Penis Büyütme (Uzatma-Kalınlaştırma) Ameliyatı Nedir? İstanbul

Penis Büyütme, için birçok kişinin hevesli olduğu biliniyor. Ancak, bu operasyon ile ilgili yanlış bilinen birçok detay bulunmaktadır. Her şeyden önce, penis uzatma – kalınlaştırma ameliyatı ile küçük penislerin büyütülmesi söz konusu olamaz.

Bu operasyon sırasında uzatma işlemi yapılır. Leğen kemiğinin önünde bulunan, penisin altlarından yukarıya doğru çıkan ve dışarıdan görünmeyen kısımlar kaydırılmak üzere hedeflenmektedir. Yani var olan penis boyunun açığa çıkartılması söz konusudur diyebiliriz.

Penis büyütme ameliyatı sırasında uzman doktor eldeki malzemeyi kullanır. Bir başka anlatım, penis dışından herhangi bir parça eklenmez. Bu noktada, penisin kendi uzunluğu ne kadar büyük ise operasyon ile elde edilen uzama da bir o kadar büyük olacaktır.

Kısaca ifade etmek gerekirse, ameliyat ile elde edilecek olan büyümenin penisin kendi potansiyeli ile ilgili olduğunu söylemeliyiz. Penisin yapısının kısa olduğu durumlarda penis uzatma ameliyatının ardından uzama da küçük olacaktır.

Sonuç olarak penis büyütme ameliyatı; küçük penisleri büyütme operasyonu değildir. Hali hazırda normal ayarlardaki penislerin daha da büyük hale getirilmesi işlemidir.

Penis büyütme ameliyatı, İstanbul‘un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden biri olan Op. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Penis büyütme operasyonunu İstanbul’da yaptırmak, isteyenler hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

Penis Büyütme Ameliyatı, Fiyatları İstanbul

Neden Penis Büyütme Ameliyatına Gereksinim Duyulur?

Birçok erkeğin kandini daha rahat hissedeceği bir penis boyu elde etme arzusu vardır.  Psikolojik açıdan sıkıntı yaşayanlar olduğu gibi cinsel yaşamlarından muzdarip olanlar da bulunmaktadır.

Penis büyütme ameliyatından evvel neden küçük penisin meydana geldiği hakkında bilgi vermek gerekir. Ancak penis boyu genellikle genetik yapıya bağlıdır.

Genetik faktörler dışında ırklara göre penis boyu da değişiklik gösterir. İnce penis veya kısa penis gibi özellikler de kişisel olarak ortaya çıkar.

Sonuç olarak, penis boyundan memnun olmayanlar için estetik cerrahinin vermiş olduğu muazzam yapıdaki çözümler vardır. Örneğin protez kullanarak penis uzatma ve kalınlaştırma yapmak mümkündür.

Cinsel işlev bozukluğu sebebiyle de penis büyütme (uzatma – kalınlaştırma) ameliyatına gereksinim duyulur. Öyle bir durumda penis boyu için vakit kaybetmeden bir cerraha başvurmak gerekir.

Ancak, hekim olmayan, penis büyütme (uzatma – kalınlaştırma) ameliyatı konusunda herhangi bir deneyim ve bilgisi olmayanlar tarafından verilen tavsiyeleri kesinlikle ciddiye almamalısınız. Cerrahi müdahaleler dışında penis boyunu büyütmek, uzatmak veya kalınlaştırmak mümkün değildir.

Penis Büyütme Ameliyatı (Penis Boyu Uzatma) Nasıl Yapılır?

Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

İdeal penis boyunun ne kadar olması gerektiği birçok kişi tarafından merak edilir. Bu noktada, erekte olmamış bir penisin boyunun 5-8cm arasında değiştiğini söylemeliyiz. Ancak, ereksiyon ile beraber penisin hem boyuna hem de enine büyümesi söz konusudur.

Bir başka deyişle, ereksiyon halindeki bir penis; 13-15cm arası bir uzunluğa erişir. Bu noktada, penis boyu 11-12cm olan hastaların kısa penise sahip olduklarını söylemek mümkündür.

Bu durumdan şikâyet edenler talepleri doğrultusunda penis büyütme ameliyatı için aday olarak kabul edilirler. Penis kalınlığının ise yine kişiden kişiye göre değişen bir husus olduğunu söylemeliyiz.

Penis büyütme ameliyatları (Penis boyu uzatma) her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Birçok klinikte, estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan bir operasyondur. Penisin yüzeysel ve asıcı bağları gevşetilerek penisin dışarıdan görünmeyen kısmı ortaya çıkarılmaktadır.

Yukarıda da söylediğimiz üzere penise herhangi bir eklenti yapılması mümkün değildir. Normalde var olan ancak gözükmeyen kısım dışarı çıkartılmaktadır. Uzama durumu; hem penisin normal halinde hem de ereksiyon durumunda kendisini belli etmektedir.

Penis uzatma ameliyatı; genel olarak bu şekilde yapılmaktadır. Dünyada da en çok bu yöntemin uygulandığını söylemeliyiz. Güncel ve başarılı bir yöntem olmasının dışında hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu yöntem olduğunu ifade etmeliyiz.

Penis büyütme ameliyatı sonrası peniste herhangi bir ereksiyon, duyu veya his kaybının meydana gelmeyeceğini ifade etmeliyiz. Penisin içeride kalan dokusunun dışarıya ilerletilmesi olarak tanımlanabilecek bu işlemin herhangi bir riski yoktur.

Operasyonun ardından peniste ortalama 3-4cm’lik net bir uzama meydana gelir. Birçok hastanın merak ettiği penis kalınlaştırmanın da benzer bir süreç olduğunu ifade etmeliyiz. Penis kalınlaştırma; penise hastanın kendisinden alınan yağ dokusunun enjekte edilmesiyle yapılan bir işlemdir.

Liposuction tekniği ile alınan yağlar bu işlem sırasında kullanılır. Bu noktada, yağ alınan yerde herhangi bir izin kalmayacağını da ifade etmeliyiz. Bel bölgesi veya bacağın iç kısımları; yağ alınması için tercih edilmektedir.

Penis büyütme operasyonu sırasında hastanın herhangi bir acı veya ağrıyla karşılaşması mümkün olmaz. Bu noktada, lokal anestezinin yanı sıra sedasyon anestezi tekniği de uygulanır. Genel anestezide herkesin bildiği üzere hasta uyutulmaktadır.

Ancak, bu teknikte hastanın uyutulmasına gerek kalmadan işlemler yapılır. Operasyon esnasında da herhangi bir ağrı oluşmayacaktır.

Operasyonun bitimiyle beraber hasta hiçbir zorluk yaşamadan taburcu olarak evine gidebilir. Ancak, penis kökünün üst kısmına liposakşın yapılması gerekiyorsa genel anestezi tercih edilmelidir.

Penis büyütme ameliyatıyla beraber hastanın yaklaşık bir ay boyunca kendisine cinsel perhiz uygulaması gerekir. Buna ek olarak, operasyonun ne kadar başarılı sonuçlar verdiği de birçok kişi tarafından merak edilir.

Yapılan araştırmalara bakıldığında operasyonların verimli sonuçlar ortaya çıkardığı görülmektedir. Bazen yan etkiler veya komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Ancak, bu tür durumlar, hastanın operasyonun ardından bakım talimatlarına uymaması ile yakından alakalıdır.

"Penis büyütme ameliyatının ardından peniste herhangi bir ereksiyon, duyu veya his kaybının meydana gelmeyeceğini ifade etmeliyiz. Penisin içeride kalan dokusunun dışarıya ilerletilmesi olarak tanımlanabilecek bu işlemin herhangi bir riski yoktur."

Penis Büyütme Ameliyatı Zor mudur? Fiyatları? İstanbul

Penis Büyütme Ameliyatı Zor mudur?

Penis büyütme ameliyatı; yukarıda bahsettiğimiz detaylara bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu noktada, zannedildiği gibi zorlu bir ameliyat sürecinin olmadığını söylemeliyiz.

Çok kısa süren bir operasyondur. Sedasyon tekniği ile uyutulan hasta; operasyonun bitmesinin ardından uyandırılarak servise alınır. Operasyonun üzerinden bir saat geçmesiyle beraber hastanın yemeğini yemesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Son olarak, hastanın günlük hayatını devam ettirmesinde ona zorluk çıkaracak herhangi bir unsurun olmadığını söylemeliyiz. Penis büyütme ameliyatı sonrası doktor önerilerine uyan bir hasta, süreci sorunsuz olarak atlatacaktır.

Penis Büyütme Sonrası İyileşme Ne Kadar Sürer?

Penis büyütme ameliyatı sonrası iyileşme süresi, uygulanan özel tekniğe ve kişinin iyileşme hızına bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, belirtilen bilgilerin genel kabul görmüş bilgiler olduğunu ve her birey için geçerli olmayabileceğini göz önünde bulundurmak önemlidir. Kişiye özel öneriler için uzman estetik cerrahınız ile görüşmeniz her zaman için en iyisidir.

Genel olarak, penis büyütme ameliyatı sonrası ilk iyileşme süresi yaklaşık 2 ila 4 hafta sürebilir. Bu süre zarfında, vücudun sağlıklı bir şekilde iyileşmesini sağlamak için işe ara verilmesi ve yorucu aktivitelerden kaçınılması tavsiye edilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Penis büyütme ameliyatı sonrası: Cerrahi işlemin ardından, ameliyat bölgesinde bir miktar şişlik, morarma ve ağrı hissedebilirsiniz. Ağrının nasıl giderileceğine, açık yaralara nasıl bakılacağına ve reçete edilen ilaçların nasıl alınacağına dair bilgiler uzman estetik cerrahınız tarafından verilecektir.

Ameliyattan sonraki ilk hafta: Penis büyütme ameliyatı sonrası ilk hafta dinlenerek ve yorucu aktivitelerden uzak durarak geçirilmelidir. İyileşmeyi teşvik etmek ve ameliyat bölgesindeki şişliği en aza indirmek için cerrahınız bir sargı veya sıkıştırıcı giysi giyilmesini önerebilir.

İkinci hafta: İkinci hafta içinde ameliyat bölgesindeki şişlik ve morarmanın aşamalı olarak geçmesi beklenir. İyileşmenizi takip etmek ve size daha fazla bilgi vermek için cerrahınız bir kontrol randevusu ayarlayabilir. Penis büyütme ameliyatı kontrol randevularına zamanında gitmeniz önem arz etmektedir.

Üç ila dördüncü haftalar: Ameliyattan sonraki üç ve dördüncü haftalarda erken dönemdeki şişliklerin çoğu artık azalmış olmalıdır. Hafif aktivitelere kademeli olarak başlanabilir ancak herhangi bir şiddetli egzersiz yapmadan veya cinsel aktivitede bulunmadan önce estetik cerrahınızın onayını beklemeniz çok önemlidir.

Uzun vadeli iyileşme: En iyi uzun vadeli sonuçlar için cerrahınızın ameliyat sonrası tavsiyelerine mutlaka uymalısınız. Ameliyatın tam etkisi birkaç ay boyunca hissedilmeyebilir. Bu dönemde sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek çok önemlidir. Uygun beslenme, düzenli egzersiz ve hijyen alışkanlıklarına sahip olmak, uzun vadeli iyileşme için olmazsa olmazlardandır.

Penis büyütme ameliyatı sonrası iyileşme sürecinin hastaya göre farklı olduğunu da unutmayın. Bu nedenle iyileşme sürecinde özel tavsiyeler için cerrahınızla görüşmeniz çok önemlidir. Ameliyatı yapan carrahınız, sizin durumunuza özel ve yapılan ameliyata bağlı olarak size ayrıntılı bilgiler verecektir.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024 İstanbul

Penis büyütme ameliyatı ile ilgili olarak merak edilen hususlardan birisi de operasyonun İstanbul‘da 2024 fiyatlarının ne kadar olduğudur. Ancak, ameliyatın fiyatlarını belirlerken birtakım kriterlere bakılmaktadır. Her şeyden önce, kişinin genital bölgesindeki sorunun ne olduğu tespit edilmelidir. Sorunun çözümüne yönelik olarak bir tedavi planlanmalıdır.

Bu noktada, penis büyütme ameliyatının herkese aynı şekilde uygulanmadığını da ifade etmeliyiz. Her hastanın sağlık durumu ve taşımış olduğu farklı hastalık durumları dikkate alınır.

Ayrıca, hastaların estetik cerrahından beklentileri de önem taşır. Bir başka deyişle, tüm bu hususlara bakılarak penis büyütme ameliyatının fiyatlarına karar verilir.

Penis büyütme ameliyatları; kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Penis uzatma ve penis kalınlaştırma olarak bilinen ameliyatlar ile hastanın durumuna göre en uygun sonucun alınması hedeflenir.

Bunun yanı sıra, her yöntemde farklı teknikler bulunur. Bilhassa penis uzatma ameliyatı esnasında ağırlıklı olarak süspansör ligamanın kesilmesi tekniği kullanılır. Bunun yanı sıra, Peno Skrotal Plasti ve Supra Pubik V-Y Plasti gibi tekniklerin kullanıldığını da söylemeliyiz.

Ancak, penis kalınlaştırma ameliyatında yalnızca penis yağ dolgu enjeksiyonu yöntemi kullanılır. İstediğiniz takdirde hem penis uzatma hem de penis kalınlaştırma operasyonlarını aynı anda yaptırabilirsiniz. Sonuç olarak, penis büyütme ameliyatının fiyatlarını belirleyen birden çok faktör bulunur.

Uzatma veya kalınlaştırma istenip istenmediği, seçilen teknik ve uzunluk beklentileri; Fiyatların belirlenmesinde önemli olan faktörler arasında yer alır.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları, İstanbul‘da kliniğin yeri, yapılacak kombine tedaviler, estetik ve plastik cerrahın tecrübesi ve döviz kuru gibi bir çok faktörden etkilenmektedir. 

Penis büyütme (penis uzatma-kalınlaştırma) ameliyatını İstanbul’da en iyi burun estetik doktorlarından Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz Kliniğinde uygun fiyatlarla yaptırmak isteyen hastalarımız randevu için bizimle iletişim kurabilirler.