Meme Estetiği; Kadınlar için estetik operasyonlarının her birisi kurtarıcı niteliğindedir. Memelerinin görüntüsünden ve şeklinden memnun olmayan kadınların kendilerini kötü hissettikleri ve özgüvensiz oldukları aşikardır. Bu durum; kadınların özel hayatında ve sosyal çevresinde birtakım sorunlar yaşamasına sebebiyet verir.

Dış görünüş söz konusu olduğunda insanların ne dediğine pek aldırış etmemek gerekir. Ancak, yine de bir kadın kendi göğüslerinin şeklinden rahatsız oluyorsa onun için en iyi çözüm meme estetiği yaptırmak olacaktır.

Meme estetiği söz konusu olduğunda hastanın yaşamış olduğu sorun dikkate alınarak farklı çözümler üretilmektedir. Memelerin yapısı, hormonsal değişimler, gebelik ve sağlık sorunları gibi etmenler dikkate alınarak kadınların göğüs büyütme, göğüs küçültme, göğüs dikleştirme ve diğer estetik operasyonlara başvurması söz konusu olacaktır. Bu noktada, her ameliyat için farklı varyasyonlar dikkate alınmalıdır.

Meme Küçültme ve Dikleştirme Ameliyatında Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüslerinin büyük olmasından şikayet eden ve bu yüzden özel hayatında ciddi sorunlarla karşılaşan kadınlar için en büyük çözüm meme küçültme ameliyatı olacaktır. Fakat, meme küçültme ameliyatının önemli bir operasyon olduğunu ifade etmeliyiz.

Hastanın bu operasyonda tecrübesi bulunan uzman bir doktoru tercih etmesi her şeyden önemlidir. Çünkü, operasyon sırasında birtakım komplikasyonlar meydana gelebilir. Doktorun bu komplikasyonlara çözüm bulma noktasında tecrübeli olması şarttır.

Operasyondan önce hastanın göğüsleri ile ilgili tüm sorunları tek tek doktoruna danışması gerekir. Bu sayede, operasyon öncesinde en iyi şekilde planlama yapılacaktır.

  • Meme küçültme söz konusu olduğunda hastanın anne olma konusunda net fikirlerinin olması gerekir. Bir başka deyişle, operasyondan sonra anne olmayı düşünen bir kadın; bu isteğini doktoruyla paylaşmalıdır. Çünkü, operasyon esnasında süt bezlerinin zarar görme ihtimali bir hayli fazladır.
  • Meme küçültme operasyonu; diğer estetik operasyonlara kıyasla ağrılı bir süreç olarak tanımlanmaktadır. Operasyonun ardından göğüslerde hissizlik, yanma ve batma gibi yan etkilerin oluşma ihtimaline karşı hastanın doktoruyla birebir görüşmesi ve bilgi alması gerekir.
  • Bazı kadınlarda meme büyüklüğünden dolayı meme ucunda aşağı doğru sarkmalar meydana gelir. Bu sorundan muzdarip olan kadınların meme küçültme ve dikleştirme operasyonu için uygun olup olmadıklarına dair doktorlarıyla iletişim kurması şarttır.

Meme dikleştirme operasyonu sırasında vücut ile meme yapısının altın oranı çıkarılır. Ameliyatın göğüs kafesine uygun olarak yapılması gerekir. Meme dikleştirme operasyonuna ihtiyaç duyanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bilhassa emzirme ve kilo alıp verme gibi durumlardan dolayı memelerde sarkmalar meydana gelir. Bu yüzden, meme dikleştirme operasyonunun gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

  • Meme dikleştirme operasyonu için meme implantı veya yağ enjeksiyonu kullanılır.
  • Bu operasyonun her kadının vücut yapısına göre uygulanması şarttır. Aksi takdirde, ortaya estetik açıdan hoş olmayan görüntüler çıkacaktır.
  • Meme volüm yapısının ölçümü yapıldıktan sonra operasyona başvurulmalıdır. Buna ek olarak, meme dikleştirme operasyonunun yanı sıra protez ve yağ enjeksiyonu gibi operasyonlar da gerekli olabilir. Doktorun yapacağı muayenenin ardından dikleştirmeye ek olarak hangi operasyonların uygulanacağına karar verilir.

Meme Büyütme Ameliyatında Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok kadın göğüslerinin küçük olmasından şikayet eder. Bu noktada, göğüslerinin daha büyük olmasını isteyenler için meme büyütme operasyonu gerekli olmaktadır.

Meme büyütme operasyonları iki farklı şekilde uygulanır. Meme protezi ve yağ enjeksiyonu olmak üzere iki farklı yöntem ile meme büyütme operasyonları yapılır.

  • Meme içerisine yerleştirilen protezlerin yapısına dikkat edilmelidir.
  • Meme dokusunda herhangi bir değişim olmamalıdır. Doğal meme görüntüsü elde edilmelidir.
  • Meme protezlerinin süt kanallarına zarar vermemesi adına dikkatli olunmalıdır.

Meme Estetiği Fiyatları 2023

Meme estetiği operasyonları Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz tarafından İstanbul’da bulunan kliniğimizde yapılmaktadır. Meme estetiği operasyonları hakkında detaylı bilgi almak ve meme estetiği fiyatlarını (2023)  öğrenmek için kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.