Yüze Yağ Enjeksiyonu, bilhassa son yıllarda popüler olmuş bir uygulamadır. Her insanın cildinin dolgunluk ve canlılık ihtiyacı hisseden bölgeleri vardır.

Bu bölgelere ince katmanlar şeklinde yağ verilmesi işlemine yüze yağ enjeksiyonu adı verilir. Yüze enjekte edilecek olan yağ; karın veya basen bölgesinden alınmaktadır.

Yüze yağ enjeksiyonu; deneyimli ve uzman bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Kritik bir operasyon olduğu için doktorun deneyimi ve başarısı her şeyden önce gelmektedir. Aksi takdirde, istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

Yüze yağ enjeksiyonu sırasında milimetre kadar küçük bir giriş noktası belirlenir. Yuvarlak uçlu bir iğne yardımıyla belirlenen bölgeden 20 ila 30cc kadar yağ alınır. 10cc miktarındaki yağ; bir kibrit kutusuna denk geldiği için alınacak olan yağ miktarının en fazla üç kibrit kutusu büyüklüğünde olacağını ifade etmeliyiz.

Yağ alınan bölgede incelme gibi durumların yaşanmasının ise mümkün olmadığını söylemek gerekir. Vücudun belirlenen bölgelerinden alınan yağ; hemen ardından yüzün ihtiyaç duyulan bölgesine transfer edilir.

Transfer sırasında ise yüzde iğne ucu kadar küçük bir giriş noktası belirlenir. Buna ek olarak, diğer estetik operasyonlarında olduğu gibi operasyonun ertesinde dikiş atılması ve dikişe bağlı olarak iz kalması ihtimali bulunmaz.

Yüze yağ enjeksiyonu; tek başına da uygulanan bir operasyon olmakla beraber çoğu zaman diğer estetik operasyonları ile birleştirilmektedir.

Burun estetiği veya yüz gerdirme operasyonu gibi uzun süren ve genel anestezi altında yapılan operasyonlarla birleştirilen bir süreçten ibaret olduğunu eklemeliyiz. Bir başka deyişle, burun estetiği veya diğer yüz estetiği operasyonlarının yalnızca 15 dakikalık bölümünde yüze yağ enjeksiyonu işlemi yapılacaktır.

Bunun yanı sıra, yüze yağ enjeksiyonunun lokal anestezi altında da yapılacağını ifade etmeliyiz. Türkiye’de bu yöntemler ile yapılan operasyonunun yurt dışında ise tek başına uygulandığını söylemek gerekir. İlgili bölgenin uyuşturulması yoluyla kısa sürede tamamlanan bir işlemdir.

Yüze Yağ Enjeksiyonunda Kalıcılık Oranı Nedir?

Yağ enjeksiyonu; her geçen popülerliğini arttıran bir operasyondur. Elmacık kemiğini belirginleştirme başta olmak üzere yanak bölgesini dolgunlaştırma ve çeneyi şekillendirme gibi işlemlerde yüze yağ enjeksiyonundan faydalanılmaktadır.

Bu noktada, birçok kişinin aklında bu uygulamanın ne kadar kalıcı olduğuna dair soru işaretleri yer alır. Yapılan araştırmalar doğrultusunda uygulamanın kalıcılık oranının yüzde 60 civarında olduğu tespit edilmiştir. Bu yüzden, bazı durumlarda, ikinci bir yüze yağ enjeksiyonuna ihtiyaç duyulur.

Yüze yağ enjeksiyonunun tekrar edilmesi halinde farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Her defasında karın veya basen bölgesinden yağ alınması birtakım riskleri de beraberinde getirmektedir.

Bu durumu ortadan kaldırmak için ilk operasyon sırasında sonraki enjeksiyonlarda kullanılması için fazladan yağ alınabilir. Bu yağlar; eksi 20 derece muhafaza edildiği takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Yüze yağ enjeksiyonu söz konusu olduğunda yüzün 10 ila 12cc arasında bir miktara ihtiyacının olduğunu söylemeliyiz. Vücudun belirlenen karın veya basen bölgesinden 20cc yağ alınır. 10cc kadarlık kısmı yüze enjekte edilirken geri kalan kısmı ise ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulması halinde kullanılmak üzere saklanır.

Bu noktada, yüze enjekte edilen 10cc’lik yağın 6cc’sinin kalıcı olacağını söylemeliyiz. Bir sonraki seansta da 10cc yağın enjekte edilmesiyle beraber toplamda 10 ila 12cc yağ uygulanmış olacaktır.

Yüze enjekte edilecek yağın kalıcılık oranı en çok yüzde 60 olduğu için bilhassa ilk seansta gereğinden fazla yağ dolgusu yapılabilir. Bu yüzden, hastada geçici bir şişlik meydana gelebilir. Ancak, gerekli ilaçların alınmasıyla beraber bu şişlik en kısa sürede geçecektir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2024

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.