Penis Büyütme Ameliyatı Nedir? İstanbul

Penis Büyütme Ameliyatına birçok erkeğin hevesli olduğu bilinmektedir. Ancak, bu operasyon ile ilgili yanlış bilinen birçok detay bulunmaktadır. Her şeyden önce, penis büyütme ameliyatı ile küçük penislerin büyütülmesi söz konusu olamaz.

Bu operasyon sırasında uzatma işlemi yapılır. Leğen kemiğinin önünde bulunan, penisin aşağıdan yukarıya doğru çıkan ve dışarıdan görünmeyen kısmını dışarı kaydırmak hedeflenmektedir.

Penis büyütme ameliyatı sırasında uzman doktor eldeki malzemeyi kullanır. Bir başka deyişle, penise dışarıdan herhangi bir parça eklenmez. Bu noktada, penisin kendi uzunluğu ne kadar büyük ise ameliyat ile elde edilen uzama da bir o kadar büyük olacaktır.

Kısaca ifade etmek gerekirse, ameliyat ile elde edilecek olan büyümenin penisin kendi büyüklüğü ile doğru orantılı olduğunu söylemeliyiz. Penis küçük olduğu takdirde ameliyat sonrası uzama da küçük olacaktır.

Sonuç olarak, penis büyütme ameliyatı; küçük penisleri büyütme operasyonu değildir. Hali hazırda normal büyüklükteki penislerin daha da büyük hale getirilmesi işlemidir.

Penis büyütme ameliyatı, İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Penis büyütme ameliyatını İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

Neden Penis Büyütme Ameliyatına Gereksinim Duyulur?

Birçok erkeğin penis boyunu dert ettiğini söyleyebiliriz. Psikolojik açıdan bu durumun sıkıntılarını yaşayanlar olduğu gibi cinsel açıdan fonksiyon bozukluğundan muzdarip olanlar da bulunmaktadır. Bu noktada, penis büyütme operasyonları; internette en çok araştırılan hususlardan yalnızca birisidir.

Penis büyütme ameliyatından evvel neden küçük penisin meydana geldiği hakkında bilgi vermek gerekir. Ancak, penis boyunun genetik faktörlere bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

Bir başka deyişle, sonradan yaşayan bir travmadan dolayı penis boyunun değişmesi söz konusu olamaz. Genetik faktörler dışında ırklara göre penis boyu da değişiklik gösterir. İnce penis veya kısa penis gibi özellikler de kişisel olarak ortaya çıkar.

Sonuç olarak, penis boyundan memnun olmayanlar için tıbbın vermiş olduğu imkanlar neticesinde birtakım çözümler ortaya konmaktadır. Protez kullanmadan penis uzatma ve kalınlaştırma işlemlerini yapmak mümkündür.

Cinsel fonksiyon bozukluklarına da sebep olabilen penis boyu için vakit kaybetmeden bir cerraha başvurmak gerekir.

Ancak, hekim olmayan ve bu yüzden bu konularda herhangi bir deneyimi ve bilgisi olmayanlar tarafından verilen tavsiyeleri kesinlikle ciddiye almamalısınız. Cerrahi durumlar dışında penis boyunu değiştiren bir unsurdan en azından bilimsel olarak bahsetmek mümkün değildir.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İdeal penis boyunun ne kadar olması gerektiği birçok kişi tarafından merak edilir. Bu noktada, erekte olmamış bir penisin boyunun 5-8cm arasında değiştiğini söylemeliyiz. Ancak, ereksiyon ile beraber penisin hem boyuna hem de enine büyümesi söz konusudur.

Bir başka deyişle, ereksiyon halindeki bir penis; 13-15cm arası bir uzunluğa erişir. Bu noktada, penis boyu 11-12cm olan hastaların kısa penise sahip olduklarını söylemek mümkündür.

Bu durumdan şikâyet edenler talepleri doğrultusunda penis büyütme ameliyatı için aday olarak kabul edilirler. Penis kalınlığının ise yine kişiden kişiye göre değişen bir husus olduğunu söylemeliyiz.

Penis uzatma ameliyatları her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Birçok klinikte, estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan bir operasyondur. Penisin yüzeysel ve asıcı bağları gevşetilerek penisin dışarıdan görünmeyen kısmı ortaya çıkarılmaktadır.

Yukarıda da söylediğimiz üzere penise herhangi bir eklenti yapılması mümkün değildir. Normalde var olan ancak gözükmeyen kısım dışarı çıkartılmaktadır. Uzama durumu; hem penisin normal halinde hem de ereksiyon durumunda kendisini belli etmektedir.

Penis uzatma ameliyatı; genel olarak bu şekilde yapılmaktadır. Dünyada da en çok bu yöntemin uygulandığını söylemeliyiz. Güncel ve başarılı bir yöntem olmasının dışında hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu yöntem olduğunu ifade etmeliyiz.

Penis büyütme operasyonunun ardından peniste herhangi bir ereksiyon, duyu veya his kaybının meydana gelmeyeceğini ifade etmeliyiz. Penisin içeride kalan dokusunun dışarıya ilerletilmesi olarak tanımlanabilecek bu işlemin herhangi bir riski yoktur.

Operasyonun ardından peniste ortalama 3-4cm’lik net bir uzama meydana gelir. Birçok hastanın merak ettiği penis kalınlaştırmanın da benzer bir süreç olduğunu ifade etmeliyiz. Penis kalınlaştırma; penise hastanın kendisinden alınan yağ dokusunun enjekte edilmesiyle yapılan bir işlemdir.

Liposuction tekniği ile alınan yağlar bu işlem sırasında kullanılır. Bu noktada, yağ alınan yerde herhangi bir izin kalmayacağını da ifade etmeliyiz. Bel bölgesi veya bacağın iç kısımları; yağ alınması için tercih edilmektedir.

Penis büyütme operasyonu sırasında hastanın herhangi bir acı veya ağrıyla karşılaşması mümkün olmaz. Bu noktada, lokal anestezinin yanı sıra sedasyon anestezi tekniği de uygulanır. Genel anestezide herkesin bildiği üzere hasta uyutulmaktadır.

Ancak, bu teknikte hastanın uyutulmasına gerek kalmadan işlemler yapılır. Operasyon esnasında da herhangi bir ağrı oluşmayacaktır.

Operasyonun bitimiyle beraber hasta hiçbir zorluk yaşamadan taburcu olarak evine gidebilir. Ancak, penis kökünün üst kısmına liposakşın yapılması gerekiyorsa genel anestezi tercih edilmelidir.

Penis büyütme operasyonuyla beraber hastanın yaklaşık bir ay boyunca kendisine cinsel perhiz uygulaması gerekir. Buna ek olarak, operasyonun ne kadar başarılı sonuçlar verdiği de birçok kişi tarafından merak edilir.

Ancak, yapılan araştırmalara bakıldığında operasyonların verimli sonuçları ortaya çıkmaktadır. Yan etkiler veya komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Ancak, bu tür durumlar, hastanın operasyonun ardından bakım talimatlarına uymaması ile yakından alakalıdır.

“Penis Büyütme Operasyonunun Ardından Peniste Herhangi Bir Ereksiyon, Duyu Veya His Kaybının Meydana Gelmeyeceğini Ifade Etmeliyiz. Penisin İçeride Kalan Dokusunun Dışarıya İlerletilmesi Olarak Tanımlanabilecek Bu İşlemin Herhangi Bir Riski Yoktur.”

Op. Dr. Şerif Yavuz

Penis Büyütme Ameliyatı Zor Mudur?

Penis büyütme operasyonu; yukarıda bahsettiğimiz detaylara bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu noktada, zannedildiği gibi zorlu bir ameliyat sürecinin olmadığını söylemeliyiz.

Çok kısa süren bir operasyondur. Sedasyon tekniği ile uyutulan hasta; operasyonun bitmesinin ardından uyandırılarak servise alınır. Operasyonun üzerinden bir saat geçmesiyle beraber hastanın yemeğini yemesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Son olarak, hastanın günlük hayatını devam ettirmesinde ona zorluk çıkaracak herhangi bir unsurun olmadığını söylemeliyiz. Kendini koruyan bir hasta süreci sorunsuz olarak atlatacaktır.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2023 İstanbul

Penis büyütme ameliyatları ile ilgili olarak merak edilen hususlardan birisi de operasyonun fiyatlarıdır. Ancak, operasyonun fiyatlarını belirlerken birtakım kriterlere bakılmaktadır.

Her şeyden önce, kişinin genital bölgesindeki sorunun ne olduğu tespit edilmelidir. Sorunun çözümüne yönelik olarak bir tedavi planlanmalıdır.

Bu noktada, penis büyütme operasyonunun herkese aynı şekilde uygulanmadığını da ifade etmeliyiz. Her hastanın sağlık durumu ve taşımış olduğu farklı hastalık durumları dikkate alınır.

Ayrıca, hastaların estetik cerrahından beklentileri de önem taşır. Bir başka deyişle, tüm bu hususlara bakılarak penis büyütme ameliyatının fiyatlarına karar verilir.

Penis büyütme ameliyatları; kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Penis uzatma ve penis kalınlaştırma olarak bilinen ameliyatlar ile hastanın durumuna göre en uygun sonucun alınması hedeflenir.

Bunun yanı sıra, her yöntemde farklı teknikler bulunur. Bilhassa penis uzatma ameliyatı esnasında ağırlıklı olarak süspansör ligamanın kesilmesi tekniği kullanılır. Bunun yanı sıra, Peno Skrotal Plasti ve Supra Pubik V-Y Plasti gibi tekniklerin kullanıldığını da söylemeliyiz.

Ancak, penis kalınlaştırma ameliyatında yalnızca penis yağ dolgu enjeksiyonu yöntemi kullanılır. İstediğiniz takdirde hem penis uzatma hem de penis kalınlaştırma operasyonlarını aynı anda yaptırabilirsiniz. Sonuç olarak, penis büyütme ameliyatının fiyatlarını belirleyen birden çok faktör bulunur.

Uzatma veya kalınlaştırma istenip istenmediği, seçilen teknik ve hastanın beklentileri; fiyatların belirlenmesinde önemli olan faktörler arasında yer alır.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları, belirtildiği üzere İstanbul’da uygulamanın yapıldığı kliniğin lokasyonu, kullanılan malzeme, estetik ve plastik cerrahın tecrübesi ve döviz kuru gibi bir çok faktörden etkilenmektedir. Penis büyütme ameliyatını İstanbul’da uygun fiyatlarla yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.