Penis Büyütme, Uzatma, Kalınlaştırma Ameliyatı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler – İstanbul

Penis büyütme, uzatma veya kalınlaştırma ameliyatı prosedürleri araştırılırken fiyatların bazı faktörlere bağlı olarak değişeceğini kabul etmek gerekir. Kişiye ve kliniğe göre değişebilecek bu faktörler fiyatın belirlenmesinde etkili olacaktır.

Hastaların özel durumlarını ve ihtiyaçlarını açık bir dille ifade etmeleri ve bu konuda uzman bir estetik cerrah ile görüşmelerinde fayda bulunmaktadır. Önemli olanın sizin penis büyütme, uzatma ve kalınlaştırma ameliyatından fayda sağlamanızdır. Bununla birlikte penis büyütme ameliyatı fiyatlarını etkileyen faktörler de bir çok hasta tarafından merak edilmektedir.

Bu faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Uygulanacak işlem türü:

Penis büyütme, uzatma veya kalınlaştırma işlemi cerrahi ve cerrahi olmayan olarak çeşitli yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. Penil implant ameliyatı veya falloplasti gibi cerrahi prosedürler, Peno Skrotal Plasti ve Supra Pubik V-Y Plasti tekniklerinin kullanılması, kalınlaştırma işleminde dolgu kullanılması, ameliyatın vakaya bağlı olarak kompleks oluşu ve özel ekipmanlara gereksinim duyulması maliyeti arttırabilir.

  • Kliniğin Lokasyonu:

Çoğu tıbbi operasyonun fiyatı kliniğin bulunduğu lokasyona göre farklılık gösterir. Loksayona bağlı olarak genel giderlerin yüksek olması penis büyütme ameliyatının fiyatını da etkilemektedir.

  • Estetik cerrahın deneyimi:

Ameliyatı gerçekleştirecek plastik cerrahın deneyimi fiyatlarda etkili olabilir. Çok yetenekli ve alanında kendisini kanıtlamış olan cerrahların yapacağı ameliyat daha maliyetli olabilir.

  • Kliniğin sunduğu imkanlar:

Ameliyatın olduğu kliniğin sunduğu imkanlar, donanım ve ekstra hizmetler maliyeti etkileyebilir.

  • Anestezi türü ve kullanılan ilaçlar:

Penis büyütme ameliyatında kullanılan anestezi türü ve sonrasında kullanılacak olan ilaçlar toplam maliyeti etkileyebilir.

  • Ameliyat öncesi ve sonrası bakım:

Ameliyattan önce ihtiyaç duyulan konsültasyonlar ve testler ile sonrasında yapılacak olan kontroller maliyete etki edecektir.

  • Kombine işlemler:

Penis büyütme ameliyatı ile birlikte veya ayrı yapılabilen ekstra işlemler fiyatı etkilemektedir. Kilo sorunu olan erkeklerde liposuction ve jinekomasti ameliyatı olabilmektedir. Bunun dışında erkeklerin son yıllarda çokça tercih ettiği burun estetiği, saç ekimi ve brotoks uygulaması gibi işlemler de tercih edilmektedir.

Penis büyütme ameliyatlarının başarılı olması çok önemlidir. Hiçbir erkek büyük umutlarla girdiği bu yolun sonunda hayal kırıklığı ile karşılaşmak istemez. Bu sebeple klinik seçimini yaparken fiyatı belirleyen faktörler yanında sağlığınıza değer veren ve taleplerinizi gerçekçi şekilde değerlendirip sonuçları ile sizi mutlu edecek bir estetik klinik seçmelisiniz. Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Op. Dr. Şerif Yavuz 10 yılı aşkın uzmanlık tecrübesi ile penis büyütme ameliyatı konusunda kendisini kanıtlamış bir uzmandır.  

Penis Büyütme Uzatma veya Kalınlaştırma Ameliyatı Fiyatını SGK Karşılar mı?

Bu tarz ameliyatlar estetik ameliyat kabul edildiğinden maliyeti SGK tarafından karşılanmamaktadır. Tıbbi gereklilik sonucu yapılan penis ameliyatları ile ilgili doktorunuzla SGK ödeme durumunu görüşmenizde fayda bulunmaktadır.

İstanbul’da penis büyütme ameliyatı ve diğer estetik işlemler için kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.