FUE Saç Ekim Tekniği Nedir? İstanbul

FUE saç ekim tekniği, sağlıklı saçların bulunduğu donör bölgeden alınan foliküler ünitelerin saç ekimi yapılacak bölgeye nakledilmesidir. Bu teknikte, saçlar gruplar halinde çıkarılır ve nakledilir. Saç gruplarına foliküler ünite denir. FUE tekniğini Folliculer Unit Extraction ifadesinin kısaltmasından oluşur. FUE saç ekimi tekniğinde kullanılan greftler 1 ila 4 saç kökünün yer aldığı foliküler ünitelerden oluşur. Saç kökleri tek tek değil gruplar halinde ekilir.

Saç dökülmesi ya da kellik sorunu, genç yaşlı, kadın erkek çok sayıda kimsenin karşılaştığı yaygın bir sorundur. Çok farklı nedenlerle yaşanan saç dökülmelerinin çözümü ise estetik bir operasyon olan saç ekimidir.

FUE saç ekimi tekniği, İstanbul’da bulunan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz Estetik Kliniğinde uygulanmaktadır. Siz de saç dökülmesi, saç seyrekliği veya kellik sorunu yaşıyorsanız saç ekimi için bizimle iletişim kurarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE yöntemi ile saç ekimi, donör bölge ve ekim yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra mikro FUE iğneler ile foliküler ünitelerin alınması ve implanter pen yardımı ile nakledilmesi şeklinde yapılır. Kısaca özetlediğimiz bu saç ekim yönteminin detayları şu şekildedir: Saç ekimi yaptıracak olan hastanın saç derisi incelenir ve saç seyrekliğine ve belirlenen saç çizgisine göre kaç greft kullanılacağı ile donör bölge tespiti yapılır. Saçlar 1mm seviyesinde traş edilir. Saçlı deri lokal anestezi ile uyuşturulur ve Uzman Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz tarafından donör bölgeden alınan saç foliküler üniteler özel bir solüsyon içerisinde steril bir kapta toplanır. Planlanan miktarda greft alındıktan sonra saç ekimi için belirlenen bölgede minik özel aletler yardımı ile kanal açılarak ekim gerçekleştirilir.

FUE Saç Ekimi Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

FUE saç ekimi tekniğinin diğer yöntemlere göre çeşitli avantajları vardır. Temel avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

FUE saç ekiminde saç köklerinin mikro iğne ile çıkarılması yara izini en aza indirir. Bu, kısa saçlı kişiler veya saç ekimini gizlemek isteyenler için mükemmel bir avantaj sunar.

  • FUE, donör cildinde kesi gerektirmez, bu da onu diğer saç ekimi yöntemlerinden daha az invaziv hale getirir. Bu da kanamayı, ağrıyı ve rahatsızlığı azaltır.
  • FUE, geleneksel yöntemlere göre daha az kesinti gerektirir ve hastaların rutin aktivitelerine daha erken devam etmelerini sağlar. FUE yara izleri FUT yara izlerinden daha hızlı iyileşir.
  • FUE, saç köklerinin daha hassas bir şekilde yerleştirilmesini sağlayarak daha gerçekçi bir saç çizgisi ve görünümü oluşturur. Cerrah, nakil için mükemmel saç köklerini seçebilir ve istediği açıda dikim yapabilir.
  • FUE ile sakal, bıyık, kaş ve göğüs bölgesine de ekim yapılabilir.

FUE Saç Ekimi Tekniği Kimler İçin Uygundur?

FUE saç ekimi tekniği, saç dökülmesi ve kellik sorunu olan 18 yaş ve üstü kadın – erkek herkes için uygundur. Sağlıklı sonuçlar için saç dökülmesinin tamamlanmış olması önemlidir. Ayrıca saç ekimine engel bir cilt sorununun olmaması gerekir.

Saçkıran (Alopesi Areata) Nedeniyle Saç Dökülmesi Olanlara FUE Saç Ekimi Yapılabilir mi?

Saçkıran (Alopesi areata) hastalarına FUE tekniği ile saç ekimi yapılabilir. Ancak tedavide etkinliği konusun uzman tarafından değerlendirilmesi gerekir.

Saçkıran, kafa derisinde, kaş veya sakal tüylerinin bölgesel bir şekilde dökülmesine neden olan otoimmün bir hastalıktır. Bu şekildeki saç dökülmeleri geçici veya kalıcı olabilir.

FUE saç ekimi kalıcı saç dökülmesinin tedavisinde etkilidir. Prosedürün etkinliği saç dökülmesine, donör saç kalitesine ve hastanın sağlığına bağlıdır. FUE yönteminin saçkıran hastaları için doğru bir yöntem olup olmadığı konusunda bir uzmandan yardım almalısınız.

Aktif saçkıran hastası olan kişilerde FUE saç ekimi tedavisinden önce ve sonra otoimmün hastalığı kontrol altına alınmalıdır.

FUE Saç Ekimi Fiyatları İstanbul

FUE tekniği ile saç ekimi fiyatları, İstanbul’da uygulama yapacak olan klinik, saç tipi, kullanılacak greft sayısı gibi faktörlere göre belirlenir. FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırmak istiyorsanız fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi ve randevu için Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz Kliniği ile iletişim kurabilirsiniz.

Manuel ve Robotik FUE Saç Ekimi Yöntemleri Arasındaki Fark Nedir?

Manuel ve robotik FUE saç ekimi teknikleri arasındaki temel fark saç köklerinin donör bölgeden alınma şeklidir.

Manuel FUE’de cerrah, mikro iğne adı verilen taşınabilir bir alet kullanarak saç köklerini donör bölgeden fiziksel olarak tek tek çıkarır. Yüksek kaliteli saç köklerinin alınmasını sağlamak için cerrah mikro iğne derinliğini, açısını ve yönünü değiştirebilir. Manuel FUE yapmak için cerrahın önemli ölçüde yetenek ve deneyime, sağlam bir ele ve mükemmel bir görüşe sahip olması gerekir.

Robotik FUE yönteminde saç kökleri donör bölgeden bilgisayarlı bir robotik kol kullanılarak alınır. Yapay zeka ve son teknoloji görüntüler, saç köklerini hızlı ve doğru bir şekilde seçmek ve çıkarmak için robotik kol tarafından kullanılır. Cerrah tedaviye katılır, ancak manuel FUE ile karşılaştırıldığında, robotik kol çıkarma işlemini daha hızlı ve doğru bir şekilde tamamlayabilir.

Hem manuel hem de robotik FUE tekniklerinin faydaları ve dezavantajları vardır. Robotik FUE, manuel FUE’den daha hızlı ve bazen daha doğru olsa da, cerrah ilkinde çıkarma işlemi üzerinde daha iyi kontrole sahiptir. Manuel ve robotik FUE arasındaki karar, nihayetinde hastanın özel gereksinimlerinin yanı sıra cerrahın tercihine ve uzmanlığına bağlıdır.

FUE saç ekiminin birçok faydası vardır ve bu tekniğin seçimi saç kalınlığı, saçsız bölgenin boyutu ve istenen sonuç gibi kriterlere göre belirlenir. En iyi çözümü elde etmek için bizimle iletişime geçin ve estetik ve plastik cerrahi kliniğimizde İstanbul’un en iyi saç ekimi uzmanlarından biri olan Op.Dr. Şerif Yavuz ile görüşün.