İp Uygulamaları Nedir?

İp Uygulamaları, farklı estetik operasyonları gibi insanların hayatı çok daha kolay hale getirmektedir. Birçok insan vücudundaki yaşlanmaya veya farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan sarkma başta olmak üzere diğer sorunları estetik operasyonlar sayesinde çözüme kavuşturmaktadır.

Bu noktada, bilhassa son yılların en dikkat çekici operasyonlarından birisi olan ip uygulamaları hakkında bilgi almak adına yazımızı okumaya devam etmelisiniz!

Ameliyatsız estetik kategorisinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede, ameliyat olmaktan korkan birçok kişinin tercihi olmaktadır. Yaşlanmaya bağlı olarak cilt; sarkmaya ve kendisini bırakmaya başlar. Cildin elastikiyeti ve sıkılığı azalır.

İp uygulamalarının ertesinde cildin en kısa sürede kendisini yenilediğini herkes fark edecektir. Operasyonun sonuçları cilt üzerinde en çok bir ila 1.5 ay içerisinde kendisini gösterecektir. Buna ek olarak ip uygulamaları kalıcı etkisinin ise iki yıla kadar uzandığını ifade etmeliyiz.

İnsanların yüz hatları her geçen gün daha farklı hale gelir. Ciltteki bu olumsuz değişimi durdurmak ve tersine çevirmek adına estetik operasyonlardan faydalanılmaktadır.

Bu noktada, insan vücudu tarafından tamamen absorbe edilerek kaybedilen PDO adı verilen iplerle ve PLA yapısında ve üzerinde koni biçiminde çentikler yer alan ve yine vücutta eriyen iplerle cilt germe ve toparlama uygulaması yapılır.

İp uygulaması; standart cilt germe uygulamalarına kıyasla daha farklıdır. Güvenilir ve verimli olduğunu ifade etmek gerekir. Ancak, her şeyden önce, hastanın hekim tarafından muayene edilmesi şarttır. Muayene esnasında hastanın durumu değerlendirilir. Hasta; operasyon için uygun bulunduğu takdirde sürece başlanır.

İp uygulamaları ile beraber cildin alt tabakasına konulan ipler ortalama yedi ay içerisinde tamamen absorbe edilir. Buna ek olarak, aynı süre içerisinde kolajen liflerin artması sağlanır. Operasyon ile beraber cilt yerçekimine karşı koyarak toparlanma sürecine girer.

İp Uygulamaları Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Yaşlanmak; hem erkekler hem de kadınlar için son derece can sıkıcı bir durumdur. Herkes en kısa sürede yaşlanmanın etkilerinden kurtulmak ister. Sarkma ve kırışıklıklar birçok kişinin belalısı olmaktadır. Krem ve diğer kozmetik uygulamaları ise bu tip yaşlanma belirtilerini yalnızca gizler.

Bir başka deyişle, ortadan kaldırmaları mümkün değildir. Bu noktada, teknoloji ve tıbbın imkanlarının bir araya gelmesi sayesinde yüz bölgesindeki kusurlar yok edilmektedir. İp askısı ile yüz germe uygulaması; birçok kişinin bir mucize gözüyle baktığı yöntem olarak dikkat çekmektedir.

Hem yüzdeki hem de boyun bölgesindeki sarkmaları ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak adına faydalı bir yöntem olmaktadır. Ayrıca, ip uygulamalarının izsiz oluşunun da ciddi bir avantaj olduğundan bahsetmeliyiz.

İp uygulamaları; son derece basit bir operasyon olduğu için operasyonun ardından hastalar günlük hayatına en kısa sürede dönerler. Bu yöntem; birçok yerde ameliyatsız yüz germe olarak da adlandırılır. Hem orta dereceli yüz sarkmalarında hem de kaş düşmesinde işe yarayan bir yöntemdir.

Bunun yanı sıra, boyundaki gıdıların yok edilmesinde ve çene hattı bölgesindeki deformasyonların ortadan kaldırılmasında da etkili olduğunu ifade etmeliyiz. İp uygulamaları; diğer estetik operasyonlarında olduğu gibi anestezi altında yapılmaz.

Ayrıca, hastanın bir veya birkaç gün müşahede altında tutulmasını gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Hasta; işlemin ardından normal hayatına sorunsuz olarak devam edebilir.

İp uygulamaları; ameliyatlarda eriyen iplerle yapılır. Yüzün sarkan bölümleri için özel olarak tasarlanmış ipler sayesinde yüzün gerdirilmesi söz konusudur. Bilhassa ameliyatla yüz germe operasyonlarına alternatif olarak sunulur.

Bu operasyondan tam anlamıyla verim almak adına botoks ve dolgu uygulamalarıyla kombin edildiğini de ifade etmeliyiz. İp askı ile yüz germe; yalnızca otuz dakikada yapılabilen bir işlemdir. Ayrıca, cilt germe işleminin ardından herhangi bir iz kalmayacaktır.

Ancak, her operasyonda olduğu gibi ip uygulamalarında da birtakım riskler ortaya çıkabilir. Cilt üzerinde dalgalanmalara rastlanmaktadır. Fakat, bu tip bir sorun ortaya çıksa dahi en geç bir hafta içerisinde ortadan kaybolacağını söyleyebiliriz.

İp askıyla yüz germe uygulamasının kalıcılığı ise daha önce de söylediğimiz gibi 1.5 ila 2 yıl arasında farklılık gösterir. Vücutta eriyebilmesinden dolayı çıkartılması da gerekli olmayacaktır.

Ameliyatsız cilt germe uygulaması olarak bilinen ip uygulamaları yapılırken ince iğnelerin içerisine PDO eklenir. Cildin altına girilerek polidioksanon ipleri iğneler yardımıyla cilde bırakılır. Bu ipler; cilt için son derece gerekli olan kolajen ve elastinin yerini almaktadır.

Ciltteki sarkan ve gevşeyen noktalardaki elastikiyeti ve gençleşmeyi sağlar. İp askı uygulaması; cilt altı kadar cilt yüzeyinde de etkili olur. Bu sayede, cilt adına son derece faydalı bir yöntem olduğunu ifade edebiliriz. İp askı uygulaması; cilt tonunu düzenleyici etkisiyle öne çıkmaktadır. Cildin hem iyileşmesini hem de güzelleşmesini sağladığını söylemeliyiz.

İp uygulamalarının bir diğer avantajı da uygulanış şekli olmaktadır. Herkesin bildiği üzere birçok estetik operasyonunun ardından şişlikler ve morluklar yaşanır. Ancak, ip uygulamaları, anestezi kremiyle yapılır. Bu yüzden, herhangi bir ağrının veya sızının olmadığını söylemeliyiz.

İşlemin kısa sürmesine ek olarak ipler altı ila sekiz ay içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Bir başka deyişle, iplerin çıkarılmasına gerek olmaz. İp uygulamalarının kalıcılığının minimum iki yıl oluşu da birçok hastaya güven veren bir durumdur. Bu operasyon hakkında aklında endişeler bulunan hastaların uygulamanın yapılmasının ardından iyi ki dedikleri bilinen bir gerçektir.

İp askısı tekniğinin birçok faydası daha bulunur. Mikro kan dolaşımının artması ciddi bir avantajdır. Buna ek olarak, ciltte tamir mekanizmalarından sorumlu hücrelerin hareketlendiğini de ifade etmeliyiz.

Ayrıca, operasyon sonucunda ciltte üretilen kolajenler istenilen etkiyi yaratmaktadır. İp askı uygulaması; kol, kalça, göğüs ve bacaklara da başarıyla uygulanmaktadır. Bir başka deyişle, çok yönlü bir uygulamadır.

“İp Askısı Tekniğinin Birçok Faydası Daha Bulunur. Mikro Kan Dolaşımının Artması Ciddi Bir Avantajdır. Buna Ek Olarak, Ciltte Tamir Mekanizmalarından Sorumlu Hücrelerin Hareketlendiğini De Ifade Etmeliyiz. Ayrıca, Operasyon Sonucunda Ciltte Üretilen Kolajenler Istenilen Etkiyi Yaratmaktadır. İp Askı Uygulaması; Kol, Kalça, Göğüs Ve Bacaklara Da Başarıyla Uygulanmaktadır. Bir Başka Deyişle, Çok Yönlü Bir Uygulamadır.”

İp Askısı Uygulamaları Hangi Bölgelerde Yapılır?

Yaşın ilerlemesiyle beraber ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak adına estetik müdahaleler son derece gereklidir. Bu noktada, estetik ameliyatların birçok hasta için ürkütücü seviyede olduğundan bahsetmeliyiz.

Her şeyden önce, ameliyat sonrasında vücudun uygulama yapılan bölgesinde iz kalması ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Ayrıca, anestezi de birçok hastanın gözünü korkutmaktadır. Bu noktada, ameliyat sevmeyen hastalar için geliştirilen ip askısı uygulaması ile isteyen herkes estetik operasyon geçirme ayrıcalığına erişmektedir.

İz ve acının olmadığı ip askısı uygulamaları; kaş bölgesi, kaz ayakları, alın çizgileri, gözaltı torbaları, gülme çizgileri, sarkmış çene bölgesi, yanaklar ve gıdılar gibi bölgelerde gerçekleştirilmektedir. İzsiz olmasından dolayı istenilen her noktaya uygulandığını ifade etmeliyiz.

İp uygulamaları sayesinde hasta hayal ettiği gibi gençleşme etkisinin altına girecektir. Ancak, operasyonun tek faydasının gençleşme olmadığını ifade etmeliyiz. Cildin yenilenmesi ve gözeneklerin kapanması adına son derece faydalı bir yöntemdir.

İğnelerin uyarım yaparak birtakım yaraların iyileşmesini sağlaması da farklı bir avantaj olarak göze çarpmaktadır. Ciltte kolajen üretimini sağlayan ip uygulamaları ile günlük rutine hemen dönülür. Buna ek olarak, operasyonun ardından en kısa sürede sonuç alınır. Yine de net sonuç almak için dört ila altı hafta arasında beklemek gerekir.

Siz de yukarıdaki kriterleri dikkate alarak ip uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

İp Uygulamaları Fiyatları 2023

İp uygulamaları fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.