Meme Büyütme; Her kadın güzel olmak ister. Günümüz şartlarında her kadının daha güzel olabilmek adına elinden geleni yaptığını söylemeliyiz. Bunun yanı sıra, estetik ameliyatları da güzel olmak isteyenlerin imdadına yetişmektedir.

Geçmişe kıyasla estetik cerrahinin çok daha popüler olduğunu söylemeliyiz. Bunun yanı sıra, estetik ameliyatlarının fiyatları da uygundur. Fakat, yine de estetik ameliyatlarından kaçınanlar hiç az değildir.

Meme büyütme ameliyatı; birçok kadının hayallerini süsleyen bir operasyondur. Daha dolgun ve estetik açıdan harika gözüken memelere sahip olmayı herkes ister. Ancak, bazı kadınların bu ameliyata ihtiyacı olduğu halde yaptırmamayı tercih ettiğine şahitlik ediyoruz. Peki neden?

Meme Büyütme Ameliyatıyla İlgili Olumsuz Bakış Açısının Nedenleri

Meme büyütme ameliyatı; son derece faydalı bir operasyon olsa da insanların bakış açısından dolayı birçok kişinin yaptırmaktan çekindiği işlemdir. Her şeyden önce, toplumumuzda yer alan “başkası ne der” düşüncesi bu operasyonun önündeki en büyük engel olmaktadır.

Ancak, bilhassa kadınların başkasının ne dediğini umursamaması gerekir. Çünkü, herkes kendi hayatından sorumludur. Bir başka deyişle, her kadın, kendi mutluluğu adına meme büyütme operasyonuna başvurur.

Buna ek olarak, meme büyütme operasyonu geçirenlerin yalnızca ailelerine ve yakın çevrelerine bu durumdan bahsetmesi doğru olacaktır. Aksi takdirde, yukarıda bahsettiğimiz gibi başkalarının kıskançlık içeren yorumlarıyla karşılaşırlar.

Meme büyütme ameliyatları hakkındaki önyargılardan birisi de operasyonun maliyeti olmaktadır. Birçok kişinin çok pahalı olduğu gerekçesiyle bu operasyondan kaçındığını söylemeliyiz. Ancak, geçmiş yıllara kıyasla estetik operasyonları çok daha uygun fiyatlar ile yapılmaktadır.

Bir başka deyişle, yalnızca yüksek gelir grubunda yer alan insanlar değil toplumun her kesiminden insanlar göğüs büyütmek adına silikon taktırabilirler. Gelişen teknoloji sayesinde silikon fiyatlarının ucuzladığını ifade etmek gerekir. Buna ek olarak, özel hastane ve estetik cerrah sayısı da artmıştır.

Hatta, bayan estetik cerrahlarının da bundan yirmi yıl öncesine kıyasla daha çok sayıda olduğunu ifade etmeliyiz. Toplumun gelir seviyesinin yükselmesinden de bahsetmeliyiz. Bilhassa bankalardan kredi alımı daha kolay hale gelmiştir.

Kredi kartlarına taksit yapılması ve yukarıda saydığımız sebepler de dikkate alındığında meme büyütme ameliyatının ekonomik açıdan hiçbir zorluk çıkarmayacağını ifade etmeliyiz.

Meme büyütme ameliyatı hakkındaki önyargılardan birisi de hamilelik ve emzirme dönemiyle ilgili olmaktadır. Birçok kadın, anne olduğu zaman bebeğini emziremeyeceğini düşündüğünden dolayı bu operasyona olumsuz yaklaşmaktadır.

Ancak, göğüs büyütme ameliyatında meme protezi meme dokusunun altına yerleştirilir. Bu sayede, protezin meme dokusuna veya süt kanallarına herhangi bir zarar vermesi söz konusu bile değildir.

Hatta, ameliyat sayesinde silikon taktıran hastaların memelerinin öne çıkmasından dolayı bebeklerini daha iyi emzirdiklerini ifade etmelerine de rastlanmaktadır. Meme küçültme ameliyatında birtakım riskler olsa da meme büyütme emzirme ile ilgili hiçbir sorunun olmayacağını söylemek gerekir.

Meme büyütme ile ilgili olarak soru işaretleri taşıyan bir diğer husus ise bu operasyonun günah olup olmadığıdır. Ancak, bu konu hakkında net bir yorum yapmak doğru olmaz. İnsanların iç huzurunu yakalamasına sebep olan bir operasyon olduğu için günah olarak değerlendirmenin ne kadar doğru olduğu da tartışılmalıdır.

Bir diğer husus ise ameliyatın riski konusunda olmaktadır. Bu noktada, ameliyat ve anestezi komplikasyonlarının minimum seviyede olduğunu söylemeliyiz. Meme büyütme ameliyatının klasik ameliyat riskleri dışında herhangi bir riski yoktur. Fakat, yine de güvenilir bir cerrah ile çalışıldığı takdirde oluşabilecek muhtemel riskler de en aza indirgenecektir. Son olarak, operasyonun ardından his kaybı ve iz kalması ihtimaller dahilinde bile değildir.

Meme Büyütme Fiyatları 2023

Meme büyütme ameliyatı Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz tarafindan İstanbul’da bulunan kliniğimizde yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi ve meme büyütme fiyatlarını (2023) öğrenmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.