360 Karın Germe Nedir? 

360 Germe, vücut liftingi, kuşak ameliyatı veya belt lipektomi olarak üzere farklı isimleri bulunur. Vücut bölgesinde bir kaldırma etkisi isteyenler, belirli bölgelerin toparlanmasını dileyenler ve daha genç bir vücuda sahip olmayı arzulayanlar için 360 derece vücut germe tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra, günümüzde birçok kişi hareketsiz yaşam ve sıklıkla fast food tüketiminden dolayı kilo alır. Obezite ile mücadele edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Fazla kilo problemini ortadan kaldırmak adına mide ameliyatı geçiren hastaların ameliyatın ardından vücutlarında sarkmalar meydana gelir. 360 derece vücut germe ise ameliyat sonrası oluşan sarkmaları ortadan kaldırmak adına yapılır.

 360 derece vücut germe; yalnızca ameliyatla kilo verenler için değil doğum yaptıktan sonra vücudunda sarkma meydana gelen kadınlar tarafından da talep görmektedir.

Ancak, bu operasyonun herhangi bir zayıflama işlemi olmadığını dile getirmeliyiz. Tam aksine kişinin zayıflamasının ardından 360 germe yapılması gerekir. 

Vücut liftingi ameliyatında karın ve kalça bölgesi başta olmak üzere uylukların dış kısmı ve kuyruk sokumu bölgelerinden de yağ çekimi yapılır. Yağların alınmasının ardından sarkan deri ise daha gergin bir hale getirilir.

360 derece vücut germe; her ne kadar faydalı bir operasyon olsa da herkes için uygun olmadığını ifade etmeliyiz. Vücut kitle endeksi; 30 veya 30’un altında olan kişiler için uygun bir operasyondur.

 Bu noktada, vücut kitle endeksini bulmak isteyenler kilosunu ve boyunu karesine bölebilirler. Yapılan işlemin ardından ortaya çıkan sonuç 30 veya daha altındaysa 360 derece vücut germe ameliyatı yaptırmak mümkün olabilir.

İnsanların vücutlarında birtakım sarkmaların oluşması son derece normaldir. Yoğun diyet ve egzersiz programlarının ardından ciddi kilo verenlerin vücutlarında sarkmalar meydana gelir.

 Ayrıca, doğumdan sonra karın bölgesinde de sarkmalar meydana gelir. Vücutta oluşan sarkmalara çözüm bulmak adına yine spor ve egzersiz programlarına başvurulabilir.

Ancak, bu şekilde hareket edildiği takdirde sarkma sorununun çok uzun süreceğini söylemek gerekir. Sonuç olarak, yalnızca tek seansta vücutta lifting etkisi yaratmak ve çok daha gergin bir vücuda sahip olmak adına en doğru çözüm 360 derece vücut germe estetiği olacaktır.

360 derece vücut ve karın germe ameliyatı, kuşak germe ameliyatı (Lipektomi), İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. 

360 derece vücut ve karın germe ameliyatı, kuşak germe ameliyatı’nı (Lipektomi) İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

360 Karın Germe Nasıl Yapılır?

Vücut germe estetiği; birçok estetik operasyon için geçerli olduğu gibi genel anestezi altında yapılır. Uzun süren ve ciddi bir ameliyat olduğunu söyleyebiliriz. Süresi; beş ila yedi saat arasında değişir.
 
Ameliyat sırasında ilk olarak göbek deliğinin ortalama sekiz ila on cm altında bir başka deyişle iç çamaşırının altında kalacak şekilde uzun bir kesi açılır. Söz konusu bölgeye ameliyat sırasında toplanacak sıvılar için iki adet dren yerleştirilir. 

Bir sonraki aşamada ise karın bölgesindeki ve uylukların dış bölgesindeki fazla yağlar çekilir. Fazla olan deri tespit edildiği takdirde bu deri kesilir. Operasyonun ardından kalan deri ise gerilir ve estetik dikişle ameliyat tamamlanır.
 
Vücut germe estetiğinin ardından hastanın karın bölgesine korse giydirilir. Korse; herkesin bildiği gibi birçok estetik operasyonun ardından hastalara giymeleri yönünde tavsiye edilen bir kıyafettir. Korse sayesinde ameliyat ile ortaya çıkan dikişler sıkı tutulur. Bir başka deyişle, vücudun daha hızlı bir şekilde iyileşmesi sağlanır.

Beş ila yedi saat arasında süren bir ameliyat olmasından mütevellit hastanın ameliyatın ardından bir gün boyunca hastanede müşahede altında tutulması gerekir. 
Buna ek olarak, hastaya idrar sondası takılır. Bu sayede, günlük eylemlerinde daha rahat olması hedeflenir. Bir gece boyunca hastanede kaldıktan sonra hasta herhangi bir sorun görülmediği takdirde ertesi gün evine gidebilir.
 
 360 derece vücut germe ameliyatı; çok fazla risk içeren bir ameliyat değildir. Ancak, yine de cerrahi bir işlem olmasından dolayı birtakım riskleri bulunur. 
 
Hastanın özellikle ilk günlerde sıvı gıdalar tüketmesi doğru bir karar olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz drenler ameliyatın üzerinden iki gün geçmesiyle beraber alınır. 

Karın korsesi ise dört ila altı hafta boyunca kullanılmalıdır. Ancak, operasyonun üzerinden altı hafta geçmesiyle beraber vücudun daha sıkı ve ince göründüğünü herkes fark edecektir.

360 Karın Germe Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

360 derece vücut germe operasyonu diğer estetik operasyonlarına kıyasla daha uzun sürmektedir. Bu yüzden, operasyona çok daha dikkatli bir şekilde hazırlanmak gerekir. 

Ameliyatı yapacak olan doktorun hastanın kan tahlillerini incelemesi şarttır. Bu noktada, gerekli görüldüğü takdirde hastaya ameliyat için gerekli destek tedavileri de uygulanacaktır.

Bunun yanı sıra, sigara içenlerin ameliyattan üç hafta öncesinden başlayarak sonrasındaki üç haftaya kadar uzanan süreçte sigara kullanımını bırakması tavsiye edilir.

 Çünkü, sigara kullanımı, bu tip ameliyatlardaki iyileşme sürecini geciktirmektedir. Vücut germe ameliyatı öncesinde aşırı güneşlenmekten de kaçınılmalıdır. Çünkü, güneşlenme yüzünden vücut ve cilt direnci azalacaktır.

Buna ek olarak, ameliyat öncesi dönemde aşırı güneşten kaçınmak gerekir. E vitamini ve aspirin kullanımı da ameliyattan önce bırakılmalıdır. Kan sulandırıcı etkisi bulunan bu tip ilaçların asla tavsiye edilmediğini söylemeliyiz.

 Vücut germe ameliyatı; öncesi ve sonrası ile ciddi bir süreci temsil ettiği için operasyondan hemen önce hastada soğuk algınlığı gibi durumlar oluştuğu takdirde operasyon ertelenir.

Hatta, ameliyat öncesi yapılacak işlemin planlanması adına çizim yapılır. Bu sayede, ameliyat öncesi ve sonrası kıyaslanma yapılacaktır. Bir başka deyişle, operasyonun başarılı olup olmadığına bakılır.

360 Karın Germe Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

360 derece vücut germe ameliyatının ardından hasta doktorun uygun gördüğü bir pozisyonda yatacaktır. Bu sayede, ameliyat bölgesinde meydana gelen gerginlik azaltılmaya çalışılır. 

Hastanın ağrı çektiği durumlarda bacaklarını kırarak gövdesine yaklaştırması, aynı zamanda belden itibaren gövdesini yatar duruma getirmesi de tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra, hastanın ameliyatın ardından bilhassa ilk saatlerde bacaklarını sıklıkla hareket ettirmesi istenir. Daha önce de söylediğimiz gibi hastaya operasyondan sonra karın bölgesini tamamen kavrayacak bir karın korsesi uygulanacaktır. Bu korsenin basıncının ayarlanabilir olduğunu söylemek gerekir. Korse sayesinde ameliyat bölgesi hiçbir şekilde hareketsiz kalmayacaktır.

Ayrıca, herhangi bir şişme olmasının önüne geçilecektir. Hastanın ameliyat sonrası ilk birkaç saatte herhangi bir şey yemesine izin verilmeyecektir. Hastanın sıvı gıdalar tüketerek rahat bir şekilde gaz çıkarmasının ardından yumuşak gıdalarla beslenmesine izin verilir.

Bu dönemde, daha sık ama az yemek gerekli olacaktır. Ayrıca, gaz yapıcı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Ameliyat sonrası ilk günün en sıkıntılı 24 saat olduğunu söyleyebiliriz. 

Ancak, doktorunuzdan almış olduğunuz keskin ağrı kesiciler sayesinde ilk günü sorunsuz atlatabilirsiniz. 360 derece vücut germe ameliyatını yukarıdaki hususları dikkate alarak siz de yaptırabilirsiniz.

360 Karın Germe Fiyatları 2024

360 derece vücut ve karın germe ameliyatı, kuşak germe ameliyatı (Lipektomi) fiyatları, İstanbul’da uygulamanın yapıldığı kliniğin lokasyonu, kullanılan malzeme, estetik-plastik cerrahın tecrübesi ve döviz kuru gibi bir çok faktörden etkilenmektedir. 

360 derece vücut ve karın germe ameliyatı, kuşak germe ameliyatı’nı (Lipektomi) İstanbul’da uygun fiyatlarla yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.