Burun Estetiği, kişiler bazen kaliteli bir solunuma sahip olmak için bazense güzel bir görüntüye sahip olmak için tercih edilmektedir. Bu işlem sancılı bir süreç olsa bile alanında uzman hekimler kontrolünde yapıldığında kolaylıkla geçecektir.

Estetik yaptırırken kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detay alanında uzman bir doktordur. Kişiler bu noktada sabırlı olmalı ve iyileşmek için sürecin bitmesini beklemelidir. Ayrıca süreç içerisinde dikkatli bir şekilde davranmak gereklidir.

Yeni ameliyat olan bir burun dikkatsiz davranışlar sonucunda zarar görebilir. Bu yüzden kişilerin dikkatli bir şekilde iyileşme sürecinin bitmesini beklemesi gereklidir.

Burun Ucu Kalkıklığı Ne Zaman İner?

Estetik sonrasında kişilerin belirli bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Burun ucu kalkıklığı estetik sonrasında tamponların konulması nedeni ile olur. Bu kalkıklığın sebebi tamponların olmasıdır.

Tamponlar alındığı zaman kalkıklık inecektir ve kişilerin burun ucu normal bir görünüm alacaktır. Tamponların alınma süresi genellikle bir haftadır ve bir hafta sonunda kişiler normal bir görünüme sahip olabilirler.

Estetik ameliyattan sonra burnun ucu şiş olur. Bu şişlik ortalama iki ya da üç hafta kadar sürecektir. Bu zaman ameliyatın nasıl yapıldığına göre olarak değişiklik gösterecektir. Kişiler estetik ameliyatı açık ya da kapalı olarak yaptırabilirler.

Kapalı yapılan ameliyatların iyileşme süreci daha kısa bir zaman almaktadır. Ameliyat sonrasında buruna dikkat edilmeli ve özenli bir şekilde temizliği sağlanmalıdır. Burunla kesinlikle çok temas edilmemesi gereklidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun estetiği ameliyat sonrası da kişilerin dikkat etmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Estetik sonucunda kişiler anlık olarak bir iyileşme beklememelidir. Ameliyat sonrası iyileşme için aradan uzun bir süre geçmesi gereklidir.

Estetik ameliyattan iki hafta sonra görünüm için bir değerlendirme yapmak doğru olmayacaktır. Yıllar geçtikçe burnun şekli yerine oturacak ve daha güzel bir görünüm alacaktır. Bu nedenle kişilerin ameliyat süreci sonrasında sabırlı olması gereklidir.

Hızlı bir sonuç almayı beklemek hayal kırıklığına neden olacaktır. Ameliyat sonrasında buruna iyi bakılırsa herhangi bir komplikasyon gerçekleşmeyecektir.

Burun Estetiği Sonrası Kronik Yara İyileşme Süresi

Burun estetiği operasyonu üç ay içinde kapanmayan yaralar kronik yara olarak isimlendirilirler ve üç ana kategori altında sınıf­landırılırlar: Diyabetik yaralar, bası yaralan ve venöz hipertansiyona bağlı yaralar. Uygun yara bakımı ile kronik yaraların çoğu cerrahi tedavi gerektirmeden iyileşir.