Sakal Ekiminin Ardından;  Erkeklerin özgüven problemi yaşamalarını sağlayan unsurlardan birisi de sakal eksikliği olmaktadır. Estetik kaygılardan dolayı erkeklerin yaşamış olduğu bu soruna teknoloji sayesinde çözüm bulunabilir.

Sakal ekimi; saç ekimi kadar popüler olmasa da birçok erkeğin başvurduğu bir operasyondur. Sakal ekim tekniklerinde ilerlemeler ve teknolojik kolaylıklar sağlandığı için bu operasyona başvuranların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Sakal ekimi sırasında ve sonrasında birtakım etmenlere dikkat edilmesi şarttır. Yüz derisinin ince olması ve ekim işlemlerinin yapılacağı cildin saça kıyasla çok daha hassas olması; sakal ekimini riskli hale getiren unsurlar arasında yer alır. Buna ek olarak, saç ekimine kıyasla sakal ekimi ardından iyileşme sürecinin daha uzun ve hassas olduğunu ifade etmeliyiz.

Sakal ekimi işlemleri; genellikle bir yıl sonunda yüzde yüz başarıya ulaşır. Bir başka deyişle, bu operasyonu geçirenlerin bir süre beklemesi ve bu dönemde kıl kökü kaybı yaşamamaya dikkat etmesi şarttır.

Sakal ekimi işleminin ardından iyileşme sürecinin korkulacak bir durum olmadığını ifade etmeliyiz. Ancak, her cerrahi işlemin ardından olduğu gibi sakal ekiminin ertesinde de dikkat edilmesi gerekenler vardır. Dikkatli bir hasta ilk üç günü atlattığı takdirde hemen ertesinde yıkama işlemlerine başlayabilir.

İyileşme sürecinin ortalama yüzde 70’lik kısmı ilk günlerde atlatılmaktadır. Sakal ekiminin ardından doktorunun tavsiyelerine harfiyen uyan bir hastanın bu süreci sorunsuz atlatacağını ifade etmeliyiz.

Sakal ekimi sırasında yüz bölgesine toplu iğne başı kadar büyük olacak şekilde kıl kökü yerleştirme alanları açılır. Söz konusu alanların iyileşmesi için ortalama bir hafta boyunca antibiyotik kullanmak gereklidir. İlk bir aylık sürecin atlatılmasının ardından tıpkı saç ekiminde olduğu gibi sakallarda da şok dökülme yaşanır.

Bu sayede, kıl kökleri, en kısa sürede yenilenecektir. Sakalların bir süre sonra eskisinden çok daha gür bir şekilde uzayacağını söylemek gerekir. Sakal ekiminin ardından en kritik dönem ilk bir haftalık süreç olmaktadır.

Bu dönem içerisinde hastanın büyük oranda iyileşeceğini ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, ilk bir haftasını sorunsuz olarak geçiren bir hastanın sonrasında sıkıntı yaşama ihtimalinin düşük olduğunu söylemek gerekir.

Sakal Ekiminin Ardından Zamana Bağlı Olarak Yaşanan Değişimler

Sakal ekiminin ardından hastanın bilhassa ilk üç günlük sürece çok dikkat etmesi gerekir. Bu operasyon; üç ila altı saat arasında sürmektedir. Hastanın hastanede kalmasını gerektiren bir durum yoktur. Ancak, yine de bu dönemde bir refakatçinin olması önemlidir.

İlk üç günde yüzün öne doğru eğik kalmamasına dikkat edilmelidir. Hastanın bu işlemden sonra mümkün olduğunca alkol ve sigara tüketiminden kaçınması gerekir. Bunun yanı sıra, işlemin yapıldığı alana hiçbir şekilde su değdirilmemelidir.

Kıl köklerinde meydana gelen kabuklara dokunulmamalıdır. Hasta; kıyafetlerini giyip çıkarırken ekim yapılan bölgeye temas etmemek adına dikkatli olmalıdır. Son olarak, ilk üç günlük dönemde hastanın sırt üstü yatması tavsiye edilir.

İlk üç günü atlatan hastanın ilk bir aylık dönemde ise verilen ilaçları eksiksiz olarak kullanması gerekir. Doktor tarafından tavsiye edildiği gibi yüz yıkanmalıdır. Buna ek olarak, yüze baskı yapacak her hareketten kaçınılmalıdır.

Sakal ekim işleminin ardından kıl köklerini hareket ettirmemek adına söz konusu bölge kesinlikle kaşınmamalıdır. Yüzün havlu ile kurulanması sırasında dikkatli olunmalı ve yüze çok fazla baskı yapılmamalıdır.

Son olarak, hastanın ilk bir ayın ardından yaşanan şok dökülmenin normal olduğunu bilmesi gerekir. Buna ek olarak, ilk üç aylık dönemde kesinlikle tıraş olunmamalıdır.

Sakal Ekimi Fiyatları 2024

Sakal ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.