Karın Germe Ameliyatı; Kadınlar için vücut güzelliği her şeyden önce gelmektedir. Birçok kadın kusursuz bir vücuda sahip olmak adına çalışır. Yüz estetiğinin yanı sıra vücut estetiği de kadınların çok daha iyi bir vücuda sahip olması noktasında önemlidir.

Kadınların en çok şikayet ettikleri bölgelerin başında karınları gelmektedir. Doğumlar ve hızlı bir şekilde kilo alınıp verilmesi yüzünden karında birtakım deformasyonlar meydana gelir.

Bir başka deyişle, karın bölgesinde yaşanan sarkmalardan dolayı ciddi sıkıntılar yaşanır. Buna ek olarak, kadınların meme bölgesiyle ilgili sorunlarını daha çok önemsemesi söz konusu iken karın bölgelerine gereken önemi vermediklerini de ifade etmeliyiz.

Karın germe ameliyatı çeşitlerinden, mini karın germe ameliyatı ve tam karın germe ameliyatı, İstanbul’un en iyi estetik ve plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Şerif Yavuz kliniğinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Karın germe ameliyatı çeşitlerinden, mini karın germe ameliyatı ve tam karın germe ameliyatlarını İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.

Karın Germe Ameliyatında Neler Yapılır?

Doğum yapmak; birçok kadının hayatındaki en önemli olay olsa da doğumun ardından yaşanan deformasyonlar can sıkıcıdır. Bilhassa ikinci doğumun ertesinde karın derisinde bolluk meydana gelir.

Oluşan bolluk; çoğu kişinin zannettiği gibi sıkı bir diyet programının ertesinde kilo verilerek çözülmez. Deri çatlakları da doğum yapan kadınların şikayet ettiği hususlardan birisi olmaktadır. Buna ek olarak, doğum sonrasında göbek deliğinin şeklinin bozulması gibi can sıkıcı bir durum daha yaşanır.

Birçok kadın bu deformasyonları önemsemese de aktif olarak iş hayatının içerisinde yer alan kadınların bilhassa kendilerine uygun kıyafet bulması neredeyse imkansız hale gelmektedir.

Gebelik sırasında karın kasları da eski haline kıyasla bir hayli zayıflamaktadır. Doğumun ardından eski haline asla dönemeyen karın kasları; hamileliğe benzer bir görüntü yaratır. Oluşan dikkat çekici görüntünün yanı sıra kadınlar spor yaparken de zorlanırlar.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm sorunların ortadan kaldırılması için tek çare karın germe ameliyatı olarak gözükür. Bu operasyon; tahmin edebileceğiniz gibi cerrahi bir operasyon olmakla beraber kadınların estetik açıdan yaşamış olduğu tüm sorunlara çözüm bulmaktadır.

Karın germe ameliyatı sırasında ilk olarak sarkan deri alınır. Ardından, karın kasları toparlanır. Bir sonraki aşamada ise göbek deliğinin en uygun yer ve ölçüde tekrardan oluşturulmasına dikkat edilir. Son olarak, genital bölge yukarı alınır. Bu işlemler sırasında gerekli görüldüğü takdirde yağ dokusu da azaltılabilir.

Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Kadınların karın ve göbek bölgesinde yaşamış olduğu sorunların türüne göre farklı karın germe tipleri uygulanmaktadır. İlk olarak, mini karın germeden bahsetmeliyiz!

  • Mini Karın Germe Ameliyatı: Göbek üstünde herhangi bir sorun olmayan ancak alt karın kısmında ciddi bir deri bolluğu olan kadınlar için en iyi seçenek olacaktır. Diğer karın germe tiplerine kıyasla daha basit ve kısa sürede biten bir işlemdir.
  • Tam Karın Germe Ameliyatı: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ikiden fazla doğum yapan ve karın bölgesinde ciddi deformasyonlar meydana gelen kadınlar için en iyi seçenek tam karın germe olacaktır. Hem göbek altında hem de göbek üstündeki çatlakların ortadan kaldırılması için uygulanır. Bilhassa göbek altındaki bölge alındığı için sonuçlarından her kadın memnun kalacaktır. Buna ek olarak, karın germe ameliyatının bir diğer amacı olan göbek deliğinin yukarıya taşınması da bu operasyon ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede, dışarıdan son derece kötü duran üst karındaki bolluk da ortadan kaybolmuş olur.

Tam Karın Germe ve Liposuction: Doğumun ardından birden çok sorunu olan kadınlar için uygulanır. Özellikle, doğumda almış olduğu kiloları bir türlü veremeyen kadınlar için en iyi seçenektir.

Karın derisindeki fazla yağların alınmasına ek olarak derideki fazlalık da çıkartılır. Bu yöntem; yalnızca iki saat içerisinde uygulanır. Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi hastanın bir gece hastanede kalmasına gerek yoktur.

Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri Fiyatları 2023 İstanbul

Karın germe ameliyatı çeşitlerinden, mini karın germe ameliyatı ve tam karın germe ameliyatı 2023 fiyatları İstanbul’da, plastik cerrahın tecrübesi, kombine edilecek tedaviler ve operasyonda kullanılacak yöntemler gibi bir çok faktörden etkilenmektedir. Uzman plastik cerrahımızın ön muayenesi ve yapılacak estetik uygulamaların belirlenmesi sonrası karın germe ameliyatı çeşitlerinden, mini karın germe ameliyatı ve tam karın germe ameliyatı fiyatları belirlenebilmektedir. Karın germe ameliyatı çeşitlerinden, mini karın germe ameliyatı ve tam karın germe ameliyatını uygun fiyatlarla İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız, randevu için estetik ve plastik cerrahi kliniğimiz ile iletişim kurabilirler.