Protezli Meme Dikleştirme Nedir?

Protezli Meme Dikleştirme; Birçok kadının en büyük problemlerinden birisi de göğüslerindeki sarkma olmaktadır.

 Bu noktada, göğüslerindeki sarkma durumunu tespit etmek isteyenlerin meme uçlarının konumuna bakması gerekir. Uçlar; meme altı kıvrımının üzerinde olduğu takdirde herhangi bir sorun olmayacağını ifade etmeliyiz.

Ancak, meme ucu; meme altı kıvrımıyla aynı seviyede ise hafif bir sarkma olduğunu söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, meme altı kıvrımının altına indiği takdirde ise ciddi derecede meme sarkmasından bahsedilebilir.

Sonuç olarak, göğüslerdeki sarkma sorununu düzeltmek adına protezli meme dikleştirme ameliyatına başvurulur. Bu sorunun çözülmesi için büyük ölçüde faydalı olan bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok kişi, meme dikleştirme ameliyatının zorunlu olup olmadığını merak eder. Ancak, göğüslerdeki sarkma sorununu düzeltebilecek cerrahi olmayan bir yöntem yoktur.

protezli meme dikleştirme

Bir başka deyişle, sarkma sorununu ortadan kaldırmak istiyorsanız meme dikleştirme ameliyatına mecbursunuz! Protezli meme dikleştirme ameliyatı, İstanbul’da bulunan kliniğimizde başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

 Hastalarımızdan protezli meme dikleştirme ameliyatını İstanbul’da yaptırmak isteyenler estetik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurarak randevu oluşturabilirler.

Protezli Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Diğer adı mastopeksidir. Bu ameliyat ile hacminde herhangi bir problem olmayan memelerin yaşamış olduğu sarkma problemine çözüm bulunur. Bir başka deyişle, sarkmanın toparlanması için yapılır. Ameliyat esnasında meme cildinin fazlalığı alınır.

Ayrıca, meme dokusuna şekil verilir. Meme başı ideal konuma getirilerek çevresindeki koyu renkli bölge küçültülür. Bu sayede, memeye yepyeni ve dik bir form kazandırılır.

Meme dikleştirme ameliyatının yapılmasının birden çok sebebi bulunur. Her şeyden önce, sertliğini yitiren, içi boşalan ve sarkan memeye yeni bir görünüm kazandırılacaktır. Bunun yanı sıra, sarkmaya bağlı olarak meme başının aşağıya bakar hale gelmesi; birçok kadının yaşadığı sıkıntı olarak dikkat çeker.

Meme dikleştirme ameliyatı sayesinde bu soruna da çözüm bulunur. Bir memenin diğer memeye kıyasla çok daha yumuşak ve sarkık olması halinde ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı ile bu soruna da çözüm bulunacaktır.

Meme dikleştirme ameliyatı yapılırken meme küçültme operasyonuyla benzer bir prosedür uygulanır. Bir başka deyişle, aynı prensip ve tekniklerin uygulandığını ifade edebiliriz. Meme dokusunda herhangi bir küçültme yapmadan, yalnızca memenin şeklinde birtakım değişiklikler yapılır.

Bunun yanı sıra, meme başı çevresindeki fazla genişlemiş koyu renkli alan da ameliyat sırasında küçültülür. Bu noktada, meme tipine ve şekline göre ameliyat tekniğinin değiştiğini ifade edebiliriz.

Birinci dereceden sarkmalarda deri fazlalığı söz konusu değilse yalnızca meme protezi yerleştirilir. Bu sayede, dikkat çeken herhangi bir iz olmadan meme dikleştirme ve büyütme mümkün hale gelir.

İkinci ve üçüncü dereceden sarkmalarda ise durum değişmektedir. Bu gibi hallerde, meme dokusunda ileri seviyede hacim kaybı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden, fazla derinin çıkartılması gerekir. Ayrıca, meme protezi de uygulanarak daha iyi sonuç elde edilir.

Meme dikleştirme ameliyatı; kullanılacak olan tekniğe ve yapılacak olan işleme göre farklı sürelerde sonlanır. Ancak, genele bakıldığında 1.5 ila 2.5 saat arasında sürdüğünü ifade edebiliriz.

Meme Dikleştirme mi? Meme Dikleştirme + Protez mi?

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında istenilen sonuçların alınması her zaman mümkün olmayacaktır. Bu noktada, gerekli hacme sahip olmayan ancak sarkan memeler için meme dikleştirme ameliyatının herhangi bir etkisinin olmayacağını ifade etmeliyiz.

Bu durumda, meme dikleştirme ameliyatına ek olarak memelere hacim kazandırmak için meme protezi de kullanılır. Ancak, meme protezlerinin tek başına meme sarkıklığını düzeltmediğini de ifade etmeliyiz.

Yalnızca çok nadir görülen durumlarda meme dokusunun içerisini doldurarak hali hazırda meme alt çizgisi seviyesinde yer alan meme ucunu biraz daha yukarıda tutabilir. Meme protezleri; yalnızca memeyi büyültme amacıyla kullanılır.

Meme protezinin tek başına bir şey ifade etmediğini anlatmak adına bu operasyonun özelliklerinden bahsetmeliyiz. Meme protezi; bilhassa büyük göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar tarafından yaptırılan bir ameliyattır. Bu işlem ile meme büyütmek; kadınların çok daha dolgun, dik ve estetik göğüslere hem de kalıcı bir şekilde sahip olmasını sağlamaktadır.

Günümüzde uygulanan en güvenilir ve etkili meme büyütme operasyonu olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlem ile beraber küçük memelerin daha dolgun görünmesi sağlanabilir. Buna ek olarak, hafif sarkan memelerin de protezin etkisiyle dikleşmesi sağlanır.

Kadınlarda meme estetiğiyle ilgili problemler birçok soruna sebebiyet verir. Her şeyden önce, çok daha özgüvensiz bir karaktere bürünen kadınlar aynı zamanda giymek istediklerini de giyemezler.

Memeleri ile ilgili birçok sorundan muzdarip olan kadınların giydiklerini kendilerine yakıştıramadıklarını ve aynada kendilerine bakmaktan dahi kaçındıkları bilinen bir husustur. Sonuç olarak, meme protezi ile kadınlar istedikleri estetik görünüme en kısa sürede sahip olurlar.

Meme protezi; birçok estetik operasyonda olduğu gibi genel anestezi altında yapılır. Bir ila iki saat arasında sürdüğünü ifade etmeliyiz. Ancak, meme protezini hesaplarken doktorun hastanın vücut yapısını ve isteklerini göz önüne aldığını söylemek gerekir.

Bilhassa protezlerin hangi bölgeden yerleştirileceğini belirleme noktasında doktorlara büyük görev düşer. Meme protezi; dört farklı bölgeden göğüslere yerleştirilir.

Koltuk altı, meme ucu, meme altı ve göbek çevresi olmak üzere her bölgenin kendine özgü özellikleri vardır. Bir başka deyişle, herkesin doktoruna danışarak kendisi için en uygun meme protezi operasyonunu planlaması gerekir.

Meme protezi hakkında birçok önyargı bulunmaktadır. Ancak, bu operasyonun herhangi bir dezavantajı ve riski bulunmaz. Bu operasyon sırasında süt kanallarına dokunulmaz.

Ayrıca, sinir dokusunu zedeleyecek türden herhangi bir işlem yapılmaz. Hastanın beklentisine ve vücut özelliklerine bakılarak meme protezi; kas altına veya kas üzerine yerleştirilebilir. Protezin yerleştirilmesinin ardından estetik dikiş atılır. Silikonla beraber meme protezi operasyonu tamamlanmış olur.

Sonuç olarak, başlıktaki tartışmaya geri dönmek gerekirse meme protezinin sarkma konusunda tek başına bir işe yaramayacağını söyleyebiliriz. Sarkma konusunda meme dikleştirme ameliyatına başvurulur.

Genellikle olumlu sonuç veren bu operasyon bazı hallerde istenileni karşılayamaz. Bilhassa gerekli hacme sahip olmayan memelerde dikleştirme işleminin herhangi bir etkisi olmaz. Bu noktada, ilk olarak meme protezi ile memelerin hacim kazanması sağlanır.

Ardından, sarkmaları ortadan kaldırmak adına meme dikleştirme operasyonuna başvurulur. Bir başka deyişle, sarkma ve hacim probleminin aynı anda ortaya çıktığı memeler için meme dikleştirme + protez işleminin kesin sonuç vereceğini ifade edebiliriz.

Meme Dikleştirme Operasyonu Sayesinde Proteze Çok Fazla Hacim Katmaya Gerek Olmayacaktır. Bunun Sebebi, Meme Dikleştirme Operasyonunun Memeleri Doğru Konuma Getirmesi Ve Onları Şekillendirmesidir.

Sonuç Olarak, Sarkık, Eşit Olmayan, Çok Küçük Göğüslere Sahip Olanların Hem Meme Dikleştirme Hem De Meme Protezine Bir Arada Yer Vermesi Doğru Bir Karar Olacaktır.”

Op. Dr. Şerif Yavuz

Meme Dikleştirme Operasyonuna Meme Protezini Eklemek

Meme ucunu taşıyan, göğüsleri kaldıran ve fazla deriyi yok eden meme dikleştirme operasyonu beğeni toplar. Sarkık göğüslü kadınlar arasında popüler olan bu uygulamanın her şeyden önce görüntüyü değiştirdiğini ifade edebiliriz.

Ancak, yukarıda da bahsettiğimiz üzere meme dikleştirme operasyonuna ek olarak meme protezini de yapmak; tüm bu işlemlerden en iyi sonucu almanın yolu olarak dikkat çekmektedir.

 Bu iki operasyon ile beraber göğüslerin kup bedeni artacaktır. Buna ek olarak, tek bir operasyon geçirmekten çok daha iyi gözükeceğini söylemek gerekir.

Meme dikleştirme operasyonu sayesinde proteze çok fazla hacim katmaya gerek olmayacaktır. Bunun sebebi, meme dikleştirme operasyonunun memeleri doğru konuma getirmesi ve onları şekillendirmesidir.

Sonuç olarak, sarkık, eşit olmayan, çok küçük göğüslere sahip olanların hem meme dikleştirme hem de meme protezine bir arada yer vermesi doğru bir karar olacaktır.

Protezli Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2024 İstanbul

Protezli meme dikleştirme fiyatları 2024 İstanbul’da estetik cerrahi kliniğinin lokasyonuna ve estetik cerrahi uzmanının tecrübesine göre değişiklik gösterebilir. 

Protezli meme dikleştirme ameliyatını uygun fiyatlarla İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız estetik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurarak ön muayene için randevu oluşturabilirler.