Göz Kapağı Ameliyatı-Estetiği, göz kapağının daha farklı bir duruşa sahip olması için yapılan estetik operasyondur. Bu operasyon alt ve üst kapakların hepsine uygulanabilir.

Aynı anda iki kapağa birden estetik ameliyat yapılması da mümkündür. Daha iyi bir göz kapağı görünümü ya da yaşanılan herhangi bir rahatsızlığı önlemek amacı ile uygulanabilen bir operasyondur.

Kimlere Göz Kapağı Ameliyatı-Estetiği Yapılabilir?

Göz kapağı ameliyatını isteyen hemen hemen herkes yaptırabilmektedir. Ancak bazı şartlara sahip olan kişiler bu operasyon için uygun değildir. Bu kişiler arasında ilk olarak ciddi bir göz rahatsızlığına sahip kişiler yer alır. Ciddi bir şekilde göz problemi yaşayan kişiler göz kapağı estetiği uygun değildir.

Herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile geç iyileşme ihtimali olanlar da estetik ameliyat için uygun değildir. İyileşme sürecinde tamamen sağlıklı olabilecek kişiler göz kapağı ameliyatı olabilirler. İki koşula sahip olmayan herkes göz kapağı estetik ameliyatı olabilecektir.

Ameliyat öncesi kişilere bazı testler yapılır. Operasyon öncesi kişilerin kullanması gereken bazı ilaçlar vardır. Bu ilaçlar verilir ve düzenli olarak kullanılan diğer ilaçlar değerlendirilir. Eğer kişi sigara içiyor ise ameliyat öncesi sigarayı bırakmalıdır.

Bitkisel ilaç, aspirin ve bitki çaylarının tümü operasyon öncesi kesilir. Bu durumun asıl sebebi morarmaların olabildiğince az olmasını sağlamaktır. En önemlisi de kişilerin operasyon için alanında uzman bir doktor tercih etmesidir. Güvenilir bir hastanede, tecrübeli bir doktora ameliyat olmak daha güvenilir olacaktır.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası İyileşme Sürecinde Dikkat edilemesi gerekenler

Göz kapağı ameliyatı sonrası iyileşme süreci ortalama 10 ile 14 gün arasında sürer. Bu süre içerisinde genel olarak bir iyileşme gözlemlenir. Ancak kişilerin tam olarak iyileşme göstermesi birkaç ay devam edebilir.

Göz kapağı ameliyatından ilk çıkıldığı zaman morluk ve şişlikler olacaktır, bu etkiler gittikten sonra göz kapağı şekli ortaya çıkar. Göz yapısına bağlı olarak doktorlar farklı tedavi süreçleri tavsiye edecektir.

Bu süreçlere adım adım uyulması gereklidir. Ameliyat sonrasında göze soğuk kompres uygulanması gereklidir ve göz güneşten korunmalıdır. Bir müddet güneş gözlüğü kullanmak gereklidir.

Göz Kapağı Ameliyatı – Estetiği Fiyatları 2023 İstanbul

Göz kapağı ameliyatı – estetiği, göz kapağı düşüklüğü ameliyatı İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Göz kapağı ameliyatı fiyatları; plastik cerrahın tecrübesi, kombine edilecek tedaviler ve operasyonun yapılacağı bölge gibi bir çok faktörden etkilenmektedir. Uzman plastik cerrahımızın ön muayenesi ve yapılacak estetik uygulamaların belirlenmesi sonrası fiyat belirlenebilmektedir. Göz kapağı ameliyatı – estetiği, göz kapağı düşüklüğü ameliyatını uygun fiyatlarla İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.