Neden Burun Estetiğine İhtiyaç Duyulur? – Burun estetiği; vücuda uygulanan tüm estetik operasyonları dikkate alındığında en çok tercih edilen operasyonların başında gelmektedir. Bu operasyon sayesinde insanlar yüzlerine uyumlu, kendileri ve başkaları tarafından beğenilen bir buruna sahip olmayı amaçlarlar.

Burun estetiği; hem estetik hem de fonksiyonel sebeplerden dolayı yapılır. Ancak, bilhassa son yıllarda insanlar estetik amaçlardan ziyade doğal bir burun görünümü elde etmek adına bu operasyonu geçirmeyi tercih ederler. Bunun yanı sıra, burnun fonksiyonlarını eksiksiz olarak yerine getirmesi de son derece önemlidir.

Burun estetiği operasyonundan beklentiler herkes için farklılık göstermektedir. Bu noktada, operasyon geçirmeyi düşünenlerin her şeyden önce beklentilerini netleştirmesi gerekir. Bunun yanı sıra, hasta ve doktor arasındaki iletişim de son derece önemlidir.

Hastanın ne tür bir buruna ihtiyacı olduğunu doktoruyla paylaşması ve yine hep beraber hasta için en uygun burun şekline karar vermeleri gerekmektedir. Burun estetiği; genellikle açık ve kapalı teknik ile yapılır. Daha önce de söylediğimiz gibi hangi yöntemin hastaya uygun olduğuna bizzat doktor karar vermelidir.

Bu operasyonun ardından yüzün tamamıyla uyumlu ve ideal nefes alma fonksiyonuna sahip bir burun elde edilmesi amaçlanmaktadır. Burun; nefes almaktan bir başka deyişle solunum fonksiyonundan sorumludur.

Bu noktada, burnun sahip olduğu fonksiyonun korunması ve en iyi hale getirilmesi; insan sağlığı adına önem taşır. Bir başka deyişle burun estetiği hem görsel açıdan hem de sağlık açısından başvurulan ameliyatlardan birisi olmaktadır.

Burun ameliyatı kimlere uygulanır denildiği zaman herkesin aklına benzer bir cevap gelir. Bu operasyonu geçirenler arasında burnunun şeklinden memnun olmayanlar ilk sırada yer alır. Ancak, burnuyla ilgili herhangi bir isteği ya da beklentisi olan herkese bu işlem uygulanabilir.

Bu noktada, hastanın sağlık durumunun da operasyon için elverişli olması gerekir. Burnun kemerli olması başta olmak üzere normalden daha uzun bir burnun varlığı, burun ucunun düşük olması, burun deliklerinin büyük olması, asimetri gibi etmenlerden dolayı burun operasyonu uygulanabilir.

Burun ameliyatı sayesinde burun boyutunu arttırmak veya azaltmak mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra, büyük burun delikleri küçültme imkanı vardır. İsteyenler burun ucunun şeklini de değiştirilebilir. Burnun alın ve dudak ile yapmış olduğu açı düzeltilebilir.

Burunda nefes problemleri varsa buna sebep olan kemik ve kıkırdak eğrilikleri de düzeltilebilir. Birçok insanın burnunda sonradan meydana gelen kaza ve travmalardan dolayı şekil bozuklukları yer alır. Söz konusu şekil bozukluklarını ortadan kaldırmak adına burun ameliyatları da yapılabilir. Ayrıca, travmaların ardından gerekli olduğu takdirde burnun yeniden inşası da gündeme gelebilir.

Neden Burun Estetiğine İhtiyaç Duyulur? – Estetik İçin Doktor Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Burun operasyonunun başarılı olması için tecrübeli ve uzman bir doktorun tercih edilmesi şarttır. Bu operasyondan faydalanmak isteyenlerin plastik cerrahi uzmanı ve kulak burun boğaz uzmanı arasında seçim yapması gerekir.

Burun ile ilgili işlevsel bozukluklar için kulak burun boğaz uzmanı gerekli olurken estetik sorunları için plastik cerrahi uzmanı tercih edilir. Ancak, bu durumun istisnaları vardır. Her iki branşın tecrübeli cerrahlarının burun ameliyatlarını yapabileceğini söylemeliyiz.

Doktor seçiminde her şeyden önce hastaların burunlarında nelerin değişmesini istediklerini doktorlarına aktarması gerekir. Buna ek olarak, doktorun da hastanın burnunda neleri değiştirebileceğini dürüst bir şekilde anlatması şarttır.

Çünkü, hastanın istekleri her zaman ameliyat sonrası sonuçlar ile örtüşmeyebilir. Sonuç olarak, estetik fiyatları da uygun olduğu için isteyen herkes bu operasyondan faydalanabilir.

Burun Estetiği Fiyatları 2024

Burun estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.