Yağ Enjeksiyonu ;Her insanın kendisine özel yağ dokuları vardır. Hazır ve canlı dolgu malzemeleri olmasından dolayı yağ dokularının önemli olduğunu ifade etmeliyiz.

Ancak, yaşlanma ve zayıflamaya bağlı olarak vücudumuzun her kısmında olduğu cilt altı yağ dokusunda da birtakım kayıplar meydana gelir. Bir başka deyişle, estetik görünümü düzeltmek adına ivedilikle aksiyon alınmalıdır.

Yağ enjeksiyonu; bu noktada devreye giren bir operasyondur. Bu operasyon; yalnızca yağ dokusu eksikliğinde olmamakla beraber birçok doku eksikliğini bilhassa estetik açıdan doldurmayı hedefleyen işlemlerden ibarettir.

Bir başka deyişle, dudak dolgunlaştırma başta olmak üzere daha belirgin bir çene yaratılması ve alındaki kemik çukurlarının doldurulması noktasında yağ enjeksiyonu ihtiyaç duyulur. Yağ enjeksiyonu; son derece faydalı bir uygulama olsa da her şartta başarıya ulaşması mümkün değildir.

Yağ enjeksiyonunun başarıya ulaşmasını sağlayan birçok faktör vardır. Bu operasyonun bu konuda tecrübeli ve uzman bir doktor tarafından yapılması gerekir. Buna ek olarak, farklı faktörlerin de yağ enjeksiyonunun başarısını etkilediğini söylemeliyiz.

Yağ hücreleri; plastik cerrahi alanı için son derece önemlidir. Yağ hücresi transferlerinin daha başarılı olmasını sağlamak adına geçmişten bu yana bu amaca yönelik olarak cihazlar geliştirilmiştir. Söz konusu cihazlar sayesinde yağ hücrelerinin herhangi bir travmaya uğramadan alınması sağlanır.

Ayrıca, canlılığını kaybetmeden transfer edilen yağ hücreleri estetik operasyonun başarısı adına büyük önem taşır. Ancak, yağ enjeksiyonunun başarılı olması için yalnızca geliştirilen cihazlar yeterli olmaz. Yağ hücrelerinin en doğru teknikler ile doğru bölgelere en doğru miktarlarda enjekte edilmesi şarttır.

Bunun yanı sıra, yağ enjeksiyonunun başarısı için işlemden sonra bölgenin bakımı da önemlidir. Bölgenin genel özellikleri de başarıyı etkiler. Bugüne kadar göz altı bölgesine uygulanan yağ enjeksiyonlarında yüzde yüze yakın verim alınırken dudak bölgesindeki uygulamalar genellikle başarılı olmamıştır.

Kişinin genel vücut özelliklerinin yanı sıra sigara kullanımı gibi detayların da operasyonun başarısını etkilediğini söyleyebiliriz. Ayrıca, doktorun tecrübelerine dayanarak en iyi işlemi uygulaması da operasyonun başarısını etkilemektedir.

Yağ Enjeksiyonu İşlemlerinde Hangi Süreç İzlenmeli?

  • Yağ enjeksiyonu; farklı amaçlar ile yapılan bir operasyondur. Bilhassa meme büyütme için yapılmasına sıklıkla rastlanır. Bu tür işlemlerde her memeye en az 300cc yağ hücresinin transfer edilmesi gereklidir. Bir başka deyişle, hastanın bu transfer işlemini sağlayacak yağ dokusunun olması şarttır.
  • Popo büyütme ve şekillendirme işlemleri için de yağ enjeksiyonuna başvurulur. Bu noktada, her popo yarısına en az 400cc yağ hücresi transferi şart olmaktadır.
  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi dudak bölgesine uygulanan yağ enjeksiyonundan genellikle olumsuz sonuç alınmaktadır. Bu noktada, işlemin başarısını arttırmak adına hastanın çok ince bir dudak yapısına sahip olmaması gereklidir.
  • Çeneye şekil vermek adına da yağ enjeksiyonu yapılabilir. Ancak, bu tür hastaların çenelerinin çok geride veya çok küçük olması; işlemin başarısını düşüren etmenler arasında yer alır.
  • Yağ enjeksiyonu için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak, bilhassa 55 yaş ve üzeri için uygulanacak olan yağ enjeksiyonu işlemlerinde alt ve üst göz kapağı estetiği de gerekli olur. Bunun yanı sıra, yüz germe işlemine de ihtiyaç duyulabilir. Bahsettiğimiz tüm bu estetik operasyonlar beraber uygulanırsa çok daha iyi sonuç alınacaktır.
  • Yağ enjeksiyonu işleminin başarılı olması için doktor kadar hastaya da düşen birtakım sorumluluklar vardır. Söz konusu bölgenin temiz tutulması, en az bir hafta boyunca sigara içilmemesi ve enjeksiyon yapılan bölgeye herhangi bir zarar verilmemesi şarttır.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2024

Yağ enjeksiyonu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.