İstanbul estetik cerrahide en çok tercih edilen şehirlerin başında gelir. Burun estetiği (Rinoplasti) konusunda da İstanbul, hem Türkiye hem de dünyada başarısını ispat etmiştir. Bu sebeple burun estetiği ameliyatı yaptırmak isteyen hastalar genellikle İstanbul’da bulunan estetik doktorlarından öneri ve tavsiyeleri öğrenmek istemektedir. Burun estetiği alanında deneyim, başarılı operasyon sayısı ve hasta memnuniyeti ile öne çıkan burun estetik merkezi ve estetik doktorlar öncelikli olarak önerilmektedir.

İstanbul Burun Estetiği Doktor Önerisi ve Sahip Olduğu Özellikler

İstanbul’da burun estetiği için tavsiye edilen doktorları sizin de ayrıca bir araştırmadan geçirmeniz yerinde olacaktır. Bir estetik doktoru eğer öneriliyorsa bir takım özelliklere sahip olması gerekir. Burun estetiği için önerilen doktorlar şu özelliklere sahip olmalıdır:

  • Burun estetiği alanında eğitim almalı: Öncelikli olarak estetik doktorunun almış olduğu eğitimler ön plana çıkmaktadır. Estetik operasyonlar yapan her cerrah burun estetiği de yapabilir anlayışı doğru değildir. Burun estetiği için önerilen doktorlar, burun ameliyatı konusunda özel eğitimlere katılmış ve sayısız burun ameliyatı yapmış doktorlardır. Size önerilen doktorun burun estetiği alanında eğitim alıp almadığını ve deneyimini araştırmalısınız.
  • Burun estetiği ameliyatı öncesi görüşme ve değerlendirme: Burun estetiğine karar veren hastalar tavsiye edilen doktor ile öncelikli olarak ön görüşme yapmalıdır. Bu görüşmede estetik doktoru tarafından genel sağlık durumu ve burun yapısının değerlendirmesi detaylı bir şekilde yapılmalıdır.
  • Estetik ve doğal görünümlü burun tasarımları: Her hastaya mavi boncuk dağıtan estetik doktorlarına karşı dikkatli olunmalıdır. Burun estetiği, kişiye özel olarak planlanan bir ameliyattır. Bütün hastalara aynı burun tasarımını yapamazsınız. Bu sebeple önerilen burun estetiği doktorunun sizin için doğal ve yüz hatlarına uyumlu burun tasarımı yapması gerekir.    
  • Burun estetiği ameliyatı sonrası bakım ve takip: Burun estetiği ameliyatının başarısı zaman alan bir takibe bağlıdır. Burun estetiği sonrası bakım, atelin ve dikişlerin alınması devamında yapılan kontrol muayenelerini cerrahi işlem kadar önemlidir. Bu sebeple burun estetiğinde tavsiye edilen doktorun size bu güvenceyi vermesi gerekir.

İstanbul Burun Estetiği Doktoru Önerisinde Hasta Yorumlarının Değerlendirilmesi

Burun estetiğini İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalar için hasta yorumlarındaki estetik doktoru önerileri önemli bir yere sahiptir. Bu yorumlar estetik cerrahın başarısı, deneyimi ve hasta ile ilişkisi açısından veriler sunmaktadır. Hasta memnuniyeti önemli bir tercih sebebi olsa da İstanbul’da burun estetiği ile ilgili yorumlar dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir.

Burun estetiği yorumlarının sayısı ve niteliği estetik doktorunun popülerliğine bir işaret olabilir. Yorumların içeriğinde ne kadar çok detaylı bilgi veriliyorsa doktor hakkında o derecede geniş bilgi edinilmiş olur. Doğrudan burun estetiği ameliyatı olan hastaların yaşadıkları süreci değerlendirdikleri yorumlar en güvenilir olanlarıdır. Hatta mümkünse İstanbul’da estetik doktoru tavsiyesinde bulunan hastalarla birebir görüşme imkanı varsa doktor seçiminde daha yol gösterici olacaktır. Burun estetiği için görüştüğünüz doktordan hastaları ile birebir görüşme talep edebilirsiniz.

Ayrıca hasta yorumları hakkında önemli olan bir hususu da yorumların objektifliği sorunudur. Hasta burun estetiği ile ilgili olağan üstü bir beklentiye girmiş ise bu haksız yere olumsuz yorum yapmasına neden olabilir. Estetik doktoru ile hasta diyaloğunu, talep ve yapılan işlemi bilemediğimiz için hastanın elde ettiği sonuç hakkındaki değerlendirmeye kayıtsız şartsız güvenmek de yanıltıcı olabilir. Bu sebeple hasta yorumları, doktor ile birebir görüşme ve kliniğin sahip olduğu ekipmanla birlikte bütüncül bir değerlendirme yapılması faydalı olacaktır.

İstanbul Burun Estetiği (Rinoplasti) Doktor Önerisinde Op. Dr. Şerif Yavuz Ayrıcalığı

Op. Dr. Şerif Yavuz, mesleki gelişime çok önem veren, alanı ile ilgili düzinelerce kurs ve eğitim programına katılmış bir estetik cerrahtır. Elde ettiği bilgi birikimi, üstün estetik bakış açısı ve deneyimi kendisini İstanbul’da en çok önerilen burun estetiği doktorlarından birisi yapmıştır. Mesleğine aşk ile bağlı olan Op. Dr. Şerif Yavuz, yüksek hasta memnuniyeti ile İstanbul’da burun estetiğinde en çok tavsiye edilen estetik doktorlardandır.

Burun estetiği, revizyon rinoplasti, burun ucu estetiği ve primer burun estetiği ameliyatları için kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.