Bacak Germe Nedir?

Bacak Germe; Kadınlar için dış görünüşlerinin ne kadar değerli olduğu aşikar! Bu noktada, birçok kadın, çok daha iyi bir dış görünüşe sahip olmak adına teknolojinin sunmuş olduğu imkanlardan faydalanmayı tercih ediyor.

Geçmiş yıllarda estetik operasyonlarının sayısı bir hayli azdı. Ancak, 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde bacak germe ameliyatı gibi önemli operasyonların yapıldığını söyleyebiliriz.

İlerleyen yaşlar ve aynı zamanda sürekli olarak kilo alıp vermeyle beraber vücutta doğal olarak birtakım sorunlar meydana gelmektedir. Karın ve kol bölgesindeki sarkmaların yanı sıra bacak bölgesinde de birtakım sarkmalar söz konusu olabilir.

Bilhassa kadınların bacak iç yüzünde gevşeme ve sarkmaların can sıkıcı bir görüntüye sebep olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle etek giymeyi seven kadınlar için bu durum bir kabustur. 

Yürüyüş sırasında bacak iç yüzeylerinin birbirine sürtünmesiyle beraber hem terleme hem de pişik gibi sorunların ortaya çıktığını ifade edebiliriz.

Yürüme sırasındaki zorlukların yanı sıra estetik olarak da özellikle bacak iç yüzeyinde hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar. Siz de bu durumdan dolayı zorluk yaşıyorsanız artık bir çözümü olduğunu bilmelisiniz! Bacak estetiği, bacak germe ameliyatı ile bu sorundan tamamen kurtulmak mümkündür.

Bacak estetiği, bacak germe ameliyatı için kimler uygun sorusu birçok kişi tarafından merak edilir. Özellikle sıklıkla kilo alıp veren insanların bacak bölgelerinde yaşamış oldukları sarkma ve gevşeme gibi sorunları ortadan kaldırmak adına bu ameliyata başvurabileceklerini söylemeliyiz.

Bunun yanı sıra, güneş ve yaşlanma gibi sebeplerden dolayı bilhassa uyluğun iç kısmında ve kalça kısmındaki dokularda sarkma ve gevşeme meydana gelmiş herkesin bu ameliyatı geçirebileceğinden bahsetmeliyiz.

Bacak estetiği, bacak germe ameliyatı, İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bacak estetiği, bacak germe ameliyatını İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

Bacak Germe Nasıl Yapılır?

Riskin ve ağrının son derece az olduğu bacak germe ameliyatı; üç farklı şekilde yapılır. Ancak, ameliyatın hangi şekilde yapılacağına karar verilirken bacaktaki sarkma, deri bolluğu ve yağ dokusunun durumuna bakılmaktadır.

Bu hususlar doğrultusunda bacak içi yatay, bacak içi yatay ve dikey, bacak içi dikey iz kalacak şekilde operasyon gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra, bacak germe ameliyatından önce hasta ayakta iken çizimler yapılır. 

Bir başka deyişle, parmaklar arasında uç uca getirilebilen maksimum genişlikte deri elips şeklinde dize doğru incelenerek işaretlenmektedir.

Operasyon sırasında son derece dikkatli bir şekilde hareket edilmelidir. Bacak iç kısmında yatay ve dikey deri ve yağ dokuları kas kılıfına kadar diğer dokuların korunmasına dikkat edilerek çıkartılmaktadır.

Bacak germe ameliyatının herkes için aynı şekilde uygulanamayacağını ifade etmiştik. Bazı hastaların bacağında çok ciddi seviyede yağlanma vardır. Bu yüzden, tıpta ileri evre sarkma olarak adlandırılan durum meydana gelir.

Bu gibi hallerde, ilk olarak liposuction yapılarak yağ kitlesi boşaltılır. Ardından, sarkan deri parçası cerrahi yöntemle çıkartılır. Sonuç olarak, bacak; çok daha düzgün ve gergin hale getirilir.

Bacak germe ameliyatının ardından hastalardaki memnuniyet oranı oldukça fazladır. Bacak iç kısmından başlayarak arkada popo kıvrımına kadar devam eden ve öndeki bacak içi kıvrımda sonlanan düz dikiş çizgisi ve izi meydana gelir. Bir başka deyişle, her estetik operasyonda olduğu gibi bacak germe ameliyatında da iz kalır. Ancak, oluşan iz, genellikle kısa sürede iyileşir.

Bazı durumlarda ise iyileşme süreci gecikir. İz kısa sürede geçmiyorsa iz tedavisine başvurulabilir. Operasyonun ardından uzun dönemde söz konusu bölgede pembe renkli izler meydana gelir. Sonuç olarak, ufak çaplı sıkıntılar yaşansa dahi bacak ve bacak içinin hastayı memnun ettiğini söyleyebiliriz.

Operasyonun bitmesiyle beraber diz eklemine binen ağırlık da ortadan kaldırılmış olur.
Kadınlar İçin Dış Görünüşlerinin Ne Kadar Değerli Olduğu Aşikar! Bu Noktada, Birçok Kadın, Çok Daha Iyi Bir Dış Görünüşe Sahip Olmak Adına Teknolojinin Sunmuş Olduğu Imkanlardan Faydalanmayı Tercih Ediyor.

Geçmiş Yıllarda Estetik Operasyonlarının Sayısı Bir Hayli Azdı. Ancak, 2020’Li Yıllarda Olduğumuz Şu Günlerde Bacak Germe Ameliyatı Gibi Önemli Operasyonların Yapıldığını Söyleyebiliriz.”

Op. Dr. Şerif Yavuz

Bacak Germe Ameliyatının Ardından Ne Kadar Sürede İyileşmek Mümkün?

Bacak germe ameliyatı; dikişler yüzünden tam anlamıyla iyileşme süresinin en uzun olduğu estetik operasyonlardan birisidir. Ameliyatın ardından 10-15 gün geçtikten sonra dikişler alınmaktadır. Bunun yanı sıra, ağrının da çok az olduğunu söylemeliyiz.

Bilhassa bacağı asmak için bazı derin sütürler içten konmuştur. Bu yüzden, söz konusu bölgelerde ilk birkaç gün boyunca bazı ağrılar oluşabilir. Buna ek olarak, iç dikişlerin geç eriyeceğini de ifade etmeliyiz.

Bacak germe ameliyatının ardından bacaklar tamamen bandajlanmaktadır. Ameliyat sahası içerisine bacakların iç kısmında dren adı verilen kan ve diğer sıvıları bir araya getiren plastik borular konmalıdır. Drenler; genellikle iki ila yedi günde çekilmektedir.

Bazı durumlarda daha geç çekildiğine de rastlanır. Ameliyatın ardından hastanın bakımı da son derece önemlidir. Kısa süre sonra kan sulandırıcı ilaçlara başlanır. Bilhassa düşük molekül ağırlıklı heparin gibi ilaçlar kullanılabilir. Ayrıca, ameliyatın birinci günüyle beraber hasta ayağa kalkar ve yürümeye başlar.

Ameliyatın ardından hastanın düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. İlk kontrol ise taburcu olduktan iki gün sonra yapılır. Bunun yanı sıra, bacakların ilk iki haftada her zaman yüksekte tutulması gerekir. Ayrıca, fazla terlemenin önlenmesi de şarttır.

Buna ek olarak, ilk altı haftalık süreçte egzersiz yapmanın yasak olduğunu ifade etmeliyiz. Yalnızca üç hafta sonra hafif yürüyüşlere başlamak mümkündür.

Bacak germe ameliyatının ardından hastada birtakım gözle görülür belirtilere rastlanacaktır. Bilhassa ilk birkaç gün bacaklarda birtakım şişliklerin olacağını ifade etmeliyiz. Bazı durumlarda morluklara da rastlanır. Söz konusu şişlik; ilk 48 saatlik süreçte en yüksek seviyeye ulaşacaktır.

Ancak, sonraki zamanlarda giderek azalacağını da ifade etmeliyiz. Bunun yanı sıra, hastaların dikişlerinin bir ila üç hafta boyunca değişen zaman dilimlerinde bantlama yöntemiyle desteklenmesi gerekir.

Birçok kişi ameliyatın ardından ne kadar sürede eski haline döneceğini merak etmektedir. Hastalar en geç bir hafta içerisinde yürüyüşe çıkabilirler. Okula veya işe gitmeleri mümkündür. Ancak, bacak iç kısmında ve popoya kadar uzanan bölgelerde dikişlerin normalden daha uzun sürede iyileştiğini ifade etmeliyiz.

Ameliyatın ardından yaşanan süreci sorunsuz olarak atlatmak isteyenlerin korse kullanması şarttır. Korse; en az bir ay boyunca kullanılmalıdır. Bacaktaki sorunların ciddi olduğu hallerde ise korse kullanımı üç aya kadar uzayabilir.

Tüm bunlara ek olarak, iyileşme sürecinde birtakım risklerin olduğunu da ifade etmeliyiz. Bilhassa dikişlerde ufak tefek alanlarda açılmalar meydana gelebilir. Ancak, açılmanın kısmen gerçekleştiğini ve çok ciddi boyutlarda olmadığını ifade etmeliyiz.

Bunun yanı sıra, serum sıvısı birikimi, enfeksiyon, derin toplardamarlarda tıkanıklık ve deri nekrozu gibi sorunlar da ortaya çıkabilir. Yine de birçok kişi bacak germe ameliyatı sürecini başından sonuna kadar sorunsuz atlatmaktadır.

Diğer adı uyluk germe olan bacak germe ameliyatının fiyatının ne kadar olacağı hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Uygulama öncesinde fiyat almak isteyenlerin bu bilgiye ulaşması söz konusu olamaz. Fiyatları belirleyen unsurların başında kişinin sağlık durumu ve kişisel özellikleri gelmektedir.

Sarkma durumunun da fiyatlar adına önemli bir belirleyici unsur olduğunu ifade etmeliyiz. Bunun yanı sıra, ameliyatın yanı sıra başka işlemlerin uygulanması halinde de fiyatlar farklılık gösterir. Liposuction yapılması söz konusu ise fiyatların daha da artacağını ifade etmek gerekir.

Sonuç olarak, bacak germe ameliyatının önceki yıllara kıyasla çok daha erişilebilir hale geldiğinden bahsetmeliyiz. Bir başka deyişle, fiyatları bütçenizi zorlamayacaktır.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Bacak estetiği, bacak germe ameliyatı fiyatları, İstanbul’da uygulamanın yapıldığı kliniğin lokasyonu, kullanılan malzeme, estetik ve plastik cerrahın tecrübesi ve döviz kuru gibi bir çok faktörden etkilenmektedir. 

Bacak estetiği, bacak germe ameliyatını İstanbul’da uygun fiyatlarla yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.