Boyun Germe Egzersizleri

Boyun Germe Egzersizleri; Son zamanlarda kişiler ders çalışmaktan ya da iş hayatından dolayı masa başında oldukça fazla zaman geçirmeye başlamıştır. Evden çalışmak rahatlığından dolayı birçok kişiye cazip gelen bir durumdur. Ancak bu durumlarda kişilerin boynunun tutulması ve ağrıması sürpriz değildir.

Kişiler saatlerce bilgisayar başında durdukları zaman şiddetli ağrılar yaşayabilirler. Bunu önlemek adına evde yapılabilecek boyun germe egzersizleri ile kişiler ağrılarından kurtulabilirler. İş yaparken mola vermek ve bu molada egzersiz yapmak kişilerin ağrısını azaltacaktır.

Boyun germe egzersizleri, faydaları

Omuzları Hareket Ettirmek

Omuzları hareket ettirmek boyun ile doğrudan etkili olacaktır. Boyun kaslarının rahatlamasına yardımcı olacak bu hareketi yapmak için kişilerin ayağa kalkması gereklidir.

Ardından parmak uçları ile iki omuz da tutulmalıdır. Sonrasında bir müddet öne doğru bir müddet de geriye doğru omuzlar çevrilebilir. Bu işlem sonucunda kişilerin boyun kası gevşeyecektir.

Omzu Yukarı Kaldırma

Omuzları hareket ettirmenin direkt olarak boyunla etkili olduğu bilinmelidir. Bu nedenle omzu rahatlatmak boynun da rahatlamasına neden olacaktır. Yine ayakta yapılması gereken bu hareket için vücut dik tutulmalıdır. Omuzlar yukarı kaldırılmalı ve 10 saniye beklenmelidir. Bu işlem birkaç kez tekrar edilmelidir.

Kürek Kemiklerini Hareket Ettirme

Eğer boyun ağrıyor ise sırt ile de ilgisi olabilmektedir. Bu nedenle kürek kemiklerini hareket ettirmek de boynu rahatlatacak egzersizler arasında yer alır. Öncelikle kişiler dik durmalı ve ellerini beline koymalıdır. Ardından kolları sıra ile dolayarak arkaya doğru götürmelidir.

Diğer bir hareket ise eller belde iken kolları geriye doğru itmektir. Boyun germe egzersizi için en çok tercih edilen hareketlerden birisidir. Bu hareket 10 saniye aralıklar ile 5 kez tekrarlanmalıdır.

Başı Yana Eğme

Kişiler masadan kalkmadan da egzersiz yapabilirler. Eğer boyun ağrıyor ise kafayı yana yatırmak etkili bir çözüm olacaktır. Kafa sağa doğru yatırılır ve sağ el ile desteklenir. Bu sayede boynun gevşemesi sağlanır. Aynı işlem sol taraf için de yapılır.

Başı Arkaya Eğme

Boynu rahatlatacak diğer bir hareket ise geriye doğru başı eğmektir. Bu sayede boyun esneyecek ve ağrıları azalacaktır.

Boyun germe egzersizleri ile boyun kaslarınızı rahatlatabilirsiniz. Bunu dışında boynunuzun görünümü ile iligili yaptırmayı düşündüğünüz  estetik işlemler de olabilir.

Boyun germe ameliyatı ve estetiği, İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Boyun germe ameliyatını ve esttiğini uygun fiyatlarla İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

Boyun Germe Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2024

Boyun germe estetiği ameliyatı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.