs büyütme işlemlerinde de arzu edilen büyüklük sağlanabilir. Ayrıca bu yöntemlerle ameliyat sonrası bakım sorunları da ortadan kalkmış olur.

Ameliyatsız meme büyütme, İstanbul’da en iyi estetik ve plastik cerrahlardan biri olan Op. Dr. Şerif Yavuz Kliniğinde hassasiyetle yapılmaktadır. Ameliyatlı veya ameliyatsız meme büyütme çok özel operasyonlar olduğu için güvenilir bir klinik tercih edilmelidir. İstanbul’da ameliyatsız meme büyütme yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz. Aklınızdaki tüm soruları cevaplamak için sizi bekliyoruz. Ayrıca meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ve protezli meme dikleştirme ameliyatları hakkında ilgili sayfalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatsız Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız meme büyütme yöntemleri arasında yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, hyalüronik asit içerikli dolgu ile meme büyütme ve aquafilling dolgu ile meme büyütme sayılabilir. Bu yöntemlerin etkinlik süreleri birbirinden farklıdır. Önemli bir nokta da ameliyatsız meme büyütme yöntemlerinin uzman doktor önerilerine göre uygulanmasıdır.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme:

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, hastanın vücudundan liposuction yöntemi ile alınan yağların kullanılması esasına dayanır. Hastadan alınan yağlar özel işlemlerden geçirilerek göğüslere uygulanır. Bu uygulama neticesinde göğüslerde istenen hacim elde edilmiş olur. Yağ enjeksiyonu sonrası transfer edilen yağların bir kısmı erise de kalan kısmı uzun süre kalıcı etki sağlayacaktır.

Dolgu ile meme büyütme:

Dolgu ile meme büyütme, hyalüronik asit içeriğinin göğüslere enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Bu işlem dudak, burun, çene ve yüze yapılan dolgu uygulamaları ile aynıdır. Dolayısıyla diğer uygulamalarda olduğu gibi dolgu ile meme büyütme de kalcı bir işlem değildir. Belli aralıklarla dolgu işleminin tekrarlanması gerekir. Dolgu ile meme büyütme ortalama 6 ila 8 ay süre ile etkilidir.

Aquafilling Dolgu ile Meme Büyütme:

Aquafilling dolgu ile meme büyütme, aquafilling dolgu maddesinin göğüslere enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Aquafilling dolgu maddesi, memelere hacim kazandırmak amacıyla kullanılan su bazlı sentetik polimerlerden oluşur. Dokularla uyum sağlayan aquafilling, jel kıvamında enjekte edilen bölgede uzun süre kalır. Aquafilling dolgu ile meme büyütme 5 ila 7 sene boyunca işlevini gerçekleştirebilmektedir. Herhangi bir komplikasyonla karşılaşılmaması için uygulama öncesinde hastaların uzman doktorumuz tarafından gerekli tetkikleri yaptırmış olmaları ve uygun olduğunun belirlenmesi gerekir.

Aquafilling dolgu ile meme büyütme kimler için uygun?

Meme büyütme isteyen ancak implant kullanmayı tercih etmeyenler ve vücutlarında yeterli miktarda yağ bulunmayan zayıf kişiler için Aquafilling dolgu bir seçenektir. Protezle meme büyütme ve memeye yağ enjeksiyonu işlemine alternatif olarak da uygulanabilir.

Aquafilling dolgu, doğal bir görünüm ve his sunar, implant kullanımına alternatif bir seçenek olarak kabul edilir. Eğer meme büyütme ameliyatı düşünüyorsanız ve implant kullanmak istemiyorsanız, Aquafilling dolgu sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

 

Ameliyatsız Meme Büyütmenin Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız meme büyütmenin en büyük avantajı, yapılan işlemlerde herhangi bir kesi ve dikiş işleminin olmamasıdır. Lokal anestezi altında yapılması da önemli bir avantajdır. Hastalar bu sayede aynı gün içerisinde ameliyatsız meme büyütme işlemini yaptırıp anında günlük yaşamlarına dönebilirler. Ameliyatsız meme büyütme işlemleri sonrası herhangi bir iz kalma riski de yoktur.

Ameliyatsız Meme Büyütme Kimler İçin Uygundur?

Ameliyatsız meme büyütme, meme hacminden memnun olmayan veya daha da büyütmek isteyen, göğüs asimetri sorunu olan ve göğüslerinde sarkma olanlar için uygundur. Ancak ameliyatsız meme büyütme yöntemlerinden hangisinin kullanılacağına ve bu işlemler için uygun bir aday olup olmadığınıza uzman doktorumuzun muayenesi ile karar verilmelidir. Özellikle meme sarkma sorunu olan bazı vakalarda en iyi sonuç için meme büyütme ameliyatı tercih edilebilir.

Ameliyatsız Meme Büyütme Fiyatları İstanbul

Ameliyatsız meme büyütme fiyatları İstanbul’da bulunan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz tarafından yapılacak muayene sonrası belirlenebilmektedir. Bunun sebebi ise öncelikle hastalarımızın sağlığı ön planda tutularak ameliyatsız meme büyütmede hangi yöntemin kullanılacağına karar verilmesi gerekir. Yöntem belirlendikten sonra kullanılacak materyal miktarı da fiyatları etkileyecektir. İstanbul’da ameliyatsız meme büyütme fiyatları ve daha detayı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.