Saç Ekimi, kellik probleminden muzdarip olan erkekler için kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Bu uygulamaya başvuran sayısı da her geçen gün artmaktadır. Ancak, saç ekiminin herkes için benzer sonuçlara sahip olması mümkün değildir. Bir başka deyişle, saç ekiminin sonuçlarını etkileyen birden çok faktör bulunur.

Saç ekimi; bugüne kadar bilhassa erkeklerin başvurduğu bir yöntem olsa da son yıllarda kadınların da saç ekimi yaptırmak istedikleri bilinmektedir. Saç uzaması ve gürleşmesi; hormonlar ile alakalı bir süreçtir. Bu yüzden, her iki cinsiyet için de saç ekimi sonuçları farklılık gösterir.

Daha net ifade etmek gerekirse, kadınlarda saç ekimi uygulamasının sonuçlarını görmek erkeklere kıyasla daha uzun sürmektedir. Saç ekiminin ardından bir ay geçmesiyle beraber hastanın tüm saçları dökülmektedir.

İki ay geçmesiyle beraber hastada yepyeni saçlar çıkmaktadır. Ancak, daha önce de söylediğimiz üzere kadınlarda bu süre erkeklere göre biraz daha uzundur. Beşinci aya kadar olan süreçte saçların tamamı çıkmaktadır.

Saç Ekimi Sonuçlarına Hangi Faktörler Etki Eder?

Saç ekimi sonuçlarının farklılık göstermesinin birden fazla sebebi bulunur. Kadınlar ve erkekler arası doğal cinsiyet farklılıklarından dolayı saç ekimi sonuçlarında değişiklikler olsa da sonuçları etkileyen farklı etmenler de vardır.

  • Saç ekiminin nasıl olacağını gösteren detayların başında uygulama niteliği gelir. Bir başka deyişle, saç ekim yüzde yüz uygulanıyorsa istenilen sonuç alınır. Ancak, uygulamada eksiklikler varsa sonuç parlak olmaz. Bunun yanı sıra, hekimin uygulamaya göstermiş olduğu özenin de sonuç üzerinde belirleyici olduğunu ifade etmeliyiz. Saç ekim için tercih edilecek hekim önem taşır. Saç kökleri başta olmak üzere işlemin tamamına özen gösteren hekimden hizmet alındığı takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.
  • Her insanın anatomik yapısı farklıdır. Hatta, anatomik faktörlerin sonuç üzerinde en çok etkili olan etmen olduğunu ifade etmeliyiz. Bu noktada, hekim, muayene sırasında anatomik faktörleri tek tek ele almalıdır. Tedavi planlaması sırasında da anatomik etmenlere bağlı olarak hareket edilmelidir. Hastanın saçlarının yönü tedavi planlamasını etkileyen faktörlerden birisi olmaktadır.
  • Saç ekimini uygulayan hekim; herkese aynı özenle davransa da yine de sonuçların herkes için aynı olmayacağını ifade etmeliyiz. Çünkü, her insanın genetik yapısı farklıdır. Yara onarım hızının aynı olmamasından dolayı yaralar farklı zamanlarda iyileşiyorsa ekim uygulamasının da sonuçlarının herkes için aynı olmadığını ifade etmeliyiz. Saç uzama ve yara iyileşme hızı arasında proteinsel benzerlik yer alır. Vücudun yapım onarım gücü; bu noktada belirleyici olmaktadır. Yaraları daha hızlı onaran vücut yapısına sahip olan bireyin saçları da daha hızlı çıkacaktır.
  • Saç ekiminin nasıl yapıldığı da önem taşır. Saçların yerleştirilmesi sırasında köklerine özen gösterilmesi gerekir. Saç kökleri uygun yerleştirildiği takdirde saç ekim sonucunun da olumlu olacağını ifade etmeliyiz.

Saç Ekimi Sonrası Kişisel Özen

Her hastanın saç ekim sonuçları yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı farklılık gösterir. Ancak, hekimin özen göstermesi kadar hastanın da saçlarına gereken bakım işlemlerini yapması önem taşır. Yeni saçlarına kavuşan hasta üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmelidir.

Bunun yanı sıra, insanlardaki saç dökülme sebepleri aynı değildir. Bazı insanların saçları doğal sebeplerden dolayı dökülür. Bazılarının ise kansızlık vb hastalıklardan dolayı saçlarının döküldüğünü söylemeliyiz. Bu noktada, hastalığın meydana gelme sebeplerine çözüm bulmak adına gereken tedaviye başvurulmalıdır.

Son olarak, saç ekim tekniği, beslenme düzeni, saç derisi bakımı ve hijyen, stresten uzak yaşam şartları gibi faktörlerin de saç ekim sonuçlarını etkilediğini ifade etmeliyiz.

Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.